Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
9
WIDOKowa aktywność dla najmłodszych

Miejsce, w którym dzieci z Dzielnicy VI będą mogły bawić się oraz aktywnie spędzać czas. Znajdą się w nim różnorodne atrakcje: sprawnościowy plac zabaw, plac do gier podwórkowych, siłownia dla najmłodszych oraz zacienione miejsce do relaksu.

37
Ratunek na wysokości

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców Krakowa, a zwłaszcza dzielnicy VI poprzez zakup sprzętu dla strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego funkcjonującej na bazie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 KM PSP w Krakowie

14
Przyjęty do realizacji
Monitoring w rejonie p. tramwajowej Bronowice Małe/Os. Widok

Projekt zakłada instalację 4 kamer CCTV podłączonych do systemu monitoringu Straży Miejskiej. Kamery będą monitorować teren pętli Bronowice Małe ze szczególnym uwzględnieniem dojścia do schodów prowadzących na pętle z Osiedla Widok.

18
🌿OGRODY DESZCZOWE DLA BRONOWIC💦

💦 Stwórzmy ogrody deszczowe w Bronowicach! dzięki odpowiednio dobranym roślinom wodnolubnym staną się one naturalnym filtrem wody i zbiornikiem retencyjnym, a także zwiększą bioróżnorodność. Łapmy deszcz, edukujmy, dbajmy o nasze otoczenie. 🌿

27
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

19
ŚWIĘTO ULICY RYDLA

CELEM PROJEKTU JEST INTEGRACJA MIESZKAŃCÓW BRONOWIC WOKÓŁ WSPÓLNEGO ŚWIĘTA MAJĄCEGO NA CELU UMOCNIENIE TOŻSAMOŚCI SPOŁECZNOŚCI BRONOWIC. W PROGRAMIE: WARSZTATY, GRY I ZABAWY, WYSTAWA TEMATYCZNA

30
Przyjęty do realizacji
Siłownia przy Szkole Podstawowej nr 93

Zadanie obejmuje budowę nowoczesnej siłowni na wolnym powietrzu dostępnej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 93 i okolicznych mieszkańców. Siłownia ma zastąpić istniejącą "ścieżkę zdrowia" pozostającą w bardzo złym stanie technicznym.

33
Dla Babci i Dziadka Akademia Seniora!

Propozycja skierowana jest dla naszych Babć i Dziadków w ramach której organizowane będą wydarzenia kulturalne, wyjazdy ogólnousprawniające i edukacyjne połączone z zajęciami ruchowymi i rekreacyjnymi oraz organizacja różnych zawodów sportowych.

15
Biblioteka – tu się dzieje!

Zadanie zakłada zakup do Filii 24 Biblioteki Kraków nowości wydawniczych w formie książek, komiksów, a także kodów dostępu do platformy ebooków, organizację spotkań autorskich i warsztatów dla dzieci.

2
Przyjęty do realizacji
100 drzew 🌳 dla Dzielnicy VI Bronowice

PROJEKT ZAKŁADA POSADZENIE OKOŁO 100 DUŻYCH SADZONEK DRZEW NA TERENIE NASZEJ DZIELNICY VI Bronowice.

1
Pakiet Kultury dla Bronowic i Mydlnik 2.0

To kontynuacja i modyfikacja działań kulturalnych z lekko odświeżonych projektów z 2021 – „Pakiet Kultury dla Bronowic i Mydlnik” oraz „Czas na Kino Konkursy Wycieczki Warsztaty i Zabawy Logiczne” z r. 2022

31
Młynówka Królewska Psi Wybieg (doświetlenie, wiata)

Projekt zakłada doposażenie psiego wybiegu w wiatę przeciwdeszczową oraz dodatkowe lampy (3 szt).

20
Przyjęty do realizacji
Park przy Forcie w Bronowicach etap 2

Kontynuacja zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego z roku 2022. Projekt przewiduje kolejne inwestycje mające na celu stworzenie zielonego miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

24
Piłkarskie marzenia na Bronowicach

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.

36
Przyjęty do realizacji
ŁACZYMY BRONOWICKIE PARKI

Kontynuacja Realizacji zwycięskiego projektu polegająca na przygotowaniu infrastruktury parków oraz realizacji zajęć sportowych i rekreacyjnych na terenach zielonych w Bronowicach.

26
Przyjęty do realizacji
Skwerek przy Młynówce

Skwerek skrzyżowaniu ul. Lucjana Rydla i Jadwigi z Łobzowa przy Młynówce Królewskiej i placyku targowym to bardzo uczęszczane miejsce. Stwórzmy tu atrakcyjną przestrzeń publiczną - punktu spotkań i wizytówkę naszej okolicy.

6
Na Błonie – bezpieczni piesi

Budowa chodnika lub ścieżki dla pieszych po zachodniej stronie ul. Na Błonie.

22
AUDYCJE MUZYCZNE W PRZEDSZKOLACH I W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Audycje muzyczne mają uwrażliwić dzieci na piękno jakie daje nam sztuka. Pokazanie dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym instrumentów czy różnorodnych zespołów muzycznych pobudzi emocje, rozwinie ich kreatywność i osobowość.

5
BRONOWICE ZRYWAJĄ Z BETONEM 🌳

MIESZKAŃCY BRONOWIC CHCĄ ZIELENI, DRZEW, A NIE BETONU. NIECH KRAKÓW, PRZYKŁADEM INNYCH MIAST EUROPEJSKICH, ROZBETONUJE CHODNIKI, ZERWIE ASFALT.

29
Dokończenie rewitalizacji skweru im. Juliusza Lea

Dokończenie realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego z roku 2018. Montaż małej architektury, nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów na skwerze im Juliusza Lea.

16
Poprawa oświetlenia dróg dojścia do szkół i przedszkoli

Projekt zakłada częściową wymianę starych, niewydolnych lamp sodowych na nowe ledowe (jaśniejsze i energooszczędne) przy szlakach pieszych prowadzących z przystanków MPK do dwóch przedszkoli nr 38 i 137 oraz do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 i poczty.

3
🚲Parkingi ROWEROWE na pętlach tramwajowych w Bronowicach🚲

Postawmy bezpieczne, oświetlone wiaty wraz z dwupoziomowymi stojakami rowerowymi przy pętli tramwajowej Bronowice Małe oraz rozbudujmy wiaty przy pętli tramwajowej Bronowice. Postawmy stacje naprawcze i promujmy zrównoważony transport miejski!

32
Bezpieczna Dzielnica - piesze patrole Policji

Piesze patrole Policji na terenie Dzielnicy z uwzględnieniem miejsc szczególnie niebezpiecznych wskazywanych przez mieszkańców.

34
Nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów na terenach zielonych.

Nasadzenie drzew, krzewów i kwiatów wg opracowanego w poprzednich latach projektu i wg wskazań projektodawcy.

8
Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenieDzielnicy VI 2.0

Oświetlenie istniejących przejść dla pieszych

11
Młynówka Królewska i Dolina Rudawy

1) Poprawa bezpieczeństwa na przejeździe Młynówki przez ul. Jabłonkowską - usunięcie kolizji ruchu rowerowego i pieszych oraz przebudowa przejazdu i przejścia celem zachowania ciągłości nawierzchni i niwelety chodnika i ścieżki rowerowej. 2) Nowy park przy zbiegu ulic Zygmunta Starego i Filtrowej - uporządkowanie terenu, 2 etap

25
Dzieciństwo Offline

Dzieciństwo offline to propozycja bezpłatnych warsztatów dla dzieci z klas I-VI obejmująca: turniej gier drewnianych z różnych stron świata, warsztat tworzenia własnej książki oraz ilustrowania jej za pomocą litografii.

13
Rewitalizacja wybiegu dla psów przy ul. Armii Krajowej

Projekt polega na rewitalizacji wybiegu dla psów przy ul. Armii Krajowej poprzez wymianę 2 śluz, naprawę ogrodzenia, wyrównanie terenu, montaż elementów małej architektury (w tym urządzeń zabawowych dla psów), naprawę dachu wiaty oraz wykonanie trawnika, nasadzenia drzew, krzewów i pnączy.

10
Odnawiamy kapliczki Bronowic - etap 1

W tym roku obchodzimy jubileusz 50lecia przyłączenia Mydlnik do Krakowa. Zadbajmy i przywróćmy świetność jednemu ze świadków historii Mydlnik - przydrożną kapliczkę z I połowy XX wieku stojącą na ul. Brzezińskiego, u wylotu na ulicę Balicką.