Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023
Projekt zakłada zielone przystanki na terenie dzielnicy w ciągu ul. Opolskiej:
„Rondo Ofiar Katynia” w kierunku ul. Opolskiej
„Conrada” w kier. ROK
„Mackiewicza” w kier. ROK
„Imbramowska” w kier. ROK
„Imbramowska” w kier. Nowej Huty
Doposażenie strażaków-ratowników z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Kraków - Tonie w specjalistyczny zestaw narzędzi hydraulicznych do ratownictwa drogowego.
Projekt zakłada remonty chodników przy ul. Krowoderskich Zuchów, ul Opolskiej oraz ul. Wybickiego.
Wyboje i strome zapadnięcia uniemożliwiają przejazd wózkiem inwalidzkim czy dziecięcym. Problem stanowi też poruszanie się dla osób starszych. Warto zaznaczyć, że chodnik jest ważnym ciągiem komunikacyjnym na drodze do przystanków autobusowych, szkoł
Kompostowniki społeczne to rozwiązanie dla osób żyjących w mieście, które dbają o środowisko, chcą ograniczać generowanie odpadów i żyć w duchu zero waste. To szansa na dobry kompost do Twojego ogródka oraz udział w warsztatach z kompostowania!
Projekt ma na celu przekształcenie niezagospodarowanego terenu w ekologiczne miejsce rekreacji i wypoczynku wraz ze strefą sensoryczną i edukacyjną dla mieszkańców dzielnicy Prądnik Biały. Ideą jego powstania jest poprawa zdrowia po okresie pandemii.
Zakup nowości wydawniczych w formie książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz lektur szkolnych. Zakup kodów dostępu do platformy e-booków.
Projekt zakłada nasadzenie ok. 150 drzew na terenie dzielnicy IV.
Utwardzenie pobocza wzdłuż ul. Dożynkowej w Krakowie, które zapewni możliwość bezpiecznego przemieszczania się na tej ruchliwej ulicy.
Zakup nowości wydawniczych do Filii nr 16, Filii nr 18, Filii nr 19, Filii nr 20; zakup gier do Filii nr 20 Biblioteki Kraków oraz doposażenie Filii nr 18
Projekt zakłada stworzenie ścieżki do biegania wokół parku z nawierzchni naturalnej.
PROJEKT ZAKŁADA POSADZENIE 100 DUŻYCH SADZONEK DRZEW NA TERENIE DZIELNICY IV Prądnik Biały
Zagospodarowanie nieużytkowanej i zaniedbanej przestrzeni przy ul. Pielęgniarek w teren, który będzie dostępny dla mieszkańców w celu rekreacji i zabawy. Projekt ten ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców.
Projekt zakłada zazielenienie osiedla Krowodrza Górka poprzez nasadzenie drzew, krzewów, bylin, kwiatów, zakładanie łąk kwietnych oraz trawników.
Budowa placyku zabaw przy ul. Władysława Łokietka przy sklepie Jubilat, na działkach nr K-32 49/4 i 20. W tej części miasta brakuje miejsc dla dzieci.
Projekt zakłada nasadzenie drzew, krzewów, bylin, kwiatów, zakładanie łąk kwietnych oraz trawników na terenach gminnych w dzielnicy Prądnik Biały.
Projekt adresowany jest do wszystkich osób, bez względu na wiek, które korzystają z urządzeń mobilnych, więc zarówno do dzieci, uczniów, jak i osób dorosłych.
Projekt przewiduje realizację 350 godzin warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, mieszkańców dzielnicy Prądnik Biały, które zostaną zrealizowane we współpracy z Klubem Kultury Wena, filią Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Doposażenie w nowe elementy małej architektury istniejącego placu zabaw, poprawa atrakcyjności obecnego ogródka jordanowskiego dla mieszkańców Bronowic Wielkich.
Bezpłatny wstęp na spektakle dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty w Teatrze KTO.
Zadanie polega na rozbudowie/modernizacji istniejącego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 119 w Krakowie, na Azorach.
Projekt zakłada wymianę zepsutych donic, ławek i innych elementów małej architektury na terenie Ogrodu Osiedlowego znajdującego się przy ul. Siemaszki. Projekt przewiduje również nowe nasadzenia roślin ozdobnych i traw.
Projekt zakłada zakup i instalację punktu informacyjnego niepodświetlanego o historii osiedla z mapą najbliższego otoczenia (wg wzoru zgodnego z Systemem Informacji Miejskiej).
Wymiana urządzeń oraz stworzenie bezpiecznego podłoża na placu zabaw przy ul. Opolskiej, koło żłobka nr 24.
Zapraszając YouTubera do biblioteki chcemy poszerzyć grono odbiorców i dotrzeć do osób niebędących aktywnymi czytelnikami. Dzięki takim spotkaniom młodzi mieszkańcy Azorów (w tym także liczne grono dzieci z Ukrainy).
Budowa mini tężni ma charakter prozdrowotny. Powietrze, wokół tężni jest nasycone cennymi mikroelementami, stosuje się je w różnego rodzaju kuracjach.
Projekt zakłada doświetlenie przejść dla pieszych na terenie Osiedla Krowodrza Górka.
Projekt dotyczy uporządkowania i zagospodarowania terenu wokół bloku przy ul. Prądnickiej 58 i stworzeniu tam estetycznej ogólnie dostępnej zielonej przestrzeni dla mieszkańców dzielnicy.
Projekt zakłada przeprowadzenie kampanii informacyjnej. Forma kampanii to zaprojektowanie, wyprodukowanie i usytuowanie w przestrzeni dzielnicy tabliczek informacyjnych oraz plakatów dot. sprzątania psich kup oraz prawidłowego dokarmiania ptaków.
Projekt zakłada zakup koszy i ławek, które zostaną ustawione na terenie Dzielnicy IV.
Ławeczki spełniają bardzo ważną funkcję społeczną szczególnie w takich miejscach Krakowa jak Dzielnica IV. Są naturalnym miejscem spotkań mieszkańców, punktem odniesienia w przestrzeni, w tym łamaniem barier architektonicznych osób niepełnosprawnych.
Modernizacja placu zabaw przy ul. Opolskiej i ul. Jaremy mająca stworzyć dzieciom bezpieczne i przyjazne miejsce do beztroskiej zabawy.
Zadanie polega na wymianie zniszczonej nawierzchni alejek, rozbudowie placu zabaw (zakup nowych urządzeń), nasadzeniu roślinności w tym m.in. krzewów, kwiatów, bylin i pnączy według projektu oraz wokół ogrodzenia parku, ogrodu sensorycznego.
Projekt zakłada patrole funkcjonariuszy Straży Miejskiej Miasta Krakowa.
Plenerowe letnie seanse filmowe w zielonej przestrzeni Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki". Zobaczymy najciekawsze filmy ostatnich lat, wyłonione w trakcie głosowania przez samych mieszkańców Prądnika. Dla widzów dostępne będą leżaki i koce. Możliwa jest też realizacja wybranych pokazów w Parku Krowoderskim.
Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.
Celem projektu jest budowa mini placu zabaw na Placu Omłotowym, aby umożliwić dzieciom z okolicy bezpieczną zabawę. Obecnie dzieci bawią się na siłowni zewnętrznej, co jest dla nich niebezpieczne. W projekcie proponuje się: podwójną huśtawkę, piaskownice, pajęczynę.
Jak możemy lepiej zadbać o nasze bezpieczeństwo na drodze? - Tworząc dobrze oznakowane przejścia dla pieszych! Projekt zakłada modernizację przejść dla pieszych przy ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej, ul. Glogera, ul. J. Conrada, ul. Wł. Łokietka przy ul. Makowskiego, ul. Batalionu "Skała" AK, ul. Krowoderskich Zuchów, skrzyżowaniu ulic Bratysławskiej i Prądnickiej.
Projekt zakłada zmniejszenie boiska bocznego, wymianę bramek na mniejsze i utworzenie nowej trawiastej nawierzchni pod boisko.
Projekt obejmuje budowę tężni solankowej. W skład infrastruktury wchodzą: ławki, oświetlenie, kosze na śmieci, tablica informacyjna, stojak na rowery oraz dojście.
Projekt zakłada ustawienie latarni ulicznych przy bloku ul. Krowoderskich Zuchów 5 oraz doświetlenie wiaty rowerowej.
Spotkania z podróżnikami mają stać się inspiracją dla wielu marzycieli, którzy boją się zrobić ten pierwszy, najtrudniejszy krok ku przygodzie oraz być niejako praktycznym przewodnikiem w planowaniu zarówno dalekich jaki i bliskich wypraw.
Staraniami Rady Dzielnicy oraz kilku radnych miasta, zabezpieczone zostały środki w kwocie ponad 4 mln zł na realizację Parku Rzecznego Białucha. Niestety przez opieszałość środki przepadły, więc trzeba ratować co się da i rozpocząć realizację
W ramach akcji jedna osoba będzie mogła otrzymać jedną eko - torbę. Takie eko - torby są znacznie trwalsze,praktyczniejsze, a przede wszystkim mniej szkodliwe dla środowiska.
Gimnastyka Słowiańska według Tradycji Białoruskiej to holistyczna praca z ciałem. 27 ćwiczeń dedykowanych tylko kobietom. Wzmacniają kręgosłup i sylwetkę. Jest ona dla każdej kobiety bez względu na wiek, kondycję fizyczną i doświadczenia sportowe.
Projekt zakłada budowę poidełka na wodę dla zwierzaków, zakup i montaż przeszkód zabawowych/szkoleniowych, wieszaków na smycze, pojemników na ziemię, montaż śluz, obsadzenie zielenią terenu wokół wybiegu oraz budowę piaskownic.
Projekt zakłada zazielenienie terenów wzdłuż nowo budowanej linii tramwajowej na Górkę Narodową.
Wymiana 50 opraw sodowych na oprawy typu LED na osiedlu: Wybickiego 16,14, Łokietka 47,49,51,53,57,57B, Rusznikarska 1-11,13,15,16,17
PROJEKT MA NA CELU STWORZENIE OGÓLNODOSTĘPNEJ ŁĄKI KWIETNEJ NA TERENIE PARKU KROWODERSKIEGO, DZIĘKI CZEMU NUDNY TRAWNIK ZAMIENI SIĘ W RÓŻNOKOLOROWY KWIETNY DYWAN, CO POPRAWI ESTETYKĘ DZIELNICY ORAZ OGRANICZY DZIAŁANIE SMOGU W TEJ CZĘŚCI MIASTA.
Projekt zakłada wybudowanie niewielkiej sztucznej skałki do wspinaczki z drogami o różnym stopniu trudności i różnym nachyleniu ścian. Teren wokół ścianki będzie wysypany piaskiem amortyzującym zeskoki z wysokości. Ścianka ma za zadanie promować akty
Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.
Zagospodarowanie terenów zielonych wzdłuż budynku przy Krowoderskich Zuchów 19.
UTWORZENIE ZIELONEJ PRZESTRZENI, W TYM ALEJKI, POPRZEZ OŚWIETLENIE I UTWARDZENIE ISTNIEJĄCEJ ŚCIEŻKI PIESZEJ od ul. PACHOŃSKIEGO do Os. przy ul. STEFANOWICZA, JAKO CIĄGU REKREACYJNEGO W TYM JEDYNEG0 DOJŚCIA DO TRAMWAJU . .