Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
7
🌳ZIELONE ALEJE TRZECH WIESZCZÓW🌳

🌳PROJEKT MA NA CELU ZAZIELENIENIE ALEI TRZECH WIESZCZÓW POPRZEZ NASADZENIE DRZEW I ROŚLIN PYŁOCHWYTNYCH W PASIE ZIELENI POMIĘDZY JEZDNIAMI PO STRONIE KROWODRZY🌳

9
Przyjęty do realizacji
Naprawmy alejki parkowe w Parku Kleparskim c.d.

Projekt zakłada remont/naprawę alejek parkowych w lokalizacjach umożliwiających wykonanie prac naprawczych bez konieczności usuwania istniejącej zieleni. Jest to kontynuacja remontu alejek rozpoczętego 2021roku.

14
Naukowy Zakątek na Litewskiej

Celem projektu jest stworzenie naukowego zakątka na zielonym terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 18 przy ul. Litewskiej 34 w Krakowie.

18
Przyjęty do realizacji
Uwolnić z więzów samotności i starości

W dzielnicy V Krowodrza mieszka dużo osób starszych oraz samotnych, którzy stracili sens życia, co staje się przyczyną zamknięcia w czterech ścianach. Celem projektu jest otoczenie opieką i uwolnienie ich od pustki i samotności.

8
Przyjęty do realizacji
Plac zabaw i siłownia plenerowa w Parku Kleparskim

Zadanie zakłada wykonanie projektu i budowę placu zabaw i siłowni plenerowej w Parku Kleparskim wraz z infrastrukturą.

3
OGRÓD EDUKACYJNY PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ: NOWE NASADZENIA

🌳CELEM PROJEKTU JEST PIELĘGNACJA ISTNIEJĄCEJ ZIELENI ORAZ NASADZENIE NOWYCH DRZEW, KRZEWÓW I KWIATÓW W OGÓLNODOSTĘPNYM OGRODZIE EDUKACYJNYM PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ🌷

15
Zielono na Litewskiej

Projekt zakłada przeprowadzenie pielęgnacji istniejącej zieleni oraz wykonanie nowych nasadzeń m.in krzewów, bylin i kwiatów na ogólnodostępnym terenie przyległym do ZSP nr 18 na ul. Litewskiej.

2
Przyjęty do realizacji
🌳POWIĘKSZMY PARK MŁYNÓWKA KRÓLEWSKA!🌳

🌳CELEM PROJEKTU JEST PRZYŁĄCZENIE DO PARKU MŁYNÓWKA KRÓLEWSKA DZIAŁKI PRZY UL. RACŁAWICKIEJ ORAZ STWORZENIE W TYM MIEJSCU SKWERU PEŁNEGO KWIATÓW, DRZEW I KRZEWÓW POWIĄZANYCH Z HISTORIĄ KROWODRZY🌳

13
Święto Krowodrzy

🌸CELEM PROJEKTU JEST INTEGRACJA KROWODERSKIEJ SPOŁECZNOŚCI WOKÓŁ WSPÓLNEGO ŚWIĘTA, NAWIĄZUJĄCEGO DO OGRODNICZEJ HISTORII KROWODRZY. W PROGRAMIE: WARSZTATY, GRY I ZABAWY, MINI-WYSTAWA TEMATYCZNA, LOKALNI WYSTAWCY,...🌸

23
Dzieciństwo Offline

Dzieciństwo Offline to propozycja bezpłatnych warsztatów dla dzieci z klas I-VI obejmująca: turniej gier drewnianych z różnych stron świata, warsztat tworzenia własnej książki oraz ilustrowania jej za pomocą litografii.

17
Przyjęty do realizacji
Krowoderskie Kino Plenerowe

Inicjatywa "Krowoderskie Kino Plenerowe" to propozycja bezpłatnych seansów kinowych na świeżym powietrzu w Parku Krakowskim. Skierowana jest lokalnie do mieszkańców V dzielnicy ale też wszystkich krakowian i przyjezdnych.

29
ZIELONA i kwitnąca GROTTGERA - wyspa kwiatów przy studni

Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń krzewów, mieszanki bylin, traw ozdobnych, grup kwiatowych oraz roślin cebulkowych w ciągu al. Grottgera (odcinek Sienkiewicza-Gzymsików) wraz z zagospodarowaniem skweru przy studni (na wys. Grottgera 3).

31
Kurs SAMOOBRONY dla MIESZKAŃCÓW KROWODRZY

Ideą projektu jest zorganizowanie kursu samoobrony dla pełnoletnich mieszkanek i mieszkańców Dzielnicy. Kurs ma być prowadzony przez wykwalifikowanych instruktorów na salach sportowych Szkół wg profesjonalnego harmonogramu.

30
Popularyzacja Ochrony Przeciwpożarowej w Krowodrzy

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy V poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej. Z projektu skorzystać mogliby mieszkańcy dzielnicy V, a zwłaszcza dzieci które wezmą udział w spotkaniach w JRG 3 lub na piknikach.

11
SMOK CO KROK czyli Szlak Smoków Krakowskich.

Projekt zakłada kontynuację Szlaku Smoków Krakowskich, składającego się ze smoczych figurek w dzielnicy Krowodrza, tropem wyjątkowych, a mało znanych atrakcji.

16
Remont placu przy Litewskiej - edycja I

Projekt zakłada wymianę nawierzchni ze zniszczonych płyt betonowych.

12
"Bądź na czasie! Czytaj książki na wypasie"

Celem jest pozyskanie środków finansowych na zakup zbiorów, zwłaszcza nowości wydawniczych oraz zwiększenie liczby kodów dostępu do platform e-booków w Filii nr 22 i Filii nr 21 Biblioteki Kraków zlokalizowanych na terenie Dzielnicy V.

26
Przyjęty do realizacji
KTO rozdaje bezpłatne bilety? Teatr KTO.

Bezpłatny wstęp na spektakle dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty w Teatrze KTO.

6
🌿OGRODY DESZCZOWE DLA KROWODRZY💦

💦STWÓRZMY W KROWODRZY OGRÓD DESZCZOWY❗DZIĘKI ODPOWIEDNIO DOBRANYM ROŚLINOM WODNOLUBNYM STANIE SIĘ ON NATURALNYM FILTREM WODY I ZBIORNIKIEM RETENCYJNYM, ZWIĘKSZAJĄC TAKŻE BIORÓŻNORODNOŚĆ 🌿

4
🌳100 DRZEW DLA KROWODRZY🌳

🌳ZAZIELEŃMY KROWODRZĘ❗ PROJEKT ZAKŁADA WYKONANIE OKOŁO 100 NOWYCH NASADZEŃ DUŻYCH SADZONEK DRZEW, W LOKALIZACJACH WEDŁUG WSKAZAŃ WNIOSKODAWCY🌳

21
Skwer przy Wójtowskiej // Przestrzeń odzyskana

Projekt ma na celu remont chodnika, ustawienie ławek oraz donic, w których znajdą się całoroczne nasadzenia. Wybrane miejsce to przecięcie się kilku bardzo uczęszczanych przez pieszych szlaków.

27
„Pasaż krzywych zwierciadeł” - park kieszonkowy z lustrami

Projekt zakłada utworzenie ogólnodostępnego parku kieszonkowego przy ulicy Juliusza Lea 13, który wzbogacony będzie o instalacje luster zniekształcających odbicie. Celem jest stworzenie wspólnej przestrzeni dla mieszkańców w każdym wieku.

1
🌳KROWODRZA ZRYWA Z BETONEM!🍃

🌳ROZBETONUJMY KROWODRZĘ❗ ZERWIJMY PŁYTY CHODNIKOWE, POSADŹMY DRZEWA, POSIEJMY TRAWĘ I KWIATY! BĄDŹMY JAK INNE MIASTA EUROPEJSKIE! NIECH KRAKÓW, PRZYKŁADEM INNYCH STOLIC EUROPEJSKICH, ROZBETONUJE CHODNIKI I ULICE🍃

25
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.