Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
37
KSIĄŻKOMAT

Projekt zakłada zapewnienie mieszkańcom dostępu do miejskiej biblioteki przez 24h. Książkomat będzie działał na takiej samej zasadzie jak paczkomat. Będzie to łatwy i przyjemny sposób zamówienia książki z miejskiej biblioteki.

29
Przyjęty do realizacji
Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców DzPCz

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli w dzielnicy Prądnik Czerwony.

14
Przyjęty do realizacji
🌳100 drzew dla Dzielnicy III Prądnik Czerwony!🌳

Projekt zakłada nasadzenia około 100 sadzonek różnorakich gatunków drzew ( np. dęby, buki, jesiony) na terenie Dzielnicy III. 🌳🌳

12
Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Starszym

Projekt ma na celu integrację osób starszych i niepełnosprawnych ma na celu integrację ze społeczeństwem i zapobieganie izolacji takich osób

5
5% na BEZPIECZNY PRĄDNIK CZERWONY!

Dodatkowe patrole Straży Miejskiej i Policji w celach: zatrzymywania piratów osiedlowych uliczek i wykonawców bazgrołów na elewacjach oraz właścicieli niesprzątających po swoich psach.

18
Ogród przy szkole

Zadanie ma na celu zagospodarowanie placu z płyt przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9 przy ul. Seniorów Lotnictwa. Cały teren zostanie obsadzony różnorodną roślinnością tj. kolorowymi trawami, krzewami oraz drzewami.

26
MAŁE PEREŁKI W TEATRZE SWOICH MARZEŃ

Pozwólmy najmłodszym mieszkańcom naszej okolicy poczuć magię teatru! Aby tego dokonać, pragniemy wzbogacić zaplecze teatralne naszej "Perełki" o stroje krakowskie, stroje tematyczne, instrumenty, elementy scenografii, pacynki i magiczny dywan.

48
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

30
Budowa brakującej części chodnika wraz z remontem jezdni na działce 230/1

Wnioskuje się o remont jezdni wraz z wybudowaniem brakującej części chodnika przylegającym do jezdni na działce nr 230/1 obr. 22 Śródmieście - na odcinku od ul. Łuszczkiewicza do działki nr 67/179 obr. 22 Śródmieście. Stan techniczny drogi jest fatalny dlatego proponujemy remont jezdni wraz z podbudową,  budowę brakującego odcinka chodnika oraz wyznaczenie sugerowanego przejścia – obniżenie krawężników.

40
Zielona 3 Dzielnica - IV Edycja

Projekt przewiduje uporządkowanie obecnej zieleni, nowe nasadzenia, budowę poidła dla psów oraz wymianę zniszczonych elementów małej architektury.

32
Outdoorowe tańce

Po ostatniej wizycie na Kubie, pragnę by Krakowianie, tak jak Latynosi tańczyli na ulicach, skwerach czy w parkach. Tańce karaibskie integrują społeczeństwo, poprawiają aspekty psychofizyczne i bawią uczestników.

17
Altana

Na wygospodarowanym terenie powstanie zadaszenie jako miejsce do nauki na świeżym powietrzu lub miejsce spotkań i odpoczynku.

47
🌳🚶🏾‍♂️Ciekawiej nad SUDOŁEM DOMINIKAŃSKIM!🌳🚶🏾‍♂️

Nasadzenia wysokich krzewów przy deptaku nad Sudołem Dominikańskim. Tablice edukacyjne z informacjami o ciekawych miejscach przy Sudole Dominikańskim od Fortu 48 Batowice do Parku Zaczarowanej Dorożki

33
100 drzew dla Parku Reduta

Projekt "100 drzew w Parku Reduta w Krakowie" ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców miasta oraz ochronę środowiska naturalnego poprzez zwiększenie ilości zieleni w jednym z najważniejszych parków w Krakowie.

50
Kino pod gwiazdami.

Projekt zakłada organizację kina letniego w parku Zaczarowanej Dorożki

56
Kurs szycia na maszynie

Kurs szycia na maszynie dla mieszkańców dzielnicy . Realizacja projektu ma na celu zachęcenia mieszkańców do twórczego spędzenia czasu.

41
Przyjęty do realizacji
Tężnia solankowa w Parku Zaczarowanej Dorożki

Projekt zakłada budowę tężni solankowej wraz z małą architekturą w Parku Zaczarowanej Dorożki.

57
Kwiaty łączą pokolenia

Projekt ma na celu przeprowadzenie kreatywnych warsztatów pobudzających wyobraźnię i uczących wrażliwości poprzez tworzenie kompozycji kwiatowych. Zachęci mieszkańców dzielnicy do wspólnych spotkań.

9
Przyjęty do realizacji
Książki dla biblioteki

Uzupełnienie zbiorów Filii 15 Biblioteki Kraków znajdującej się na terenie Dzielnicy III, poprzez zakup nowości wydawniczych oraz kodów do platformy udostępniającej książki w formie e-booków.

35
AKTYWNY SENIOR

Celem projektu jest przygotowanie różnorodnej oferty dla seniorów prowadzonej przez Klub Kultury Olsza. Projekt zakłada organizację cyklicznych, różnorodnych, bezpłatnych zajęć i warsztatów aktywizujących seniorów naszej dzielnicy.

55
Zajęcia rekreacyjno - ruchowe na Orliku

Zajęcia sportowo, rekreacyjno - ruchowe z elementami karate i samoobrony przeznaczone dla różnych grup wiekowych dzieci, młodzież i dorośli. Zajęcia będą się odbywać na wolnym powietrzu na boisku Orlik przy Szkole Podstawowe nr 64 na ulicy Sadzawki.

52
Śladami krakowskich legend i zwyczajów

Organizacja darmowych spotkań - warsztatów, zwiedzania, spacerów - w Muzeum Krakowa, poświęconych historii, tradycjom i legendom Krakowa, które będą przeznaczone dla grup z przedszkoli samorządowych oraz placówek edukacyjnych z terenu Dzielnicy III.

22
Matematyka to podstawa - sam się przekonaj!

Celem projektu jest prowadzenie dodatkowych zajęć z matematyki dla uczniów szkół podstawowych w formie zajęć pozalekcyjnych w grupach 10-20 osobowych z podziałem wiekowym.

36
ZIELONA i kwitnąca OLSZA

Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń krzewów, mieszanki bylin, traw ozdobnych, grup kwiatowych, drzew oraz roślin cebulkowych przy ul. Miechowity, Stanisława ze Skalbmierza, Lublańskiej, Bohaterów Wietnamu oraz Młyńskiej.

49
KTO rozdaje bezpłatne bilety? Teatr KTO.

Bezpłatny wstęp na spektakle dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty w Teatrze KTO.

10
Czytaj nie tylko od święta – zakup nowości wydawniczych

Celem jest zakup nowości wydawniczych: książek, w tym z serii „Duże Litery”, audiobooków oraz kodów dostępu do e-booków do filii bibliotecznych Biblioteki Kraków działających na terenie Dzielnicy III.

39
Koncerty Śniadaniowe - integracyjne spotkania z muzyką

Cykl koncertów muzyki klasycznej i rozrywkowej, połączonych z integracją lokalnej społeczności przy... śniadaniu!

45
Dzieciństwo Offline

Dzieciństwo offline to propozycja bezpłatnych warsztatów dla dzieci z klas I-VI obejmująca: turniej gier drewnianych z różnych stron świata, warsztat tworzenia własnej książki oraz ilustrowania jej za pomocą litografii.

46
Przyjęty do realizacji
Angielski na co dzień dla osób dorosłych

Celem zajęć jest nauka przede wszystkim praktycznego języka angielskiego potrzebnego na co dzień i wzajemna integracja. Łącznie 34 godziny w okresie od lutego do grudnia 2024 r - raz w tygodniu po jednej godzinie zegarowej.

21
Odratujmy Dwór na Prądniku Czerwonym (Etap 1)

Projekt ma na celu przystosowanie dworu na Prądniku Czerwonym (obok ronda Barei) w ścisłej współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków do możliwości zwiedzania lub późniejszych zajęć kulturalnych.

44
Przyjęty do realizacji
Piłarskie marzenia na Prądniku Czerwonym

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.

4
Gry podwórkowe w parku Reduta

Projekt zakłada montaż nowych, kosmicznych gier podwórkowych dla dzieci w wieku od około 3 lat do około 14 lat.

34
Przyjęty do realizacji
"Bezpieczna Kobieta" Kurs Samoobrony dla Kobiet

"Bezpieczna Kobieta" Kurs Samoobrony dla Kobiet to cykl szkoleń, które mają na celu nauczenie kobiet podstawowych technik obrony osobistej oraz zwiększenie ich pewności siebie i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

53
Zielona Wieczysta - kontynuacja

Osiedlowa zieleń z lat 60. i 70. XX a osiedlu Wieczysta wymaga kompleksowej rewitalizacji i pielęgnacji. Projekt Zielona Wieczysta, która wygrała w głosowaniu w 2022 r. i będzie realizowana w 2024 r. wymaga kontynuacji.

51
Szerszy chodnik przy warzywniaku przy ul. Sabały

Poszerzenie chodnika przy ul. Jana Sabały 51 w rejonie warzywniaka. Chodnik ma tylko 1 m szerokości, a jest jednym z głównych tras przemieszczania się pieszych. Chodnik można poszerzyć na sporym odcinku, poprawiając bezpieczeństwo pieszych.