Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
2
Ogrody deszczowe dla Olszanicy – Zielone zagospodarowanie terenów zielonych

ZAGOSPODARUJMY ZIELENIĄ ZANIEDBANE TERENY MIEJSKIEJ. DZIĘKI ODPOWIEDNIO DOBRANYM ROŚLINOM WODNOLUBNYM STANĄ SIĘ ONE NATURALNYM FILTREM WODY, ZWIĘKSZĄ BIORÓŻNORODNOŚĆ, A TAKŻE POZWOLĄ ZAGOSPODAROWAĆ ZIELENIĄ ZANIEDBANY MIEJSKI TEREN.
W ramach zagospodarowania należy uwzględnić nasadzania roślinami hydrofitowymi. Nasadzenia takimi roślinami stanowią właśnie ogród deszczowy, jako jeden z elementów zagospodarowania.

35
Nowe chodniki dla Zwierzyńca i nie tylko…

Przedmiotem projektu jest remont chodników oraz wykonanie niewielkich działań w zakresie poprawy funkcjonalności i estetyki przestrzeni publicznej w wybranych lokalizacjach na terenie Dzielnicy VII Zwierzyniec (Przegorzały, Wola Justowska, Olszanica)

39
Bezpieczne przejścia dla pieszych na Focha!

Projekt przewiduje zwiększenie bezpieczeństwa na 5 n/w przejściach dla pieszych wzdłuż Al. Focha. W ramach projektu zostanie wykonane doświetlenie, odmalowanie istniejących pasów na przejściach dla pieszych oraz wymiana oznakowania:

al. Focha 33

al. Focha 39

skrzyżowanie al. Focha z ul. Prusa

skrzyżowanie al. Focha z ul. Kraszewskiego

al. Focha na wys. przystanku autobusowego "Cracovia Błonia"

33
Przyjęty do realizacji
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

19
Przyjęty do realizacji
Ostoja przyrody w zagajniku miejskim w pobliżu Ronda Chełm

Ten obecnie dziki, trudno dostępny teren jest ostoją płazów, gadów i ptaków ( w tym słowików). Celem projektu jest ułatwienie dostępu mieszkańcom dzielnicy do wnętrza zagajnika nad ciekiem wodnym oraz oznakowanie terenu tablicami informacyjnymi.

16
Przyjęty do realizacji
Sprzęt dla strażaków z JRG 1

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego (przeciwpożarowego) mieszkańców dzielnicy VII poprzez zakup sprzętu do walki z pożarami dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania znaczną część dzielnicy VII Zwierzyniec.

24
Kierowcy szanujcie zieleń!

Projekt przewiduje rewitalizacje zniszczonych przez samochody zieleńców.

Pamiętajmy, że takie małe skwerki zieleni są w mieście nam bardzo potrzebne.

18
Przyjęty do realizacji
#Książkimojamiłość – zakup nowości i kodów do bibliotek

Wzbogacenie oferty czytelniczej w Filii nr 25,26 i 27 Biblioteki Kraków działających na terenie dzielnicy Zwierzyniec poprzez zakup atrakcyjnych książek, komiksów, audiobooków, a także zapewnienie większej liczby kodów dostępu do platformy e-booków

30
Przygody w Zwierzynieckiej przyrodzie

Poznajmy wyjątkową przyrodę w naszej dzielnicy - las łęgowy w Przegorzałach i nieznane zakątki w Lesie Wolskimi na Sikorniku. Wyprawy w naturę z edukatorami, warsztatmi i piknikami dla wszystkich mieszkańców dzielnicy, szkół i przedszkoli.

38
Przyjęty do realizacji
Sprzęt ratownictwa wysokościowego dla strażaków

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców Krakowa, a zwłaszcza dzielnicy VII poprzez zakup sprzętu dla strażaków–ratowników ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego funkcjonującej na bazie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 KM PSP

17
SMOK CO KROK czyli Szlak Smoków Krakowskich

Projekt zakłada stworzenie Szlaku Smoków, składającego się z smoczych figurek, tropem wyjątkowych, a mało znanych atrakcji. Jest to kontynuacja zwycięskiego projektu z 2022r.

8
Budowa edukacyjnej Ścieżki Doświadczeń na Bielanach

Projekt zakłada zaprojektowanie, aranżację i budowę ogólnodostępnej ścieżki doświadczeń uzupełnionej elementami sensorycznymi. Atrakcja pełnić będzie funkcję edukacyjno-rekreacyjną. Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie Placu zabaw na Bielanach.

36
Wrocław ma krasnale, a krakowski Zwierzyniec… SMOKI

Projekt zakłada stworzenie zwierzynieckiego szlaku SMOKÓW (złożonego z 4 rzeźb) wzorowanego na wrocławskich krasnalach. Jego dopełnieniem byłoby wyposażenie rzeźb smoków w kod QR (informacja o kontekście historycznym i kulturowym lokalizacji rzeźb).

5
Przyjęty do realizacji
Uratujmy stare drzewa przy Alei Waszyngtona!

Drzewa rosnące przy al. Waszyngtona są w fatalnym stanie i obumierają. Wspólnie możemy jednak zapobiec wykarczowaniu zielonej alei. W ramach projektu zostaną wykonane zabiegi pielęgnacyjne, a drzewa będą objęte specjalną ochroną.

37
Zadbajmy o żywopłot przy ulicy Syrokomli!

W ramach projektu żywopłot będzie poddany odpowiednim zabiegom pielęgnacyjny, a brakujące rośliny zostaną dosadzone. Planowane jest również uporządkowanie zieleńca.

27
ZIELONE PRZYSTANKI w VII Dzielnicy!

Projekt przewiduje nasadzenia zieleni w obrębie 5 przystanków autobusowych. Na terenie naszej dzielnicy nie ma ani jednego zielonego przystanku. Korzyści płynące z zielonych przystanków to min. oczyszczanie powietrza i cień w oczekiwaniu na autobus.

20
100 drzew dla naszej dzielnicy.

Projekt zakłada nasadzenia 100 sztuk sadzonek drzew w naszej dzielnicy.

34
KTO rozdaje bezpłatne bilety? Teatr KTO.

Bezpłatny wstęp na spektakle dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty w Teatrze KTO.

23
1000 nowych drzew i krzewów dla dzielnicy VII.

Projekt przewiduje zasadzenie 1000 nowych drzew i krzewów na terenie dzielnicy VII.

13
Przyjęty do realizacji
Modernizacja boisk sportowych na krakowskich Bielanach

Rewitalizacja, zabezpieczenie boiska trawiastego przed dzikami. Wymiana nawierzchni na asfaltowym korcie oraz montaż koszy i bramek do gry w mini koszykówkę, piłkę nożną.

1
Olszanica Fun Park

Olszanica Fun Park to miejsce bezpiecznej zabawy, integracji i wypoczynku dla dzieci. To jest ten moment, aby dzieci w Olszanicy zaczęły wspólnie spędzać czas na zabawie, nie tylko na własnych podwórkach, ale w miejscu przyjaznym i ogólnodostępnym.

7
Wyremontujmy drogi i chodniki na Zwierzyńcu!

Wspólnie możemy zdecydować o naprawie kolejnych dróg i chodników w naszej dzielnicy! Dzięki projektowi wymiany doczekają się spore odcinki traktów położonych na Woli Justowskiej oraz Półwsiu Zwierzynieckim

3
Przyjęty do realizacji
TRZECIE OKO NA ŚMIECIARZY

Projekt zakłada zainstalowanie systemu fotopułapek w Olszanicy na terenach rekreacyjnych., wzdłuż potoku Olszanickiego. Jest to system kamer rejestrujących nielegalne wyrzucanie śmieci, które są plagą w tym zielonym zakątku.

15
Przyjęty do realizacji
Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 72

Projekt zakłada rewitalizację i doposażenie obecnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 72 w Krakowie.

32
Rekreacja w Olszanicy, w Przegorzałach, na Woli i Salwatorze

Projekt zakłada zakup i montaż nowego wyposażenia terenów rekreacyjnych w wybranych lokalizacjach na obszarze Dzielnicy VII Zwierzyniec (Olszanica, Przegorzały, Wola Justowska, Salwator).