Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
38
Zakup automatycznego defibrylatora AED

Celem projektu jest zakup automatycznego defibrylatora AED i montaż urządzenia na zewnątrz Klubu na terenie Klubu Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz zakup w pełni wyposażonej apteczki pierwszej pomocy ze środkami opatrunkowymi.

 

39
Patriotyczna Renowacja II - poprawmy wizerunek i promocje

Patriotyczny mural - to projekt, który po raz drugi zmieni wizerunek naszej dzielnicy poprzez stworzenie wielkoformatowej grafiki na ścianach elewacji. Projekt ma na celu zapobiec dewastacji ścian, poprzez namalowanie mural przyjaznego mieszkańcom.

1
KRZESŁAWICKI WIENIEC DOŻYNKOWY

Projekt zakłada stworzenie wieńca dożynkowego podczas warsztatów florystycznych z profesjonalnym florystą, co pozwoli na integrację oraz stworzenie więzi starszych mieszkańców z młodszymi, a także kultywowanie tradycji dawnej wsi Krzesławice.

34
KTO rozdaje bezpłatne bilety? Teatr KTO.

Bezpłatny wstęp na spektakle dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty w Teatrze KTO.

3
WARSZTATY PLASTYCZNE INSPIROWANE KRZESŁAWICAMI

Zorganizowane w Klubie Krzesławice warsztaty plastyczne, skoncentrowane będą wokół tematu Krzesławic oraz twórczości Jana Matejki. Warsztaty będą przeznaczone dla dwóch grup - dorosłych i młodzieży oraz dzieci.

43
Ogród Owocowy przy ul. Jagiełły

Projekt dotyczy uzupełnienia sadu przy ul. Jagiełły o krzewy owocowe.

28
BOISKO TO NIE WSZYSTKO

Zakup nowego sprzętu sportowego będącego istotą projektu zwiększy dostępność społeczności lokalnej do działalności sportowej, umożliwi promocję zdrowego trybu życia, zapewni podniesienie standardów organizacyjnych, w tym warunków bezpieczeństwa .

20
Przyjęty do realizacji
Zakup nowości do Filii 52 Biblioteki Kraków

Zakup nowości wydawniczych do Filii nr 52 Biblioteki Kraków os. Na Stoku 1, mający na celu wzbogacenie zbiorów i poprawę atrakcyjności oferty biblioteki oraz zainteresowanie nią nowych grup odbiorców.

5
Grębałów - ul. Styczna remont nakładki asfaltowej

ul. Styczna remont 350 mb nakładki asfaltowej wraz z wymianą krawężników po jednej stronie ulicy.

16
Boisko Zielony Jar - oświetlenie/małe bramki

Projekt przewiduje instalację oświetlenia przy boisku znajdującym się w parku Zielony Jar oraz montaż czterech małych bramek pod wszystkimi koszami do koszykówki.

33
Przyjęty do realizacji
Nie dla siedzenia w domu- aktywne Kantorowice!

Zadanie ma na celu aktywizację społeczną mieszkańców osiedla Kantorowice i okolic poprzez różne formy działania , które docelowo poprawią jakość życia mieszkańców. Skierowane zostanie do różnych grup wiekowych- od najmłodszych do seniorów.

41
Powrót stołów do ping-ponga do Zielonego Jaru

Przedmiotem projektu jest montaż DWÓCH stołów do ping-ponga w parku Zielony Jar.

23
Mini park kieszonkowy przy ul. Niebyłej

Projekt zakłada utworzenie mini parku kieszonkowego przy ul. Niebyłej vis a vis bloków mieszkalnych nr 9 i 11.

18
Seniorzy na Szlaku Orlich Gniazd - wycieczka

Organizacja jednodniowej autokarowej wycieczki z przewodnikiem dla 50-osobowej grupy seniorów z Dzielnicy XVII szlakiem Orlich Gniazd.

37
Przyjęty do realizacji
Oznakowanie trasy parkrun Zielony Jar

Projekt przewiduje instalację oznakowania pionowego oraz poziomego, oznaczenie startu/mety oraz montaż tablicy informacyjnej wraz z szafą/schowkiem na wyposażenie potrzebne do organizacji spotkań parkrun. Więcej szczegółów: fb.com/parkrunzielonyjar

42
Oświetlenie LED Skateparku Wzgórza Krzesławickie

Propozycja zadania dotyczy zamontowania latarni LED przy istniejącym torze skateparku

36
Przyjęty do realizacji
Klub DUKAT stawiamy na teatr grupa dzieci i dorosłych

Zakup sprzętu nagłaśniającego oraz wyposażenia na potrzeby Klubu Dukat OKKNH. Sprzęt będzie wykorzystywany na potrzeby grupy teatralnej dzieci, młodzieży i dorosłych, w czasie działań klubowych oraz plenerowych (koncerty, spotkania, pikniki). Ze sprzętu korzystać będzie również Filia Przedszkola nr 112 w Krakowie.

46
Piłkarskie marzenia na Wzgórzach Krzesławickich

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.

21
Przyjęty do realizacji
Piękny umysł 2024

Bezpłatne zajęcia nauki języka angielskiego dla młodzieży i dorosłych w 2 grupach 12 osobowych. 1 grupa na poziomie początkującym i 2 grupa na poziomie zaawansowanym.

24
Na STRAŻY Bezpieczeństwa

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy poprzez doposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Z projektu w sposób pośredni skorzysta każdy mieszkaniec, turyści i osoby pracujące na terenie dzielnicy.

11
Przyjęty do realizacji
Neurologopedia dla dzieci z XVII Dzielnicy

"Neurologopedia dla dzieci" przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych i szkolnych z zaburzeniami rozwoju mowy, które z powodu zaburzeń aparatu mowy są zagrożone wykluczeniem ze społeczności szkolnej, problemami rozwojowymi .

9
Przyjęty do realizacji
Śmiech to zdrowie - parkowe spotkanie z kabaretem w Wadowie

Śmiech to zdrowie - parkowe spotkanie z kabaretem w Wadowie. To już III edycja wydarzenia kulturalnego cieszącego się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców dzielnicy XVII

8
Przyjęty do realizacji
Zróbmy w Wadowie Za Ogrodem remont nakładki asfaltowej

Zadanie polega na wykonaniu nakładki asfaltowej na ul. Za Ogrodem. Obecny stan ulicy: nawierzchnia zniszczona, głębokie dziury w asfalcie, wymaga naprawy na długości od nr 12 do 65.

30
Uporządkowanie terenu przed "Pekinem 229"

Uporządkowanie terenu przed budynkiem socjalnym (zwanym Pekin) przy ul. Kantorowickiej poprzez wyburzenie ruin po byłych komórkach wraz z usunięciem fundamentów. Usuniecie pozostałej nawierzchni betonowej wraz z rekultywacją terenu.

29
PIŁKARSKIE MARZENIA W LUBOCZY

Projekt polega na wsparciu dzieci uczestniczących w zajęciach z piłki nożnej na terenie dzielnicy XVII bez względu na przynależność klubową.Zajęcia są dostępne dla chętnych dzieci, przez co jest spełniona zasada ogólnodostępności.

17
Przyjęty do realizacji
Doposażenie Orlika przy SP nr 129 (edycja 2023)

Projekt przewiduje zakup dwóch bramek składanych (przenośnych) do piłki ręcznej (3x2m) i zamontowanie siatki chroniącej przed światłem.

19
Autokarowa wycieczka dla seniorów Brzesko i Okocim

Organizacja półdniowej wycieczki dla seniorów do Brzeska i Okocimia

26
Mała tężnia solankowa w parku Zielony Jar Wandy

Projekt zakłada budowę w parku zielony Jar Wandy - małej tężni solankowej

22
Doposażenie Rodzinnego Ogrodu Wrażeń 2.0 - Zielona Wiata

Celem zadania jest zadaszenie wiatą wertykalną istniejącej już stacji rowerowej przy Rodzinnym Ogrodzie Wrażeń. Dodatkowo doposażenie ogrodu w wiklinowy szałas do zabaw dla dzieci oraz drobne elementy architektury z wikliny. Zadania te są spójne z dotychczasową koncepcją istniejącego ogrodu.

2
Przyjęty do realizacji
DZIEŃ KOBIET W KLUBIE KRZESŁAWICE

Projekt zakłada kilkugodzinne spotkanie dla kobiet z sąsiedztwa. Będzie składał się z zajęć pilatesu/yogi, warsztatów artystycznych oraz rozmowy uczestniczek przy poczęstunku.

10
Przyjęty do realizacji
Budowa chodnika przy ulicy Lubockiej

Budowa chodnika oraz przejścia dla pieszych będzie miała bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

4
Przyjęty do realizacji
Strefa edukacyjno- wypoczynkowa przy SP nr 78 ul. Jaskrowa 5

Projekt zakłada utworzenie strefy edukacyjno-wypoczynkowej w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 78 w Krakowie przy ul. Jaskrowej 5, łączącej cechy parku kieszonkowego oraz miejsca do prowadzenia zajęć na zewnątrz budynku dla młodzieży.

27
PIKNIK RODZINNY SPORT I MUZYKA

Przedmiotem projektu jest organizacja plenerowego pikniku rodzinnego dla mieszkańców Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie na obiektach Kompleksu Sportowego NHRK ul. Karola Darwina 49.