Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
41
Przyjęty do realizacji
Piłkarskie marzenia z Kolejarzem Prokocim

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.

16
Siłownia i teren wypoczynkowy koło Orlika

Infrastruktura sportowo-rekreacyjna obok boiska orlik, obejmująca siłownię zewnętrzną, ławki, leżaki i hamaki

50
Aktywni mieszkańcy osiedla ZŁOCIEŃ poznają się i zwiedzają

Przedmiotem projektu jest organizacja cyklu wydarzeń - spotkań, wyjazdów integracyjnych dla wszystkich mieszkańców osiedla Złocień. Dzięki realizacji tego projektu z Budżetu Obywatelskiego możliwość taka będzie dostępna dla szerokiego grona odbiorców

17
Pożyczaj, kiedy chcesz! Książkomat Na Kozłówce

Celem projektu jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do zasobów Filii nr 44 przez 24 godziny na dobę. Książkomat będzie działał na takiej samej zasadzie jak popularna maszyna paczkowa. Zapewni łatwy i przyjemny sposób zamówienia książki z biblioteki.

49
Centrum Pomocowe dla Dzielnicy XII

To projekt społeczny mający na celu pomagać najbardziej potrzebującym mieszkańcom, wspierać wolontariat i wszystkie działania pomocowe oraz ludzi chcących pomagać. To tworzenie przestrzeni w której potrzebujący spotkają się z chcącymi pomagać.

42
Piłkarskie marzenia z Basztą

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację turnieju.

48
Przyjęty do realizacji
Puchar Jerzmanowskich

Zadanie polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu cyklu 15 turniejów piłkarskich o Puchar Jerzmanowskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

30
Przyjęty do realizacji
„Moc nowości w bibliotece!”

„Moc nowości w bibliotece!” to projekt mający na celu pozyskanie środków finansowych na zakup zbiorów do pięciu filii Biblioteki Kraków zlokalizowanych na terenie Dzielnicy XII.

56
Psi wybieg przy ulicy Na Kozłówce

Projekt dotyczy wybiegu dla psów. Na Osiedlu Na Kozłówce nie ma miejsca, gdzie nasze psy mogłyby się codziennie spokojnie wybiegać.

23
DOŚWIETLENIE PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH NA TELIGI I OS. ZŁOCIEŃ

Projekt zakłada poprawę widoczności przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej na terenie naszej dzielnicy.

7
Modernizacja placu zabaw

Cel projektu to modernizacja placu zabaw na terenie przedszkola nr 154 ( ul. Kurczaba 19 ). Będzie on doskonałą alternatywa dla dzieci korzystających z sąsiedniego placu zabaw, który jest zdecydowanie „przeludniony”.

57
Parking zamiast śmieciowiska

Projekt przewiduje remont nawierzchni placu zlokalizowanego na końcu ulicy Szymona Czechowicza.

11
Mistrzostwa dzielnicy w cymbergaja.

Grupa Weteranów Sportu pragnie przybliżyć społeczeństwu sport Retro tj cymbergaj, poprzez treningi, organizację mistrzostw dzielnicy, również wciągnąć do uprawiania innych sportów (np. tenis st, dart). W dzielnicy Kozłówek brak jest sportu.

27
WYMIANA OŚWIETLENIA NA PÓŁŁANKI NA LED

Zadanie polega na wymianie opraw na oprawy typu LED na odcinku od skrzyżowania z ul. Agatową do ul. Nad Drwiną.

22
Przyjęty do realizacji
Muzyka i Sacrum - Klasycznie

Klasyka dla każdego - Koncert muzyki klasycznej epoki baroku - Kulturalne centrum =>poza Centrum - na zasadzie: Blisko-Bezpłatnie-Bez barier.

2
Przyjęty do realizacji
Utworzenie Parku Rzecznego Aleksandry część północna

Projekt zakłada utworzenie na terenach zielonych leżących wzdłuż ulicy Erazma Jerzmanowskiego (od skrzyżowania z ulicą Bieżanowską do skrzyżowania z ulicą Mieczysławy Ćwiklińskiej Parku Rzecznego Aleksandry – części północnej.

38
LEDowa odnowa - Wymiana opraw latarni na terenie Dz. XII

W ramach projektu LEDowa odnowa - Wymiana opraw latarni na terenie Dz. XII jest wymiana 99 sodowych opraw lamp ulicznych na oprawy typu LED pomiędzy ul. Prostą, ul. Bieżanowską oraz ul. Polonijną i ul. Facimiech

15
Sportowy Prokocim - darmowe zapasy dla dzieci w szkole

Projekt zakłada prowadzenie zajęć z elementami zapasów, akrobatyki oraz gimnastyki sportowej. Zajęcia skierowane dla dzieci i młodzieży. Prowadzone będą na profesjonalnej macie zapaśniczej pod okiem doświadczonych, licencjonowanych trenerów.

12
Przyjęty do realizacji
MUZYKA MISTRZÓW W SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY

MUZYKA MISTRZÓW W SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY - to 3 wielkie koncerty inspirowane muzyką sakralną: 1) PASYJNY 26.03.2024 r. 2) FAMILIADOWY 28.09.2024 r. 3) KOLĘDOWY 28.12.2024 r.

24
ZIELONE PRZYSTANKI W DZIELNICY XII

Celem projektu jest montaż na dwóch przystankach w naszej dzielnicy zielonych przystanków na wzór przystanku przy Rondzie Grunwaldzkim.

60
REMONT ULICY JERZMANOWSKIEGO

Projekt zakłada remont ulicy Jerzmonowskiego na odcinku od ul. Teligi do nr 30 wraz z przyległym parkingiem do jezdni.

44
Park Aleksadry

Doposażenie Parku Aleksandry w instalację oświetleniową.

52
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

10
Ławeczka multimedialna polskich piosenek

Kto nie lubi polskich piosenek? Stwórzmy wspólnie muzyczną przestrzeń na Nowym Bieżanowie!

34
Przyjęty do realizacji
Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli dzielnicy XII.

53
Prace związane z rewitalizacją parku przy Dworze Czeczów

Zwiększenie budżetu na rewitalizację parku przy dworze Czeczów w Krakowie Bieżanowie.

20
Przyjęty do realizacji
Problem znika jak nie zalewa chodnika

Projekt zakłada przebudowę chodnika zlokalizowanego na Osiedlu Nowy Prokocim przy boisku sportowym Kurczaba/Teligi

35
Walczymy o Skatepark w Bieżanowie

Projekt zakłada wybudowanie nowego, nowoczesnego skateparku przy ul. Aleksandry - w miejscu, w którym obecnie znajduje się stara infrastruktura sportowa z elementami skateparku oraz montaż dodatkowego oświetlenia tego terenu.

32
Geograficzny park kieszonkowy Na Kozłówce

Projekt zakłada utworzenie parku kieszonkowego na terenie osiedla Na Kozłówce. Wybór nazwy nowego parku nie jest przypadkowy - nawiązuje do miejsca przecięcia równoleżnika 50 stopni z południkiem 20 stopni. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce!

51
KTO rozdaje bezpłatne bilety? Teatr KTO.

Bezpłatny wstęp na spektakle dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty w Teatrze KTO.

33
Czas dla seniora

Zorganizowanie czasu wolnego dla seniorów z Dzielnicy XII poprzez organizowanie czasu wolnego ( wycieczki po Małoplsce i Krakowie.

29
Przyjęty do realizacji
„Zakoduj to sobie!”

„Zakoduj to sobie” to projekt mający na celu zakup kodów do platform udostępniających e-booki i audiobooki do Filii nr 43 Biblioteki Kraków.

55
My z Bieżanowa. Kronika dzielnicy dla każdego

Kronika- to kilkanaście książek i kilka filmów o historii Bieżanowa zebranych na jednym nośniku elektronicznym, dostępnym w 60 miejscach na terenie Dzielnicy XII . Bezpłatny dostęp do Kroniki będzie miał każdy.

37
Przyjęty do realizacji
Rozświetlony Nowy Prokocim

Celem projektu jest wymiana opraw na mocniejsze typu LED oraz budowa nowego oświetlenia w miejscach słabo doświetlonych na terenie osiedla Nowy Prokocim.

13
Sportowe Wakacje w Bieżanowie dla całej rodziny

Projekt zakłada zorganizowanie i przeprowadzenie bezpłatnych treningów z PIŁKI NOŻNEJ, ZAPASÓW, AKROBATYKI I AEROBIKU SPORTOWEGO dla dzieci i młodzieży (chłopców i dziewczynek) oraz zajęcia FITNESS dla dorosłych i GIMNASTYKA DLA SENIORA.

43
Bezpieczne przejścia dla pieszych wzdłuż linii tramwajowej

Celem projektu jest montaż dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszych na terenie Dz. XII Bieżanów-Prokocim ze szczególnym uwzględnieniem przejść znajdujących się w pobliżu linii tramwajowej.

26
SZOPKA krakowska w dzielnicy XII

Zakupienie trzech ekspozytorów szopek krakowskich i ustawianie ich wraz z szopką na terenie dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim w najbardziej uczęszczanych przez pieszych lokalizacjach.

36
Ukwiecony Bieżanów

Projekt polega na nasadzeniu kwiatów ozdobnych na osiedlu Nowy Bieżanów.

54
12 bardów w Dzielnicy XII

Projekt przewiduje organizację w Parku Jerzmanowskiego 4 koncertów 12 artystów śpiewających poezję i ballady. Koncerty odbywały by się w miesiącach letnich na plenerowej scenie w Parku Jerzmanowskich.

21
Przyjęty do realizacji
Muzyka i Sacrum - Gospelovo

Muzyka - Energia - Radość - Warsztaty muzyki gospel dla dzieci i młodzieży z Bieżanowa i Prokocimia oraz koncert finałowy pt. Prokocim Gospel Voice.