Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
1
Bezpieczne spacery w Bieńczycach- doświetlamy nasze chodniki

W Bieńczycach problem niedoświetlonych chodników powstał po wymianie opraw przy drogach na ledowe. Ze względu na wąski rozsył światła z ledów chodniki oddzielone pasem zieleni są teraz zaciemnione przy głównych ulicach dzielnicy.

16
Bezpieczne podwórka - patrole Policji w obrębie dzielnicy

Patrole Policji na terenie Dzielnicy XVI-Bieńczyce z uwzględnieniem miejsc wskazanych przez mieszkańców osiedli Niepodległości, Albertyńskiego oraz Kościuszkowskiego oraz okolic pomnika przy Rondzie Kocmyrzowskim.

5
Przyjęty do realizacji
OŚWIETLENIE przejść DLA PIESZYCH w Bieńczycach💡 III etap🚶‍

☼ OŚWIETLENIE przejść dla pieszych w Bieńczycach. ☼ 웃 Pieszy widoczny = pieszy bezpieczny. 웃

3
Wesołe place zabaw w Bieńczycach!

Cykl imprez dla mieszkańców dzielnicy na terenie odnowionych ogródków jordanowskich, polegających na organizacji animacji, konkursów, zabaw dla dzieci. Sąsiedzkie i rodzinne spotkania integracyjne, dla których pretekstem jest dobra zabawa.

32
Remont ulicy Pokrzywki

Projekt zakłada remont ulicy Gustawa Pokrzywki na odcinku od wjazdu z al. Generała Władysława Andersa przez osiedle Niepodległości w stronę osiedla Albertyńskie i ulicy Marii Dąbrowskiej. Ulica wymaga pilnego remontu!

19
Ulica Gustawa Pokrzywki do remontu (I etap).

Projekt dotyczy I etapu realizacji remontu nawierzchni asfaltowej ul. Gustawa Pokrzywki na odcinku od skrzyżowania z ulicą Batalionu „Zośka” do wysokości budynku nr 15 os. Niepodległości polegającego na wykonaniu nowej nakładki asfaltowej.

33
Bieńczyce dla przyrody :-)

Projekt zakłada wsparcie przyrody poprzez instalację karmników dla ptaków, domków dla owadów zapylających, stworzenie bazy pokarmowej dla owadów zapylających i dla ptaków poprzez nasadzenia roślin miododajnych i dających pokarm dla ptaków.

31
Tor biegowy z miękką nawierzchnią

Budowa toru biegowego z miękką nawierzchnią i podbudową na terenie Plant Bieńczyckich

4
STAW PRZY KACZEŃCOWEJ 🌼 łączymy ekologię z relaksem 🏃

Miejsce jest bardzo popularne wśród mieszkańców dzielnicy zważywszy na kameralny i spokojny charakter miejsca. ✽ ✾ ✿ Prośba do MIESZKAŃCÓW 유유유유유 o POMOC i oddanie GŁOSU na dalsze upiększenie miejsca. ✽ ✾ ✿

17
KSIĄŻKI DLA BIBLIOTEKI

Uzupełnienie zbiorów w filiach Biblioteki Kraków znajdujących się na terenie Dzielnicy XVI, poprzez zakup nowości wydawniczych dla dorosłych, dzieci i młodzieży, gier planszowych oraz kodów do platformy udostępniającej książki w formie e-booków.

27
Zielony skwer na Plantach Bieńczyckich

Projekt zakłada stworzenie zielonego skweru w miejscu, nieużywanego asfaltowego koła o średnicy około 17 m.Realizacja projektu przyczyni się to do poprawy estetyki terenu, a ponadto będzie zachęcać mieszkańców do wypoczynku w tym miejscu

11
Nasadzenie roślin odstraszających kleszcze w Bieńczycach

Nasadzenie roślin odstraszających kleszcze i komary na terenach zielonych ogólnodostępnych w Dzielnicy XVI Bieńczyce (ogródki jordanowskie). Zasadzone zostaną takie rośliny jak np: czeremcha, czosnek niedźwiedzi, rozmaryn, lawenda, kocimiętka. Niniejsza propozycja zadania jest kontynuacją złożonego budżetu obywatelskiego z roku 2022.

10
PIKNIK RODZINNY SPORT I MUZYKA

Przedmiotem projektu jest organizacja plenerowego pikniku rodzinnego dla mieszkańców Dzielnicy XVI Bieńczyce na obiektach Kompleksu Orlik Przy Zespole Szkół Gastronomicznych lub Plantach Bieńczyckich .

20
Na STRAŻY Bezpieczeństwa

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy poprzez doposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Z projektu w sposób pośredni skorzysta każdy mieszkaniec, turyści i osoby pracujące na terenie dzielnicy.

36
Dobra Pani/ Dobry Pan sprząta po swoim psie

Zwiększenie świadomości właścicieli psów w zakresie obowiązku sprzątania zanieczyszczeń po swoich pupilach oraz ułatwienie dopełniania tego obowiązku poprzez rozmieszczenie na terenie Bieńczyc koszy na psie odchody wraz z dystrybutorem woreczków na psie odchody.

37
Lawendy, szałwie, dziewanny wokół Bieńczyckiej Fontanny

Z powodu wzrostu kosztów, zabrakło pieniędzy na wykonanie nasadzeń kwiatów wokół Bieńczyckiej Fontanny. Projekt aranżacji zieleni jest piękny i kompleksowy, ale nie ma środków na realizację. Budżet Obywatelski 2023 i możemy to zmienić :)

13
Zielone Bieńczyce

Projekt zakłada wykonanie nowych nasadzeń m.in drzew, krzewów i kwiatów na terenach zielonych ogólnodostępnych w Dzielnicy XVI Bieńczyce.

12
Zaczytaj się w Bieńczycach

Zadanie polega na zakupie książek, audiobooków i gier planszowych dla bibliotek z terenu dzielnicy XVI Bieńczyce (os. Kościuszkowskie 5 filia nr 50, os. Kalinowe 4 filia nr 51)

2
ZADBAJMY O PLANTY BIEŃCZYCKIE- SERCE I PŁUCA BIEŃCZYC!

Projekt zakłada nasadzenia nowej roślinności, naprawę alejek oraz montaż urządzeń małej architektury na Plantach Bieńczyckich. Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności obszaru oraz zachęci mieszkańców do spędzania czasu na świeży

38
Śniadanie w Ogrodzie nad Stawem

Zorganizowanie integracyjnego śniadania dla mieszkańców Bieńczyc w Ogrodzie nad Stawem przy ulicy Kaczeńcowej.

39
Różany zakątek w Bieńczycach - ogród tysiąca róż

Projekt przewiduje wykonanie w Bieńczycach różanego ogrodu, w którym mieszkańcy, w otoczeniu kwiatów najpiękniejszych gatunków róż będą mogli relaksować się, spacerować po ścieżkach i odpoczywać siedząc na ławkach i huśtawkach.

23
Dzieciństwo Offline

Dzieciństwo offline to propozycja bezpłatnych warsztatów dla dzieci z klas I-VI obejmująca: turniej gier drewnianych z różnych stron świata, warsztat tworzenia własnej książki oraz ilustrowania jej za pomocą litografii.

35
Nasze Bieńczyce (1224 -2024). Film dokumentalny

W 2024 roku przypada 800-lecie pierwszej pisemnej wzmianki o wsi Bieńczyce. Ten jubileusz jest doskonałym momentem, żeby opowiedzieć historię dawnej wsi Bieńczyce, części Nowej Huty, obecnie dzielnicy XVI Bieńczyce – jej obecnym mieszkańcom. Film dokumentalny „Nasze Bieńczyce” w przystępny sposób przedstawi historię Bieńczyc przyczyniając się do jej popularyzacji.

8
Przyjęty do realizacji
PIŁKARSKIE MARZENIA W BIEŃCZYCACH

Projekt polega na wsparciu dzieci uczestniczących w zajęciach z piłki nożnej na terenie dzielnicy XVI bez względu na przynależność klubową. Zajęcia będą nieodpłatne dla wszystkich chętnych dzieci, przez co jest spełniona zasada ogólnodostępności.

40
Nowa zieleń w naszych osiedlach

Projekt ma na celu nasadzenia bylin, krzewów, drzew - wewnątrz bieńczyckich osiedli. Taka zieleń jest nam potrzebna, blisko, pomiędzy blokami. Na wyciągnięcie ręki m.in. krzewy róż, hortensji, jaśminowców, lilaków oraz pachnące lipy - to co lubią mieszkańcy.

25
Piłkarskie marzenia na osiedlu Strusia

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.

42
"Co to są te? Spółdzielcze punktowce!

Celem projektu jest stworzenie jednej makiety Bieńczyc Nowych odlanej z brązu lub innego metalu na przykład aluminium lub wykonanej w technice 3D. Makieta ma być odwzorowaniem makiety sporządzonej na ogólnopolski konkurs 1959, projekt archJadwigi Guzickiej
 

29
Remontujemy parkingi os. Strusia

Główna lokalizacja: Główna lokalizacja: Dzielnica XVI Bieńczyce, os. J.Strusia przed blokiem 6 na odcinku parkingu przylegającym do działki stanowiącej Planty Bieńczyckie, działka oznaczona numerem 157/1., graniczy z parkingami przed blokami.

24
Przyjęty do realizacji
Piłkarskie marzenia w Bieńczycach

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.

30
Przyjęty do realizacji
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

7
Kwitnące MAGNOLIE w Bieńczycach

Magnolia kojarzona jest ze szlachetnością i kobiecą delikatnością, również jest swego rodzaju botanicznym fenomenem. Posadźmy nie jedną magnolię w Bieńczycach aby było na co popatrzeć.

6
Pierwsza BieńczyckaSTREFAaktywnościSENIORA👱👴-dlaczego NIE?

Seniorzy potrzebują miejsca gdzie będą mogli aktywnie poćwiczyć, porozmawiać z sąsiadami, zwyczajnie spotkać się. Specjalnie ku temu będzie dedykowane to miejsce. Oprócz urządzeń do ćwiczeń będą posadzone piękne kwitnące krzewy i inne rośliny.