Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
16
Wymiana słupków na pranie na os. Sportowym i os. Górali

Projekt zakłada wymianę słupków na pranie na os. Sportowym i os. Górali.

22
Przyjęty do realizacji
INTEGRACJA MIESZKAŃCÓW Z KLUBEM "HERKULES" BRANICE

Imprezy plenerowe w osiedlach Branice, Przylasek Rusiecki, Ruszcza, Wyciąże, Chałupki i Pleszów, wycieczki integracyjno-krajoznawcze, uczestniczenie w kursach i zajęciach organizowanych przez Klub "Herkules".

36
Przyjęty do realizacji
Kościelniki - Klub Pod Kasztanami pełen pomysłów

Klub Pod Kasztanami zlokalizowany jest w osiedlu Kościelniki przy ul. Płoszczyny 1, jest to główne miejsce spotkań społeczności lokalnej oraz animacji wolnego czasu.

40
Ogród Sikorki i Wiewiórki

Projekt zakłada uporządkowanie i wykonanie zagospodarowania podwórka pomiędzy blokiem Handlowe 2 a przedszkolem samorządowym nr 108 "Kraina Tęczy" i zamianę go w ogród przyjazny licznie występującym w okolicy sikorkom i wiewiórkom.

10
Mała Strawa pod Kopcem Wandy

Poznaj historię miejsca i prasłowiańskie tradycje podczas Małej Strawy pod Kopcem Wandy!

29
Nowa Huta czyta po angielsku

Książki anglojęzyczne dla najmłodszych czytelników - pomysłem jest zaopatrzenie Biblioteki nr 56 przy Os. Zgody (oddział dziecięcy) w najnowsze pozycje popularnej literatury dziecięcej, które zachęcą do nauki nowego potrzebnego języka.

13
Dajmy bibliotece

 

Modernizacja zewnętrznych gablot wystawienniczych znajdujących się przed wejściem do Oddziału dla Dzieci i Oddziału dla Dorosłych Filii nr 56 Biblioteki Kraków w os. Zgody 7. Pozwoli to na estetyczną ekspozycję wystaw plastycznych i literackich oraz da możliwość prezentowania dorobku artystycznego profesjonalnych i nieprofesjonalnych twórców.

50
Przyjęty do realizacji
Bliżej kultury z Klubem Jędruś

Projekt zakłada organizację cyklicznych wyjść do instytucji kultury (teatrów, kin, muzeów) dla dzieci w wieku 10-16 lat. W ramach każdego wyjścia odbywać się będą warsztaty oraz dyskusja dotycząca tematyki wydarzenia.

60
100 DRZEW 🌳 DLA DZIELNICY XVIII NOWA HUTA

PROJEKT ZAKŁADA POSADZENIE OK. 100 DUŻYCH SADZONEK DRZEW NA TERENIE DZIELNICY XVIII NOWA HUTA

58
SPOTKAJMY się na osiedlu - pikniki nowohuckie

Projekt zakłada organizacje małych osiedlowych pikników dla mieszkańców nowohuckich osiedli umożliwiających integracją międzypokoleniową i sąsiedzką.

59
OdNOWA Nowohuckich PARKINGÓW - cz.1

Cześć 1 remontów w Nowej Hucie, dotytyczy remontu parkingu w os. Na Skarpie zlokalizowanego przy drodze wewnątrzosiedlowej pomiędzy bl. nr 41, 42 zapewni bezpieczeństwo użytkowników, zdecydowanie przyczyni się do poprawy stanu technicznego istniejącej infrastruktury.

9
Nowohuckie Pikniki Podwórkowe

Projekt zakłada organizacje integracyjnych pikników podczas których mieszkańcy nowohuckich podwórek będą mogli się poznać bliżej i zacieśnić sąsiedzkie więzy. Zaplanowano pięć pikników.

53
Zróbmy pomosty na Łąkach Nowohuckich!

Pomosty na Łąkach Nowohuckich już od dłuższego czasu nie są dostępne dla mieszkańców. Ich stan techniczny zagraża bezpieczeństwu i uniemożliwia obserwację fauny i flory. Projekt zakłada wykonanie nowych pomostów oraz montaż małej architektury.

46
Jaśniej na os. Willowym

Kontynuacja wymiany opraw oświetleniowych na energooszczędne na osiedlu Willowym od numeru 21 - 37.

34
Przyjęty do realizacji
Wolica - Klub Jedność mieszkańcy z inicjatywą

Projekt zakłada kontynuacje darmowych zajęć w Klubie Jedność, ponieważ cieszą się one dużą popularnością wśród mieszkańców,

35
Przyjęty do realizacji
Wróżenice - aktywni razem

Projekt zakłada kontynuacje miejsca spotkań dla mieszkańców osiedla oraz integracje wielopokoleniową. Zajęcia będą organizowane dla osób w różnym wieku.

55
Oznakowanie obiektu Com Com Zone Nowa Huta

Oznakowanie obiektu poprzez umieszczenie strzałek informacyjnych dotyczących rozkładu lokalu gastronomicznego i lokali użytkowych znajdujących się w obiekcie jak i na jego terenie m.in. boiska zewnętrzne, pływalnia, siłownia, KIP oraz Siemacha Spot.

23
Przyjęty do realizacji
Rewitalizacja działki nr 507/2 przy ulicy Podstawie

Rewitalizacja działki nr 507/2 przy ulicy Podstawie osiedlu Wyciąże

48
Przyjęty do realizacji
Piłkarskie marzenia w Nowej Hucie

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.

65
75 drzew na 75 lecie Nowej Huty!

Z okazji 75 lecia Nowej Huty przypadajace w 2024 roku, posadźmy 75 jubileuszowych drzew na terenie dzielnicy!

25
Fitnes dla Seniorów

Adaptacja pomieszczeń Centrum Aktywności Seniora - oś. Zielone do potrzeb uruchomienia zajęć fitnes i aktywności ruchowej seniorów.

52
Przyjęty do realizacji
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

38
Sąsiedzkie śpiewanie w Nowe Hucie

Celem projektu jest zorganizowanie serii wydarzeń "Sąsiedzkie śpiewanie w parku" prowadzonych przez doświadczoną śpiewaczkę przy akompaniamencie instrumentów. Projekt pozwoli sąsiadom wspólnie spędzić czas oraz odnowić sąsiedzkie relacje.

76
Piłkarskie marzenia z Krakusem

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.

20
Komfortowa i przyjazna filia biblioteczna w os. Teatralnym

Przygotowanie projektu aranżacji i projektów budowlanych oraz przeprowadzenie prac remontowo-budowlanych w Filii nr 55 Biblioteki Kraków. Zadanie ma na celu poprawę estetyki i funkcjonalności filii.

15
Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe w dzielnicy XVIII

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy , a w szczególności dzieci i młodzieży , poprzez organizację profesjonalnych , bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Łąk Nowohuckich oraz Zalewu Nowohuckiego

71
Plażing przy Łąkach Nowohuckich!

Projekt zakłada dostawienie leżaków parkowych na terenie Łączki między NCK a Os. Centrum E, skierowanych w stronę Łąk nowohuckich i umożliwiających opalanie się mieszkańcom.

62
NOWOHUCKIE letnie KINO Nowohuckiego Centrum Kultury

Kino plenerowe uatrakcyjniłoby mieszkańcom przebywanie w Centrum Nowej Huty, a jednocześnie integrowałoby mieszkańców jak i można by było prowadzić edukację poprzez dobór repertuaru. Projekt zakłada realizację 10 seansów filmowych.

45
„Biblioteka dla mnie i ja dla biblioteki”

Jako czytelnik biblioteki na os. Stalowym 12, składam projekt do Budżetu Obywatelskiego na zakup książek, w tym egzemplarzy z tzw. dużą czcionką dla seniorów, osób z dysfunkcją wzroku, a także folii chroniącej książki.

57
Chodź na pole!

Projekt zakłada realizację małego parku sportowo - edukacyjnego i naturalnego placu zabaw na terenie Nowej Huty, a także doposażenie Parku Żeromskiego w urządzenia do ćwiczeń dla dzieci i dorosłych.

37
Czas na kolejną tężnię w Nowej Hucie

Zbudujmy tężnię solankową w parku Wiśniowy Sad. Istniejący obiekt pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie wśród mieszkańców Nowej Huty na taką inwestycje. Powstanie tężni to stworzenie idealnego miejsca odpoczynku o charakterze prozdrowotnym 🌳🌳🌳

24
Zielona kieszonka i chodnik

Projekt ma na celu wykonanie zagospodarowania terenu zieleni wraz z remontem / przebudową chodnika na osiedlu Uroczym w okolicy Poczty Polskiej. Przy jego realizacji powstałby swoisty mały park kieszonkowy, wyremontowany / przebudowany zostałby chodnik oraz w miarę możliwości stworzone zostałyby dodatkowe miejsca parkingowe.

8
Więcej Wiosny w Nowej Hucie

Projekt zakłada obsadzenie wiosennymi roślinami cebulowymi i kwitnącymi krzewami nowohuckich podwórek na terenie dzielnicy XVIII Nowa Huta.

21
BUDOWA BOISKA SPORTOWEGO PRZY STAWACH PRZYLASEK RUSIECKI

Budowa boiska sportowego przy stawach w Przylasku Rusieckim.

28
Na STRAŻY Bezpieczeństwa

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy poprzez doposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Z projektu w sposób pośredni skorzysta każdy mieszkaniec, turyści i osoby pracujące w dzielnicy.

73
Plac zabaw dla dzieci w Com Com Zone Nowa Huta

Com-Com Zone jest wielofunkcyjnym obiektem sportowym z którego korzystają zarówno dorośli jak i dzieci. Stawiając plac zabaw na terenie obiektu sprawiamy iż staje się on jeszcze bardziej przyjazny dla dzieci.

2
Murem za murkami! Ratujmy zabytkowe murki w Nowej Hucie.

Projekt zakłada renowację zniszczonych zabytkowych nowohuckich murków, wraz z towarzyszącymi im schodami z likwidacją ewentualnych barier architektonicznych. Projekt zakłada remonty murków na os. Zielonym 5-7, os. Sportowym 25 i os. Szkolnym 35.

11
Remont drogi wjazdowej os. Sportowe

W imieniu Rady Mieszkańców bloku 26 os. Sportowe zgłaszam projekt remontu drogi wjazdowej na os. Sportowe od ulicy Mościckiego.

56
Plenerowa sensoceramika w parkach Nowej Huty

Proponuję 15 spotkań sensoceramicznych w  krakowskich parkach leżących na terenie dzielnicy XVIII Nowa Huta,w czasie których tworząc z naturalnego materiału jakim jest glina będziemy pobudzać dłonie dotykiem, umysł słowem, dźwiękiem i zapachem a oczy cudowną parkową zielenią.

74
OdNowa Placów Zabaw dla Dzieci cz.1.

Projekt zakłada odnowę istniejących placów zabaw, zmianę ustawień istniejących urządzeń oraz zagospodarowanie pozostałego terenu do formy ogrodu zabaw.

39
Remont murku na os. Hutniczym i utworzenie zieleńca

Projekt obejmuje remont kamiennego murku przy budynku Hutnicze 4 (od strony boiska) oraz zagospodarowanie i nasadzenie na zieleńcu pomiędzy budynkiem Hutnicze 4 i DPS.

78
Częściowa Rewitalizacja Terenu Zielono-Rekreacyjnego

Projekt dotyczy częściowej rewitalizacji terenów zielonych znajdujących się za obiektem Com Com Zone Nowa Huta na którym można stworzyć strefę chilloutu, siłowni pod chmurką.

77
DOŚWIETLENIE przejść DLA PIESZYCH!

DOŚWIETLENIE przejść dla pieszych. Bądzmy widoczni na pasach!

41
Nowa Huta - festiwal kwitnących drzew i krzewów !!!

Zadanie obejmuje dosadzenie wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych dzielnicy XVIII odmian drzew miododajnych w ilości ok. 100 szt. oraz ok. 2000 szt. wieloletnich, kwitnących od wiosny do późnej jesieni bylin i krzewów.

3
Remont chodnika

W imieniu Rady Mieszkańców bloku 26 os. Sportowe zgłaszam projekt przebudowy chodnika od wewnętrznej strony bloku przy altance śmietnika (między altanką a parkingiem) oraz wykonanie zagospodarowania najbliższego terenu zielonego. Chodnik jest już zniszczony, w kiepskim stanie.

63
Siłownia NOWOHUCKA pod chmurką cz.1

Projekt zakłada budowę siłowni zewnętrznej w Parku Żeromskiego. Realizacja zadania przyczyni się do stworzenia atrakcyjnego miejsca, z którego każdy bez wyjątku będzie mógł skorzystać, wpłynie na integracje społeczną mieszkańców.

47
Nowości i komputery dla Biblioteki Ośrodka Kultury Norwida

Dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych - książek i audiobooków, sprzętu komputerowego dla Biblioteki Ośrodka Kultury Norwida oraz organizacji spotkania autorskiego w roku kalendarzowym 2024.

26
"czyTOmania"

Filie Biblioteki Kraków z Dzielnicy XVIII działają na rzecz krzewienia czytelnictwa, wyrabiania nawyku czytania u najmłodszych, kształtowania gustów czytelniczych i wrażliwości. Przez powyższe działania zaspokajają potrzebę uczestnictwa w kulturze.

27
Potop kwiatów w Parku Szwedzkim

Park Szwedzki to jeden z nielicznych terenów zielonych, gdzie ma ani jednej kwitnącej rośliny. Dlatego autor projektu postanowił to zmienić i zaproponować nasadzenie kwiatów, które mają przełamać urokliwą zieleń kwitnącymi akcentami.

14
Rewitalizacja terenów zielonych w osiedlu Centrum A 2-6-14

Rewitalizacja zaniedbanych miejskich terenów zielonych w osiedlu Centrum A ma na celu przeobrażenie w zadbaną i cieszącą oko oazę pięknych roślin zapewniających zwiększenie estetyki, pozwalających na wzbudzenie chwil refleksji w ciągłym pędzie życia.