Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
32
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

8
Szpiedzy Wiedzy: Zwierzyniec - odkryj go na nowo!

Cykl bezpłatnych warsztatów i spacerów tematycznych dla dzieci ze szkół podstawowych na terenie Dzielnicy VII Zwierzyniec, dzięki którym uczestnicy lepiej poznają swoją najbliższą okolicę, fakty i ciekawostki, lokalne dziedzictwo i tradycje.

37
Oświetlenie na placu zabaw na Orlej

Proponuję oświetlenie placu zabaw Na górkach przy ulicy Orlej.

21
Platforma schodowa w Klubie Kultury „Wola”

Celem zadania jest przystosowanie schodów wejściowych do Klubu Kultury "Wola" przez zakup i montaż platformy schodowej dla osób z niepełnosprawnych ruchowo, a także rodziców z małymi dziećmi.

 

27
Wieża wspinaczkowa - sport, odwaga, przyjaźń

Projekt proponuje zamontowanie wieży wspinaczkowej w ogólnodostępnym miejscu. Wieża wspinaczkowa powinna być w kolorach stonowanych, dopasowanych do miejsca gdzie będzie służyła rekreacji.

 

22
Przyjęty do realizacji
Boisko o jakim marzycie

Wymiana nawierzchni na boisku szkolnym, wytyczenie boisk do gier zespołowych

3
Przyjęty do realizacji
Uratujmy stare drzewa przy Błoniach!

Drzewa rosnące przy al. 3 maja są w fatalnym stanie i obumierają. Wspólnie możemy jednak zapobiec wykarczowaniu zielonej alei przy Błoniach! W ramach projektu zostaną wykonane zabiegi pielęgnacyjne, a drzewa będą objęte specjalną ochroną.

23
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

41
Kolejny rok działania toalety przy Kopcu Piłsudskiego

Chcemy żeby toaleta przy Kopcu Piłsudskiego przez kolejny rok służyła mieszkańcom. Projekt jest kontynuacją zadania, które zostało wybrane w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego.

2
Wyremontujmy chodniki na Zwierzyńcu!

Wspólnie możemy zdecydować o naprawie kolejnych chodników w naszej dzielnicy! Dzięki projektowi wymiany doczekają się spore odcinki traktów położonych przy al. Kasztanowej, ul Włóczków oraz ul. Olszanickiej

1
Przyjęty do realizacji
Nowe chodniki dla Zwierzyńca i nie tylko…

Remonty chodników: - chodniki przy ul. Księcia Józefa w rejonie ul. Jodłowej oraz ul. Gajówka; - chodnik na tyłach pl. Na Stawach w rejonie ul. Komorowskiego; - chodnik przy ul. Olszanickiej na odcinku od ul. Majówny na wschód. i inne prace.

11
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

5
Przyjęty do realizacji
SMOCZY SZLAK NA WZÓR WROCŁAWSKICH KRASNALI-SMOK CO KROK

Projekt zakłada stworzenie SZLAKU SMOKÓW KRAKOWSKICH, wzorowanego na wrocławskich krasnalach. Na terenie dzielnicy w różnych, ciekawych turystycznie miejscach, umieszczonych byłoby 10 niewielkich (20-50 cm) rzeźb smoków.

44
Plac zabaw w Przegorzałach- doposażenie, relaks i zabawa

Projekt zakłada stworzenie spójnego projektu dla działek 83 oraz 75/7 obr. K-17 u zbiegu ulic Skibowej i Jodłowej.

Głównym założeniem projektu jest rozbudowa infrastruktury na terenie ogródka jordanowskiego w Przegorzałach. W miarę możliwości pojawi się bocianie gniazdo, tyrolka, szałas, labirynt, równoważnia, gry chodnikowe, a także leżaki i hamaki miejskie w miejscu zacienionym.

 

36
Kino pod gwiazdami!

Projekt zakłada organizację kina letniego na terenie Dzielnicy VII Zwierzyniec. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Można je podzielić tematycznie - tak aby w każdy weekend był jeden temat przewodni wyświetlanych filmów.

29
Przyjęty do realizacji
Oko na śmieciarzy w Zakamyczu

Projekt zakłada zainstalowanie systemu fotopułapek w Zakamyczu, na terenach rekreacyjnych., w okolicy ul. Głogowiec. Jest to system kamer rejestrujących nielegalne wywozy śmieci, które są plagą w tym zielonym zakątku osiedla Zakamycze.

13
Nie tylko Lajkonik - cykl filmów o Zwierzyńcu

Utrwalmy znikające piękno Zwierzyńca w 10 odcinkowym cyklu krótkich filmów o mniej znanych i rzadko odwiedzanych, a niezwykle ciekawych obiektach Dzielnicy VII.

14
Czytajmy więcej - zakup nowości i kodów dostępu do e-booków

Wzbogacenie oferty czytelniczej w filiach Biblioteki Kraków działających na Zwierzyńcu poprzez zakup nowości wydawniczych, a także zapewnienie większej ilości kodów do platformy e-booków, umożliwiającej czytanie książek w formie elektronicznej.

24
Zakątek przy Pylnej pod koronami drzew

Zagospodarowanie zaniedbanego terenu miejskiego przeznaczonego przez miejscowy plan pod tereny Zieleni urządzonej oraz Infrastrukturę sportową i rekreacyjną. Stworzenie atrakcyjnego dla mieszkańców miejsca spotkań, miejsca zabaw dzieci wśród zieleni, w cieniu drzew.

28
Poznaj Zielony Sport - zajęcia sportowe dla młodzieży!

Zadanie zakłada organizację treningów i zawodów z orientacji sportowej w samym sercu Krakowa. Projekt adresujemy do uczniów Szkół Podstawowych - poprzez Zielony Sport chcemy wspomóc proces poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego naszej młodzieży!

43
Nowe chodniki dla Przegorzał i Woli Justowskiej

Remont odcinków chodnika przy ul. Księcia Józefa (od przystanku "Zaskale" w kierunku posesji 187) i al. Kasztanowej (od ul. Grabowej do ul. Chwistka).

38
Inteligentne ławki solarne i kosze na Zwierzyńcu

Montaż nowoczesnych ławek solarnych oraz trzech koszy na odpady. Ławki wyposażone w panele fotowoltaiczne powalą m.in. ładować urządzenia oraz korzystać z WiFi. Dodatkowo obok ławek zostaną postawione kosze na śmieci.

20
„Muszla - kino letnie na 50-tkę Smoka Wawelskiego”

Kino letnie przy Autorskiej Galerii Bronisława Chromego - na 50-te urodziny pomnika "SMOKA WAWELSKIEGO". Przegląd filmów ze SMOKAMI w roli głównej. Sprawmy by Park Decjusza był miejscem żywym, oferującym mieszkańcom dzielnicy wspaniałą rozrywkę.