Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
35
Klub Seniora na Kablu!

Projekt przewiduje organizację różnorodnych zajęć dla seniorów na osiedlu Kabel.

6
Przyjęty do realizacji
Ławki Leżaki Gry podwórkowe na Zielonym Skwerze przy Lipskiej

Projekt zakłada dostawienie kilkunastu ławek oraz leżaków parkowych na terenie Zielonego Skweru przy ul. Lipskiej. Dodatkowo na wydzielonej istniejącej alejce planuje się wymalowanie plansz do gier podwórkowych.

49
Sportowa dzielnica

Współzawodnictwo sportowe dla dzieci i młodzieży szkół i przedszkoli, a także dorosłych i całych rodzin. Cykl amatorskich zawodów sportowych w wybranych dyscyplinach wraz z możliwością uczestnictwa w szkoleniowych zajęciach przygotowawczych.

34
Plac zabaw nad Wilgą w rejonie ul.Kobierzyńskiej i Rydlówka

Projekt zakłada utworzenie nowego placu zabaw dla dzieci w różnym wieku w Parku Rzecznym Wilga, w okolicy ul. Kobierzyńskiej i ul.Rydlówka.

20
Tablica informacyjna - Julag I Płaszów

Tablica informująca o lokalizacji i historii Julagu I Płaszów

28
„Czytamy książki i e-booki”

Zakup nowości wydawniczych dla dorosłych, dzieci i młodzieży, w tym audiobooków. Zakup kodów dostępu do platformy e-booków, folii do oprawy książek, doposażenia oraz materiałów plastycznych do zajęć do Filii nr 46 Biblioteki Kraków.

14
Podgórski ogródek na placu targowym

Aktywizacja społeczności lokalnej Podgórza przez stworzenie ogólnodostępnej infrastruktury na placu miejskim. Rewitalizacja placu polega na naprawie nawierzchni z płyt betonowych, zainstalowaniu donic z roślinami, siedzisk i pergoli.

51
Przyjęty do realizacji
KTO rozdaje bezpłatne bilety? Teatr KTO.

Bezpłatny wstęp na spektakle dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty w Teatrze KTO.

1
Wiosenne święto osiedla Kabel

Projekt zakłada zorganizowanie jednodniowego cyklu wydarzeń w ramach międzypokoleniowego święta osiedla Kabel.

32
Punkt widokowy przy ul. Krzemionki

Zagospodarowanie istniejącego punktu widokowego przy ul. Krzemionki, w tym instalacja pulpitu informacyjnego, mającego na celu zapoznanie sie odwiedzających z historią widocznych obiektów, m.in. byłej Straży Ogniowej i Wzgórza Wawelu.

10
Zielony skwer przy Bagrowej

Chcemy aby u zbiegu ulic: Bagrowej i Mierzei Wiślanej powstał skwerek, który zapełni puste i zarośnięte poletko, które się tam znajduje.

70
Tajemniczy ogród "Pod Skałką"

W okolicy Cmentarza Podgórskiego, przy wapiennej skałce znajduje się malutki, niezadbany lasek. Biegnąca przeń ścieżka prowadzi niemal pod kopiec Kraka. Stwórzmy tam Tajemniczy Ogród z miejscem do odpoczynku!

19
Nowa fontanna na Rynku Podgórskim

Wymiana obecnej fontanny na nową zaprojektowaną w oparciu o sugestie mieszkańców, zgodnie w wytycznymi konserwatorskimi.

33
Zagraj jak za dawnych lat! Dzielnicowy turniej piłki nożnej

Projekt pn. "Zagraj jak za dawnych lat! Dzielnicowy turniej piłki nożnej." zakłada organizacje ogólnodostępnego turnieju dla dzieci i młodzieży z XIII Dzielnicy.

26
Pilates i zajęcia nordic walking

Projekt zakłada bezpłatne zagospodarowanie czasu wolnego poprzez zorganizowanie zajęć sportowych zarówno na sali gimnastycznej jak również na zewnątrz. Skierowany jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych, mieszkańców dzielnicy XIII Podgórze.

2
Przyjęty do realizacji
🌿OGRODY DESZCZOWE DLA PŁASZOWA I STAREGO PODGÓRZA💦

💦STWÓRZMY 2 OGRODY DESZCZOWE NA PŁASZOWIE i STARYM PODGÓRZU by symbolicznie połączyć naszą dzielnicę. Dzięki odpowiednio dobranym roślinom, ogrody staną się naturalnym filtrem wody I zbiornikiem retencyjnym, a także zwiększą bioróżnorodność 🌿

44
Poznaję swoją dzielnicę! Uczniowie zwiedzają Muzeum Podgórza

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy uczniów podgórskich samorządowych szkół podstawowych o dzielnicy, w której żyją. Uczniowie wezmą udział w lekcji tożsamościowej (kl. 7-8) lub zajęciach edukacyjnych (kl. 1-6) prowadzonych przez Muzeum Podgórza

21
Zielona brama Józefińskiej

Powiększenie i zagospodarowanie terenu zielonego u zbiegu ulic Józefińskiej i Limanowskiego

13
Oj będzie, będzie kolęda - czyli koncert kolęd i pastorałek

„Oj będzie, będzie kolęda” to podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Projekt skierowany do szerokiej publiczności, każdy mieszkaniec może w im uczestniczyć. Koncert odbędzie się w Kościele św. Kingi przy ul. Siemomysła

58
Przyjęty do realizacji
Skuteczna pomoc, młodzi ratownicy

Wyposażenie w sprzęt strażacki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz zakup pojazdu wielozadaniowego.

68
Bezpieczniej na Kablu - dodatkowe patrole w Dzielnicy

Projekt zakłada zwiększenie liczby patroli Policji na terenie Dzielnicy z uwzględnieniem osiedla Kabel.

27
Tanecznym krokiem

Projekt "Tanecznym krokiem" to bezpłatne zajęcia dla mieszkańców dzielnicy XIII Podgórze, dotyczący zorganizowania grupowych zajęć tanecznych o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

17
Dostęp do świeżej wody dla czworonogów i ich właścicieli

Wzgórze Lasoty jest popularnym miejscem na Podgórzu do wyprowadzania czworonogów. Niestety latem, otwarta przestrzeń sprzyja szybkiemu odwodnieniu psów i ich opiekunów. Sfinansujmy z budżetu obywatelskiego dystrybutor wody przy wejściu na wzgórze.

37
Dawno temu w ..... Podgórzu

Projekt zakłada umieszczenie w wybranych punktach Starego Podgórza reprodukcji starych fotografii, które przeniosą nas w czasie, ilustrując dokładnie te miejsca, w których zostaną umieszczone.

52
Remont asfaltowych boisk wielofunkcyjnych

Remont boisk asfaltowych wraz z infrastrukturą w tym: - Remont oraz wymiana piłkochwytów - Wymiana koszy do koszykówki - Stojaki na rowery.

8
Scena Plenerowa przy Centrum Kultury Podgórza Klub Przewóz

Projekt zakłada budowę sceny plenerowej wraz z infrastrukturą przy Centrum Kultury Podgórza - Klub Przewóz.

4
Przyjęty do realizacji
Zielony Skwer „Ptasi Zagajnik” przy ul. Myśliwskiej – 2 etap

Projekt zakłada kontynuację stworzenia cichej i spokojnej alejki w naturalnym istniejącym zagajniku z jak najmniejszą ingerencją w terenie. Planuje się utworzenie oświetlonego ciągu pieszego, jako utwardzonej alejki z ławkami i koszami na śmieci.

9
Park Kieszonkowy przy ul. Zabłocie

Projekt zakłada zagospodarowanie terenu na park kieszonkowy przy ul. Zabłocie na działkach P-13, 60/7,60/8,60/9,61/9,61/10,61/11,61/12 (części działek 61/11 oraz 61/12 z wyłączeniem terenu przeznaczonego pod budowę Centrum Literatury i Języka - Planeta Lem) z MPZP Zabłocie-Zachód oznaczonym jako ZP3

41
✅POWIĘKSZMY PARK STACJA-WISŁA!🌿

CELEM PROJEKTU JEST POWIĘKSZENIE PARKU STACJA-WISŁA O NATURALNY PLAC ZABAW, KTÓREGO PROJEKT POWSTAŁ W 2021. NIESTETY OD TEGO CZASU WCIĄŻ BRAKUJE FUNDUSZY NA REALIZACJĘ, KTÓRA, ZE WZGLĘDU NA ROSNĄCĄ LICZBĘ MIESZKAŃCÓW ZABŁOCIA JEST PALĄCA!

38
Przyjęty do realizacji
"Zielono Mi!!! oraz wokół Nas!"

Proponuje się zachowanie stanu obecnego (teren zielony) i dostosowanie go do potrzeb mieszkańców w każdym przedziale wiekowym kontynuując projekt Zielone Serce Podgórza wykonując na całości lub części działek utwardzonej alejki.

39
Przyjęty do realizacji
Spotkania pod chmurką

Stworzenie miejsca przy ZSP nr 15, które będzie dawało uczniom i uczennicom szkoły możliwość przeprowadzenia lekcji w plenerze przy wykorzystaniu terenów zielonych przy szkole oraz lokalnej społeczności, jako miejsce relaksu i odpoczynku.

48
Horn Kraków - żegluj z nami nad Bagrami

Projekt zakłada zakup sprzętu sportowego do rozwijania pasji żeglarskiej wśród dzieci i młodzieży.

5
Przyjęty do realizacji
100 DRZEW 🌳 DLA DZIELNICY XIII PODGÓRZE

PROJEKT ZAKŁADA POSADZENIE 100 DUŻYCH SADZONEK DRZEW W DZIELNICY XIII PODGÓRZE

69
Przyjęty do realizacji
Czyste powietrze na Podgórzu - czas na mchofiltry!

Kraków wciąż zmaga się z zanieczyszczonym powietrzem. To zagrożenie dla naszego zdrowia! Pomocną dłoń wyciąga natura - mech to naturalny i skuteczny oczyszczacz powietrza! Czas na Mchofiltr, czas na zielone ściany na Podgórzu!

3
Plac zabaw na Parkowej 2.0

W ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa powstała kontynuacja projektu pn. "Plac zabaw na Parkowej" dla dzieci w różnym wieku.

40
Przyjęty do realizacji
Pingpongowy Płaszów

Tenis stołowy, jako sposób na aktywne spędzanie czasu przez wszystkich mieszkańców dzielnicy Podgórze. Bezpłatne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych przez cały rok.

18
Twój Umysł - Twoja Siła!

Utworzenie kompleksowo wyposażonej sali przeznaczonej do zabawy, nauki, terapii i stymulacji neurosensorycznej dzieci, młodzieży i osób starszych mieszkających w dzielnicy XIII.