Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
53
Zielona strefa wypoczynku na Ruczaju

Projekt zakłada stworzenie trzech stref wypoczynku i relaksu na terenie ogólnodostępnym przy Szkole Podstawowej nr 158 przy ul. Strąkowej na os. Ruczaj.

28
Bezpieczne przejście dla pieszych

Projekt przewiduje poprawę widoczności istniejącego przejścia dla pieszych poprzez odnowienie oznakowania pionowego.

23
Przyjęty do realizacji
Bezpieczni w obliczu powodzi.

Projekt ma za zadanie stworzenie bazy przeciwpowodziowej której celem jest zabezpieczenie niezbędnego sprzętu służącego mieszkańcom i ratownikom w obliczu powodzi i podtopień.

32
Przyjęty do realizacji
STAND - AED - Ratujące ludzkie życie

Zatrzymanie krążenia stanowi jedną z głównych przyczyn śmierci. Montaż STAND -AED z kapsułą ROTAID z alarmem + defibrylator + klucz pediatryczny + apteczka, pozwala jak najszybciej i jak najbardziej efektywnie przynieść pomoc osobom poszkodowanym.

38
Wakacje w Parku Dębnickim

Projekt zakłada stworzenia cyklu spotkań integracji dla mieszkańców poprzez zorganizowanie na przemiennie: letniego kina, spotkania z teatrem, ale również potańcówkę Dębnicką.

27
Piękniejsze Skotniki

Skotniki ostatnimi czasy prężnie się rozwijają, aby zapobiec malejącej ilości zieleni proponujemy realizację projektu zapewniającego nowe nasadzenia drzew i krzewów kwitnących oraz zagospodarowanie terenów zielonych na terenie Skotnik.

13
Spotkania z przyrodą – pikniki w ogrodzie Biblioteki Kraków

Projekt na dwa pikniki o tematyce przyrodniczej w ogrodzie Biblioteki Głównej Biblioteki Kraków. W programie przewidziano wiele atrakcji edukacyjnych, przyrodniczych i kulturalnych. Motyw przewodni pierwszego pikniku to ptaki, a drugiego – rośliny.

60
Cykl koncertów operowo-operetkowych w ośrodkach kultury

Poszerzenie oferty kulturalnej poprzez organizację cyklu koncertów łączących atrakcyjnie skonstruowany program oparty o dzieła wybitnych kompozytorów polskich i światowych, walory edukacyjne oraz profesjonalne wykonawstwo na wysokim poziomie.

54
Klub Tyniec: Reaktywacja

Projekt ma na celu urozmaicenie oferty kulturalnej Klubu Tyniec, zakup dodatkowego wyposażenia oraz remont węzła sanitarnego w budynku przy ul. Dziewiarzy 7

11
Super oświetlone przejście dla pieszych w Twojej okolicy :)

Projekt zakłada wyposażenie przejść dla pieszych w mocne oświetlenie ledowe. Dzięki temu zarówno piesi jak i kierowcy będą czuli się zdecydowanie bezpieczniej w naszej okolicy :)

51
Streetworkout Park Kostrze

Budowa streetworkout parku, czyli zestawu urządzeń do ćwiczeń ogólnorozwojowych.

61
Muzyka w kościołach - cykl koncertów

Cykl pięciu koncertów wokalno-instrumentalnych z muzyką o charakterze sakralnym we wnętrzach kościołów w dzielnicy Dębniki

46
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

22
Wymiana nawierzchni boiska w Pychowicach przy Zakrzowieckiej

Boisko ma naturalną nawierzchnie trawiastą która bardzo się ściera, a boisko nie nadaje się do gry po nawet bardzo małej ilości opadów, tworzą się nierówności, kałuże i błoto. Sztuczna nawierzchnia zapewni trwałość i możliwość gry.

5
Odnówmy ul. Czerwone Maki

Nawierzchnia ul. Czerwone Maki jest w fatalnym stanie. Zmieńmy to! :)

57
Robisz przysiady - dostajesz darmowy bilet na tramwaj

Projekt zakłada postawienie specjalnego biletomatu który w zamian za zrobienie 20 przysiadów generuje bilet 20 minutowy normalny lub ulgowy.

33
Przyjęty do realizacji
Aktywni na Plus

Projekt ma na celu zainteresowanie dzieci i rodziców mieszkających na terenie Dzielnicy VIII Dębniki aktywnym spędzaniem czasu. Projekt promuje naukę poprzez organizację warsztatów edukacyjnych, wyjazdowych, zajęć cyklicznych, spektakli i półkolonii

55
Zielona Arena Kostrze

Projekt zakłada rewitalizacje terenu wokół boiska sportowego mieszczącego się w parku krakowian. Zadanie obejmuję m.in wymianę ogrodzenia oraz ławek rezerwowych.

19
Przyjęty do realizacji
Z biblioteką za pan brat!

Zakup nowości wydawniczych, audiobooków, gier, puli kodów książek elektronicznych, wyposażenie i wzbogacenie działalności edukacyjnej w filiach Biblioteki Kraków znajdujących się na terenie Dzielnicy VIII.

25
Świętego Jacka bez wstrząsów

Na ulicy św. Jacka nawierzchnia urywa się nagle. Piękna okolica zachęca do spacerów i jazdy rowerem, ale stan drogi każe martwić się, czy nie wybijemy sobie zębów. Czas to zmienić!

34
Relaks w zieleni na Ruczaju. Sąsiedzki mini park.

Więcej zielonych pięknych miejsc w okolicy. Na projekt złoży się poprawa oświetlenia = poczucie bezpieczeństwa, nasadzenia = poprawa estetyki okolicy. Mini Park zostanie wyposażony w elementy małej architektury = relaks i wygoda.

56
Przyjęty do realizacji
10. Festiwal Sportowy

Wydarzenie jest sportowym świętem całych rodzin, pełnym atrakcji dla dzieci w każdym wieku, ale również i dla rodziców i dziadków! Jest to dzień pełen konkursów, zawodów, pokazów i sportowych występów.

50
Zielone ściany Ruczaju

Główne ulice Ruczaju wyposażone w ekrany akustyczne prezentowałyby się o wiele lepiej, gdyby były obsadzone piękną zielenią. Istniejące nasadzenia wymagają zdecydowanego uzupełnienia, co jest ideą tego projektu.

24
Siłownia plenerowa dla Seniora i juniora

Budujemy place zabaw a zapominamy o seniorach! Projekt zakłada budowę siłowni plenerowej dostosowanej też dla seniorów

2
DĘBNIKI ZRYWAJĄ Z BETONEM

W wybranych lokalizacjach Krakowa - zerwijmy płyty chodnikowe, - stwórzmy trawniki: zasiejmy trawę (NIE KORĘ), posadźmy drzewa, krzewy lub byliny).

20
Nowoczesny ogródek jordanowski przy ulicy Działowskiego

Doposażenie remontowanego ogródka jordanowskiego w nowe zabawki i mała architekturę przy ulicy Działowskiego. Realizacja zgodnie z projektem który już został wykonany przez Gminę Miejską Kraków.

3
Przyjęty do realizacji
100 DRZEW 🌳 DLA DZIELNICY VIII DĘBNIKI !

PROJEKT ZAKŁADA POSADZENIE 100 DUŻYCH SADZONEK DRZEW NA TERENIE DZIELNICY VIII DĘBNIKI.

29
Sąsiedzkie Śniadanka w Parku Dębnickim

Sąsiedzkie Śniadanka w Parku Dębnickim - weekendowe, otwarte dla wszystkich, ogólnodostępne spotkania ze śniadankiem na trawie. Swobodna formuła pikniku pozwoli na sąsiedzką integrację oraz stworzenie nowej lokalnej tradycji bycia w plenerze razem.

15
Rozświetlamy Ceglarską

Niecałą Ceglarską można łatwo zobaczyć. Na jej fragmencie brakuje lamp, co stanowi niebezpieczeństwo dla pieszych i… łatwo natknąć się na dzika.

49
Warsztaty dla rodziców młodego sportowca

Warsztaty służą wsparciu rodziców w trudnym procesie wychowywania dzieci. Dostarczają cennej wiedzy na temat prawidłowości rozwojowych, metod postępowania z dzieckiem i radzenia sobie z własnymi emocjami i przekonaniami w trudnych sytuacjach.

48
Strefa relaksu i więcej zieleni w Parku Ruczaj!

Bliskość i odpowiednie zagospodarowanie terenów zielonych to kluczowa kwestia dla mieszkańców Osiedla Ruczaj. Projekt zakłada montaż małej architektury (ławki, kosze na śmieci, leżaki, hamaki) i nasadzenia zieleni w Parku Ruczaj.

40
Dodatkowe wejście do Parku Dębnickiego

Wykonanie dodatkowej furtki do Parku Dębnickiego w Rejonie wjazdu do Rodzinnego Ogrodu Działkowego Dębniki.

41
Zieleń dla Dębnik

Projekt zakłada zakup i posadzenie 100 szt drzew na terenie os. Robotniczego, Starych Dębnik, Osiedla Podwawelskiego.

9
Sensoryczny ogród terapeutyczny.

Stworzenie przestrzeni dla dzieci, młodzieży i osób starszych w formie ogrodu terapeutycznego z wykorzystaniem hortiterapii, terapii ogrodniczej. Ogród sensoryczny będzie przestrzenią polepszającą stan psychiczno - fizyczny mieszkańców dzielnicy.

16
Bezpieczne wejście do parku przy ul.Czarodziejskiej

wykonanie bezpiecznego bocznego wejścia na teren istniejącego parku przy ul.Czarodziejskiej . Istniejące wejście od bardzo wąskiej 3m ulicy, w bardzo złym stanie technicznym generuje niebezpieczeństwo potrącenia pieszych i towarzyszących im psów.

1
Przyjęty do realizacji
Boisko i plac zabaw zamiast cementowni na Zakrzówku

Projekt składa się z dwóch elementów, które znajdują się na działce nr 274 obr. 9 Podgórze: I - Boisko wielofunkcyjne: II - Plac zabaw

26
Biblioteczki plenerowe na Dębnikach

Projekt zakłada realizację biblioteczek plenerowych w dzielnicy Dębniki. Biblioteczki plenerowe mają na celu popularyzację czytelnictwa wśród mieszkańców. Do biblioteczek plenerowych mieszkańcy będą mogli przynosić własne książki w celu wymiany.

59
Z nami na rolki - kurs nauki jazdy na rolkach

Projekt zakłada zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć nauki oraz doskonalenia jazdy na rolkach dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

18
Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe na terenie Dz. VIII

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli Ruczaj, Pychowice oraz Zakrzówek.

10
Bezpieczny ratownik

Zadanie polega na doposażeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tyńcu, w sprzęt ratowniczo - gaśniczy, sprzęt AGD oraz wymianie wyposażenia pomieszczenia socjalnego.

45
KTO rozdaje bezpłatne bilety? Teatr KTO.

Bezpłatny wstęp na spektakle dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty w Teatrze KTO.

21
Przyjęty do realizacji
Las Kieszonkowy przy pętli Czerwone Maki

Poprawa jakości powietrza i zwiększenie obszaru zieleni miejskiej poprzez zasadzenie lasu kieszonkowego w bliskiej okolicy pętli Czerwone Maki.

39
Piłkarskie marzenia na Dębnikach

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.

47
Przygody w Dębnickiej przyrodzie

Poznajmy wyjątkową przyrodę naszej dzielnicy: łąki w Kostrzu i na Zakrzówku, Górkę Pychowicką, Uroczysko Skotniki, Skałki Twardowskiego. Wyprawy w naturę z edukatorami, warsztatami, piknikami dla wszystkich mieszkańców dzielnicy, szkół i przedszkoli.