Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
8
Artystyczne ŁAWKI w Park Skalskiego

Designerskie, Artystyczne ławki do Parku Skalskiego w sąsiedztwie XXXLO o profilu Artystycznym jest pomysłem komplementarnego projektowania przestrzeni.

4
Oświetlenie chodnika obok Lotniczego Parku Jordanowskiego

Oświetlenie chodnika obok przy Lotniczym Placu Zabaw

20
Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe na terenie Dz. XIV

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych.

28
PUMPTRACK SOŁTYSOWSKA

Projekt dotyczy rewitalizacji terenu na działce miejskiej poprzez stworzenie ogólnodostępnego, bezpiecznego pumptrack-u o nawierzchni bitumicznej.

13
Monitoring parków i newralgicznych miejsc w dzielnicy

Instalacja kamer i włączenie w system monitoringu miejskiego.

29
Plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu - Ścieżka zdrowia

Projekt dotyczy zagospodarowania terenu na działce miejskiej poprzez stworzenie ogólnodostępnego, bezpiecznego placu zabaw o charakterze sportowym wraz z siłownią plenerową.

16
Stół do Teqball - zagraj w siatkonogę w Czyżynach

Teqball to najszybciej rozwijający się sport na świecie oparty na piłce nożnej. Przeznaczony dla zawodowych sportowców jak i amatorów, którzy chcą rozwijać swoją technikę. Powstał w 2014 roku na Węgrzech, od tego czasu popularność nieustannie rośnie.

19
Park Kieszonkowy przy Orlińskiego

Park kieszonkowy w sąsiedztwie Osiedla Avia  w otoczeniu zieleni.

6
Romantyczny paprociowy zakątek pełen pnączy

Zielony zakątek - Romantyczny zakątek z roslinnością paprociowa, pnączami bluszczy i winobluszczy, Miejsce rekreacji i odpoczynku na upalne dni. Obszar zadrzewiony wystarczy zaaranżować zieleń niska, trejaże na pnącza i infrastrukturę rekreacyjną

40
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

14
„Uwolnij Książkę” - bookcrossing, dej książkom drugie życie

Idea bookcrossingu polega na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny krążyć z rąk do rąk, by mogły dalej żyć i spełniać swoje zadanie. Celem tej misji jest po prostu są czytane. Aby książki nie były tylko ozdobami na półkach.

27
SPOJRZENIE W PRZESZŁOŚĆ CZYŻYN

Projekt zakłada ustawienie kilku tablic z widokiem sprzed lat miejsc charakterystycznych Czyżyn znajdujących się w archiwach miasta bądź organizacji miejskich.

1
1000+ nowych drzew i krzewów w dzielnicy

Zadanie ma na celu zwiększenie ilości drzew i krzewów na czyżyńskich osiedlach w rejonach najbardziej intensywnej zabudowy mieszkaniowej.

33
Bezpieczniej wzdłuż ulicy Sołtysowskiej - kontynuacja

Projekt jest kontynuacją dzielnicowego projektu z 2019 r. i zakłada poprawę infrastruktury pieszej w ciągu ulicy Sołtysowskiej.

2
Bezpieczne Czyżyny

Zwiększenie ilości patroli Policji w dzielnicy.

32
KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla osób w wieku 50+

Zadanie polega na organizacji bezpłatnych kursów języka angielskiego dla osób początkujących w wieku 50+. Kursy nauczą podstaw komunikacji w tym języku, przydatnych na co dzień, w podróżach i spotkaniach z turystami odwiedzającymi Kraków.

25
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

15
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

11
Park Kieszonkowy okolice dawnego pasa

Projekt zakłada utworzenie ogólnodostępnego parku kieszonkowego na działkach miejskich 170/7 i 157/95 i 157/110 - na wzór parków tworzonych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

23
KRYJÓWKA wśród drzew (okolice Hangaru Czyżyny)

Miejsce przygód i odpoczynku w cieniu drzew. W KRYJÓWCE można będzie wdrapać się do domku na drzewie, ugotować coś w kuchni błotnej, łazić po pajęczynie, biegać zakręconą ścieżką dla biegaczy albo zwyczajnie leżeć w hamaku i gapić się w niebo.

26
MUZYKA WŚRÓD DRZEW - kameralne koncerty plenerowe

Projekt przewiduje realizację cyklu niedzielnych kameralnych koncertów muzyki klasycznej i rozrywkowej, adresowanych do osób w każdym wieku, na terenach rekreacyjnych Dzielnicy - np. w Parku Lotników, Parku Skalskiego i innych.

24
Ścieżka ekologiczno-przyrodnicza w Parku Lotników Polskich

Projekt edukacyjny „Ścieżka ekologiczno – przyrodnicza”, skierowany do mieszkańców dzielnicy Czyżyny oraz wszystkich odwiedzających Park Lotników Polskich, obejmuje budowę ścieżki w celu uatrakcyjnienia możliwości wypoczynku na terenie Parku.