Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
8
🌳ZIELONE ALEJE TRZECH WIESZCZÓW🌳

🌳PROJEKT MA NA CELU ZAZIELENIENIE ALEJE TRZECH WIESZCZÓW POPRZEZ NASADZENIE DRZEW I ROŚLIN POŁOCHWYTNYCH W PASIE ZIELENI POMIĘDZY JEZDNIAMI PO STRONIE STAREGO MIASTA.🌳

19
Sprzęt dla Grupy Medycznej Małopolska-1

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy 1 poprzez zakup dodatkowego sprzętu, dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 (JRG 1), na bazie której funkcjonuje Grupa Ratownictwa Medycznego Małopolska 1.

10
Zasadźmy drzewa na Augustiańskiej!

Projekt zakłada posadzenie 3-4 drzew na ul. Augustiańskiej jako kontynuację szpaleru drzew, które już tam rosną.

To jedyne drzewa po tej stronie ulicy.

57
Piknik szkolny w Parku Jalu Kurka

Projekt zakłada zgromadzenie środków na piknik szkolny w parku Jalu Kurka w Krakowie.

16
Przyjęty do realizacji
Plac Sikorskiego – zielone podwórko w sercu Krakowa!

Plac Sikorskiego jest zapomnianą perełką w centrum Krakowa - przyszedł czas, żeby zmienić jego oblicze i przywrócić mu blask! Wykorzystajmy potencjał tego miejsca, aby  stał się cudownym miejscem wypoczynku. Nasz projekt zakłada rewitalizację zieleni, odnowienie nawierzchni, małej architektury, zdroju wody pitnej oraz placu zabaw. W ramach projektu chcemy postawić nowe ławki, stoły do ping - ponga oraz szachów, a także zbudować alejki wśród zieleni.

37
Pszczeli piknik

Pszczeli piknik rodzinny to okazja do obchodów Wielkiego Dnia Pszczół - międzynarodowego święta przypadającego w sierpniu. Piknik, który odbędzie się na Placu Sikorskiego, to wspólna zabawa i edukacja na temat tych pożytecznych zapylaczy.

17
Ku pamięci bohaterów - remont nagrobków żołnierzy polskich

Projekt zakłada kontynuacje remontu grobów żołnierzy z okresu międzywojennego, usytuowanych w kwaterach wojskowych na cmentarzu Rakowickim przy ul. Prandoty (cmentarzu komunalnym).

32
SMOK CO KROK, czyli Szlak Smoków Krakowskich.

Projekt SMOK CO KROK jest kontynuacją zwycięskiego projektu, zakładającego stworzenie ogólnomiejskiego Szlaku Smoków Krakowskich, składającego się ze ścieżek śladem smoczych figurek, prowadzących tropem mało znanych, niezwykłych atrakcji Krakowa.

47
BEZPIECZNY KAZIMIERZ - wymiana latarni z remontem chodnika

Projekt zakłada wymianę 3 latarni przy Placu Bawół i ulicy Bartosza wraz z remontem chodnika. Zadanie poprawi komfort poruszania się pieszych oraz bezpieczeństwo, gdyż obecne światło z lamp bardzo słabo oświetla ulicę, na której w nocy panuje półmrok

45
Bezpieczny Plac na Groblach

Projekt ma na celu ograniczenie ruchu samochodów naruszających znak B-1 obowiązujący na obszarze pl. na Groblach (wraz z ul. Tenczyńską i Tarłowską) oraz zwiększenie bezpieczeństwa przebywających tam pieszych i rowerzystów.

14
Święto ulicy Meiselsa. Rabina Dov Ber Meiselsa

Zorganizujemy Święto małej ulicy na Kazimierzu. Małej, ale jakże bogatej w przedsiębiorców i mieszkańców! Tak tutaj wciąż mieszkają ludzie, wciąż cieszą się cisza i spokojem, mają blisko nad Wisłę do pięknego Parku i do miasta by załatwić sprawy.

30
Uczcijmy pamięć Sławka Cieślaka telewizyjnego por. Borewicza

Projekt zakłada umieszczenie tablicy pamiątkowej odlanej z brązu w chodniku przed budynkiem przy ul Krakowskiej 13, gdzie urodził się i spędził lata młodości Bronisław Cieślak legendarny por. Borewicz z filmowego serialu "O7 zgłoś się".

29
Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox

Pokazy Filmów Ukraińskich w Krakowie w Kinie Paradox jest realizowany od 2019 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem. To wydarzenie kulturalne pozwoli mieszkańcom dzielnicy (dorosłym, dzieciom i młodzieży) poznać ukraińską kulturę i sztukę filmową.

44
Gimnastyka Słowiańska. Wzmocnij ciało i zdrowie.

Gimnastyka Słowiańska to praktyka, która wzmacnia ciało, zdrowie i duszę. Po zajęciach czuć przepływ energii, zadowolenie i uśmiech na twarzy. Doświadczenia są niespotykane, inne niż w sportach czy różnych praktykach pracy z ciałem. Uzupełniają się.

39
Nowe chodniki na Kazimierzu i nie tylko…

Projekt zakłada remont zaniedbanych chodników krakowskiego Kazimierza w następujących lokalizacjach: 1) ul. Bożego Ciała (ul. Meiselsa - ul. Józefa) 2) ul. Meiselsa (ul. Augistiańska - ul. Krakowska) 3) ul. Szeroka.

5
RATUJMY DRZEWA SĘDZIWE W STARYM MIEŚCIE!

Ochrona wybranych starych drzew w Dzielnicy I Stare Miasto. Zabezpieczenia przed nielegalnym niszczącym parkowaniem, napowietrzanie ziemi, instalacja podpór i mat przeciwsolnych.

28
Plac zabaw na Plantach

Projekt ma na celu stworzenie placu zabaw w miejscu wyasfaltowanego skweru na Plantach Krakowskich, naprzeciwko pomnika Michała Bałuckiego w obrębie Ogrodu Dworzec.

48
Bezpieczne Groble - Weekendowe Patrole Policji na terenie Dzielnicy

Poprawa bezpieczeństwa oraz eliminacja patologicznego zachowania w godzinach wieczorno-nocnych poprzez wprowadzenie dodatkowych pieszych patroli Policji na terenie Dzielnicy z uwzględnieniem terenów wokół Pl. Na Groblach oraz na Pl. Wielkiej Armii Napoleona w okresie od maja do końca października.

38
Wrocław ma krasnale, a krakowskie Stare Miasto… SMOKI

Projekt zakłada stworzenie staromiejskiego szlaku SMOKÓW (złożonego z 4 rzeźb) wzorowanego na wrocławskich krasnalach. Jego dopełnieniem byłoby wyposażenie rzeźb smoków w kod QR (informacja o kontekście historycznym i kulturowym lokalizacji rzeźb).

40
Kino pod gwiazdami w Dzielnicy I Stare Miasto

Projekt zakłada organizację kina letniego w Dzielnicy I Stare Miasto (w ogrodzie przy Krupniczej 38).

41
Stare Miasto pełne ziół! Sadzonki ziół dla mieszkańców

Darmowe sadzonki ziół dla mieszkańców Starego Miasta. Bazylia, mięta, oregano, majeranek, tymianek czy rozmaryn - niech na naszych balkonach zapachnie ta wspaniała mieszanka!

7
Przyjęty do realizacji
🌳100 DRZEW DLA STAREGO MIASTA🌳

🌳ZAZIELEŃMY STARE MIASTO! PROJEKT MA NA CELU WYKONANIE OKOŁO 100 NOWYCH NASADZEŃ DUŻYCH SADZONEK DRZEW, W LOKALIZACJACH WEDŁUG WSKAZAŃ WNIOSKODAWCÓW 🌳

11
!Plac zabaw (dla każdego) w PARKU JALU KURKA!

Celem projektu jest stworzenie miejsca przyjaznego dla każdego Mieszkańca Krakowa w ścisłej tkance miejskiej samego centrum Krakowa, w postaci budowy placu zabaw na niedawno udostępnionym dla Mieszkańców terenie zielonym - w Parku Jalu Kurka.

34
Przyjęty do realizacji
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

54
Kino plenerowe

Oglądanie polskiego kina na świeżym powietrzu przy pięknej przyrodzie to idealne połączenie. Pod otwartym niebem można cieszyć się wspaniałymi filmami, poznać kulturę Polski i podziwiać piękno otaczającej natury.

9
Rozbetonować dąb na Dietla!

Projekt zakłada rozbetonowanie 100 letniego dębu przy ul. Dietla 35, likwidację kiosku znajdującego się pomiędzy dębem a zieleńcem, utworzenie pasa zieleni z krzewami od strony ulicy.

6
Przyjęty do realizacji
🌳STARE MIASTO ZRYWA Z BETONEM!🍃

🌳ROZBETONUJMY STARE MIASTO❗ZERWIJMY PŁYTY CHODNIKOWE, POSADŹMY DRZEWA, POSIEJMY TRAWĘ I KWIATY! BĄDŹMY JAK INNE MIASTA EUROPEJSKIE! NIECH KRAKÓW, PRZYKŁADEM INNYCH STOLIC EUROPEJSKICH, ROZBETONUJE CHODNIKI I ULICE🍃

33
Przyjęty do realizacji
MINITĘŻNIA SOLANKOWA W DZIELNICY I

Projekt zakłada montaż bezpłatnej, ogólnodostępnej i działającej prozdrowotnie minitężni solankowej dla mieszkańców Dzielnicy I Stare Miasto w otwartym rodzinnym ogrodzie Centrum Młodzieży przy Krupniczej 38.

35
Wygodnie na Skarbowej

Wygodnie na Skarbowej oznacza ustawienie kilku ławek wzdłuż ulicy, po stronie Teatru Groteska dla wszystkich przechodniów, którzy potrzebują odpocząć.

1
Park Jalu Kurka: TAK dla zieleni NIE dla betonu

Naturalna oaza zieleni w sercu dzielnicy. Park z klimatem. Celem projektu jest ochrona dzikiej przyrody - starodrzewu.

27
Przyjęty do realizacji
Piłkarskie marzenia na Starym Mieście

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.

18
Przyjęty do realizacji
POPULARYZACJA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ NA STARYM MIEŚCIE

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy I poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej. Z projektu skorzystać mogliby dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym które wezmą udział w szkoleniach i zabawach z udziałem strażaków z JRG 1

55
Wieczory Literackie w parku im. Wisławy Szymborskiej

Propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury. Poznanie twórczości i biografii wybranych pisarzy oraz poetów.

42
Pokażmy przed Starą Synagogą historię handlu na Kazimierzu

Dzisiaj Kazimierz kojarzy się z knajpami i nieskrepowaną rozrywką do białego rana, ale kiedyś tu było handlowe jądro całego Krakowa. Pora zmienić to wyobrażenie i przypomnieć - korzystając ze starych fotografii, które nie kłamią - jak było naprawdę!

51
ZIELONY KAZIMIERZ - wprowadzenie trawników na ulicy Dajwór

Projekt zakłada wprowadzenie pasów zieleni między chodnikiem a pasem postojowym wzdłuż ulicy Dajwór.

20
Aleja Zasłużonych Polek na Skwerze Praw Kobiet

🌷Rewitalizacja Skweru Praw Kobiet przy ul. Retoryka poprzez stworzenie kwietnego ogrodu dla mieszkańców wzbogaconego o walor edukacyjny, historyczny oraz kulturalny poprzez stworzenie na ścieżce spacerowej Alei Zasłużonych Polek.

56
Plac zabaw na Plantach - okolice teatru Bagatela

Projekt zakłada budowę placu zabaw na Plantach w okolicach teatru Bagatela. W pobliżu brak jest placów zabaw dla dzieci, a proponowany na ten cel teren jest w chwili obecnej mocno zaniedbany a jego znaczny obszar zajmuje nawierzchnia betonowa.

21
Przyjęty do realizacji
Stacja Biblioteka

Zakup nowości wydawniczych dla dorosłych, dzieci i młodzieży, w tym zakup audiobooków. Zakup kodów dostępu do platformy e-booków, organizacja wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

12
!Szata roślinna dla PARKU JALU KURKA!

Projekt ma celu stworzenie szaty roślinnej dla, niedawno udostępnionym dla Mieszkańców, Parku Jalu Kurka, w postaci wzbogacenia, zaniedbywanej tam latami, roślinności różnorodną i nie monokulturową florą.