Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023
Główne ulice Ruczaju wyposażone w ekrany akustyczne prezentowałyby się o wiele lepiej, gdyby były obsadzone piękną zielenią. Istniejące nasadzenia wymagają zdecydowanego uzupełnienia, co jest ideą tego projektu.
Budujemy place zabaw a zapominamy o seniorach! Projekt zakłada budowę siłowni plenerowej dostosowanej też dla seniorów
wykonanie bezpiecznego bocznego wejścia na teren istniejącego parku przy ul.Czarodziejskiej . Istniejące wejście od bardzo wąskiej 3m ulicy, w bardzo złym stanie technicznym generuje niebezpieczeństwo potrącenia pieszych i towarzyszących im psów.
Doposażenie remontowanego ogródka jordanowskiego w nowe zabawki i mała architekturę przy ulicy Działowskiego. Realizacja zgodnie z projektem który już został wykonany przez Gminę Miejską Kraków.
Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.
Boisko ma naturalną nawierzchnie trawiastą która bardzo się ściera, a boisko nie nadaje się do gry po nawet bardzo małej ilości opadów, tworzą się nierówności, kałuże i błoto. Sztuczna nawierzchnia zapewni trwałość i możliwość gry.
Projekt ma za zadanie stworzenie bazy przeciwpowodziowej której celem jest zabezpieczenie niezbędnego sprzętu służącego mieszkańcom i ratownikom w obliczu powodzi i podtopień.
Sąsiedzkie Śniadanka w Parku Dębnickim - weekendowe, otwarte dla wszystkich, ogólnodostępne spotkania ze śniadankiem na trawie. Swobodna formuła pikniku pozwoli na sąsiedzką integrację oraz stworzenie nowej lokalnej tradycji bycia w plenerze razem.
Projekt składa się z dwóch elementów, które znajdują się na działce nr 274 obr. 9 Podgórze: I - Boisko wielofunkcyjne: II - Plac zabaw
Projekt zakłada zakup i posadzenie 100 szt drzew na terenie os. Robotniczego, Starych Dębnik, Osiedla Podwawelskiego.
Projekt zakłada realizację biblioteczek plenerowych w dzielnicy Dębniki. Biblioteczki plenerowe mają na celu popularyzację czytelnictwa wśród mieszkańców. Do biblioteczek plenerowych mieszkańcy będą mogli przynosić własne książki w celu wymiany.
Niecałą Ceglarską można łatwo zobaczyć. Na jej fragmencie brakuje lamp, co stanowi niebezpieczeństwo dla pieszych i… łatwo natknąć się na dzika.
Poszerzenie oferty kulturalnej poprzez organizację cyklu koncertów łączących atrakcyjnie skonstruowany program oparty o dzieła wybitnych kompozytorów polskich i światowych, walory edukacyjne oraz profesjonalne wykonawstwo na wysokim poziomie.
Cykl pięciu koncertów wokalno-instrumentalnych z muzyką o charakterze sakralnym we wnętrzach kościołów w dzielnicy Dębniki
Poprawa jakości powietrza i zwiększenie obszaru zieleni miejskiej poprzez zasadzenie lasu kieszonkowego w bliskiej okolicy pętli Czerwone Maki.
Zatrzymanie krążenia stanowi jedną z głównych przyczyn śmierci. Montaż STAND -AED z kapsułą ROTAID z alarmem + defibrylator + klucz pediatryczny + apteczka, pozwala jak najszybciej i jak najbardziej efektywnie przynieść pomoc osobom poszkodowanym.
Bliskość i odpowiednie zagospodarowanie terenów zielonych to kluczowa kwestia dla mieszkańców Osiedla Ruczaj. Projekt zakłada montaż małej architektury (ławki, kosze na śmieci, leżaki, hamaki) i nasadzenia zieleni w Parku Ruczaj.
Projekt zakłada rewitalizacje terenu wokół boiska sportowego mieszczącego się w parku krakowian. Zadanie obejmuję m.in wymianę ogrodzenia oraz ławek rezerwowych.
Projekt ma na celu urozmaicenie oferty kulturalnej Klubu Tyniec, zakup dodatkowego wyposażenia oraz remont węzła sanitarnego w budynku przy ul. Dziewiarzy 7
Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.
Nawierzchnia ul. Czerwone Maki jest w fatalnym stanie. Zmieńmy to! :)
Projekt zakłada stworzenie trzech stref wypoczynku i relaksu na terenie ogólnodostępnym przy Szkole Podstawowej nr 158 przy ul. Strąkowej na os. Ruczaj.
Na ulicy św. Jacka nawierzchnia urywa się nagle. Piękna okolica zachęca do spacerów i jazdy rowerem, ale stan drogi każe martwić się, czy nie wybijemy sobie zębów. Czas to zmienić!
Skotniki ostatnimi czasy prężnie się rozwijają, aby zapobiec malejącej ilości zieleni proponujemy realizację projektu zapewniającego nowe nasadzenia drzew i krzewów kwitnących oraz zagospodarowanie terenów zielonych na terenie Skotnik.
Warsztaty służą wsparciu rodziców w trudnym procesie wychowywania dzieci. Dostarczają cennej wiedzy na temat prawidłowości rozwojowych, metod postępowania z dzieckiem i radzenia sobie z własnymi emocjami i przekonaniami w trudnych sytuacjach.
Więcej zielonych pięknych miejsc w okolicy. Na projekt złoży się poprawa oświetlenia = poczucie bezpieczeństwa, nasadzenia = poprawa estetyki okolicy. Mini Park zostanie wyposażony w elementy małej architektury = relaks i wygoda.
Zakup nowości wydawniczych, audiobooków, gier, puli kodów książek elektronicznych, wyposażenie i wzbogacenie działalności edukacyjnej w filiach Biblioteki Kraków znajdujących się na terenie Dzielnicy VIII.
Projekt przewiduje poprawę widoczności istniejącego przejścia dla pieszych poprzez odnowienie oznakowania pionowego.
Zadanie polega na doposażeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tyńcu, w sprzęt ratowniczo - gaśniczy, sprzęt AGD oraz wymianie wyposażenia pomieszczenia socjalnego.
Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli Ruczaj, Pychowice oraz Zakrzówek.
Projekt na dwa pikniki o tematyce przyrodniczej w ogrodzie Biblioteki Głównej Biblioteki Kraków. W programie przewidziano wiele atrakcji edukacyjnych, przyrodniczych i kulturalnych. Motyw przewodni pierwszego pikniku to ptaki, a drugiego – rośliny.
W wybranych lokalizacjach Krakowa - zerwijmy płyty chodnikowe, - stwórzmy trawniki: zasiejmy trawę (NIE KORĘ), posadźmy drzewa, krzewy lub byliny).
Projekt zakłada postawienie specjalnego biletomatu który w zamian za zrobienie 20 przysiadów generuje bilet 20 minutowy normalny lub ulgowy.
Wydarzenie jest sportowym świętem całych rodzin, pełnym atrakcji dla dzieci w każdym wieku, ale również i dla rodziców i dziadków! Jest to dzień pełen konkursów, zawodów, pokazów i sportowych występów.
Budowa streetworkout parku, czyli zestawu urządzeń do ćwiczeń ogólnorozwojowych.
Wykonanie dodatkowej furtki do Parku Dębnickiego w Rejonie wjazdu do Rodzinnego Ogrodu Działkowego Dębniki.
Stworzenie przestrzeni dla dzieci, młodzieży i osób starszych w formie ogrodu terapeutycznego z wykorzystaniem hortiterapii, terapii ogrodniczej. Ogród sensoryczny będzie przestrzenią polepszającą stan psychiczno - fizyczny mieszkańców dzielnicy.
PROJEKT ZAKŁADA POSADZENIE 100 DUŻYCH SADZONEK DRZEW NA TERENIE DZIELNICY VIII DĘBNIKI.
Projekt ma na celu zainteresowanie dzieci i rodziców mieszkających na terenie Dzielnicy VIII Dębniki aktywnym spędzaniem czasu. Projekt promuje naukę poprzez organizację warsztatów edukacyjnych, wyjazdowych, zajęć cyklicznych, spektakli i półkolonii
Projekt zakłada zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć nauki oraz doskonalenia jazdy na rolkach dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych.
Bezpłatny wstęp na spektakle dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty w Teatrze KTO.
Projekt zakłada stworzenia cyklu spotkań integracji dla mieszkańców poprzez zorganizowanie na przemiennie: letniego kina, spotkania z teatrem, ale również potańcówkę Dębnicką.
Poznajmy wyjątkową przyrodę naszej dzielnicy: łąki w Kostrzu i na Zakrzówku, Górkę Pychowicką, Uroczysko Skotniki, Skałki Twardowskiego. Wyprawy w naturę z edukatorami, warsztatami, piknikami dla wszystkich mieszkańców dzielnicy, szkół i przedszkoli.
Projekt zakłada wyposażenie przejść dla pieszych w mocne oświetlenie ledowe. Dzięki temu zarówno piesi jak i kierowcy będą czuli się zdecydowanie bezpieczniej w naszej okolicy :)