Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023
Montaż ograniczników zapobiegających zbyt głębokiemu parkowaniu samochodów, które uniemożliwia przejście z wózkiem dziecięcym lub przejazd na wózku inwalidzkim na odcinku ulicy Grunwaldzkiej między ulicą Mogilską a ulicą Zaleskiego.
Remont przejazdów oraz dróg rowerowych na Grzegórzkach, aby jazda była gładka i przyjemna. Wygładzenie łączeń dróg rowerowych z przejazdami rowerowymi do standardu h~0 (z delikatnym zjazdem) oraz usunięcie nierówności poprzecznych na drogach rowerowych
„Warsztaty kompetencji społecznych w duchu bliskości i szacunku dla potrzeb dzieci i opiekunów” dla pracowników przedszkoli w Dzielnicy II.
Spotkajmy się w parku na pikniku, jodze, kinie plenerowym, czy koncercie! Centrum letnich wydarzeń będzie szklany pawilon z bezpłatną wypożyczalnią sprzętów rekreacyjnych. Wykorzystajmy potencjał parku by świetnie spędzić czas z rodziną i sąsiadami!
Projekt SMOK CO KROK jest kontynuacją zwycięskiego projektu, zakładającego stworzenie ogólnomiejskiego Szlaku Smoków Krakowskich, składającego się ze ścieżek śladem smoczych figurek, prowadzących tropem mało znanych, niezwykłych atrakcji Krakowa.
Zadanie polega na utworzeniu wybiegu dla psów na os. Oficerskim w Krakowie
Marzysz o pomidorze, który będzie pachniał jak ten u babci? Projekt ma za zadanie utworzenie przestrzeni do praktykowania miejskiego ogrodnictwa. Projekt ma przekonać mieszkańców, że miejskie ogrodnictwo to pestka!
Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach.
O drzewa trzeba dbać, nie tylko je sadzić. Zbadajmy stan pięknych drzew, wzdłuż ul. Grzegórzeckiej (od Ronda do ostatniego numeru).
Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.
Bezpłatny wstęp na spektakle dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty w Teatrze KTO.
Projekt zakłada zaprojektowanie i urządzenie zieleni na terenie części działki miejskiej nr 12/19, obręb 52 Śródmieście, przed wejściem do kościoła NPNMP (św. Łazarza) przy ulicy Kopernika 19.
Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli Dąbie, Grzegórzki, Osiedle Oficerskie, Wesoła.
BO to JEDYNY sposób na budowę wyniesionego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Grzegórzecka/Bobrowskiego. Niestety Miasto pieniędzy na tę inwestycję długo mieć nie będzie, mimo, że wszyscy zgodnie mówią że to najlepsze rozwiązanie.
Wyposażenie znajdującego się przy szkole placu zabaw w kolejne elementy do spędzania na nim wolnego czasu.
Sąsiedzki Kompostownik, który pozwoli mieszkańcom Grzegórzek ograniczyć produkcję odpadów i działać dla środowiska. Dzięki projektowi będziemy mogli cieszyć się ekologicznym kompostem do domowych upraw. Projekt będzie miał również walory edukacyjne.
Poprawa bezpieczeństwa powszechnego (przeciwpożarowego) mieszkańców dzielnicy II poprzez zakup sprzętu do walki z pożarami dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę II Grzegórzki.
Posadźmy dwa duże drzewa w miejsce niepotrzebnych płyt chodnikowych. Tą ulicą chodzimy na tramwaj, do sklepu, lekarza, apteki. Jest ciasna i nieprzyjemna. Drzewa pozwolą jej wypięknieć.
Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy II poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej.
Zadanie obejmuje przebudowę parkingu przy ul. Kieleckiej 9 w Krakowie z utworzeniem 10 miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych, rozbudowę jezdni manewrowej, przebudowę chodników, remont nawierzchni drogi wewnętrznej.
Zakup nowości wydawniczych książek, audiobooków oraz komiksów dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Zakup książek w formie tradycyjnej oraz elektronicznej, czyli zakup kodów dostępu do platformy e-booków. Zakup materiałów plastycznych i edukacyjnych
Projekt przewiduje poprawę zagospodarowania terenu wewnątrzosiedlowego poprzez uporządkowanie istniejącej zieleni, nowe nasadzenia oraz remont nawierzchni parkingu wraz z drogą dojazdową.
W Krakowie z roku na rok przybywa rozwiązań wspomagających ruch rowerowy takich jak kontrapasy, śluzy rowerowe, kontraruch, drogi dla rowerów czy ulice z uspokojonym ruchem ("tempo 30"). Dzięki warsztatom dowiemy się jak z nich korzystać!