Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
26
Skwer Włodzimierza Wolnego

Miejsce pamięci na działkach sąsiadujących z domem Włodzimierza Wolnego zmarłego w wieku 100 lat w roku 2021, który był „pamięcią” Woli. Projekt zakłada montaż ławki, stołu, tablicy pamiątkowej.

12
Patrole Policji na terenie Dzielnicy XI Podgórze Duchackie

Dodatkowe partole Policji na terenie osiedli Dzielnicy XI Podgórze Duchackie do wyczerpania środków wskazanych w zadaniu. Trasę patroli Policji uzgodni wykonawca z autorem projektu oraz Przewodniczącym Rady Dzielnicy.

5
Przejście dla pieszych na Rżąckiej - Bezpieczniej dla nas!

Opracowanie dokumentacji projektowej  i budowa przejścia dla pieszych wraz z dedykowanym oświetleniem na ul. Rżąckiej/wylot ul. Przy Kuźni od/do przystanku autobusowego wraz z budową chodnika od przystanku do przejścia i budową peronu autobusowego.

24
Przyjęty do realizacji
333 000 zł na Park Kurdwanowski

Rewitalizacja zachodniej części Parku Kurdwanowskiego. W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie zachodniej części parku w okolicy górki saneczkowej,  Przedszkola Samorządowego nr 6 oraz wzdłuż ciągu pieszego prowadzącego do ul. Halszki.

38
Przyjęty do realizacji
600 000 zł na Park Duchacki

Rewitalizacja Parku Duchackiego, prace przy zabytkowym dworze.

16
Ograniczniki skrajni na parkingach wzdłuż ul. Wysłouchów

Montaż ograniczników skrajni na miejscach parkingowych wzdłuż ul. Wysłouchów, aby móc wygodniej poruszać się po chodniku.

34
Modernizacja boiska przy ogródku jordanowskim - ul. Heila

Boisko sportowe przy ul. Heila jest ogólnodostępnym obiektem przy parku jordanowskim. Wydeptana trawa i dziurawe ogrodzenie wymagają remontu. Projekt zakłada gruntowną modernizację boiska, z bezpieczną nawierzchnią i wymianą elementów sportowych.

46
Rozwijamy kompetencje! - zajęcia psychologiczne dla dzieci

Celem projektu jest wsparcie rozwoju kompetencji społecznych i emocjonalnych dzieci i młodzieży z klas 1 – 8 szkół podstawowych oraz zapewnienie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla ich rodziców.

29
Sadzonki dla Podgórzan 2.0!

W ramach projektu, do mieszkańców i mieszkanek Podgórza Duchackiego, trafi 3000 sadzonek kwiatów i krzewów, które upiększą przyblokowe ogródki i przestrzenie zielone.

4
Oświetlenie miejskie ulicy Bujaka

Zwiększenie bezpieczeństwa poprzez oświetlenie ulicy Franciszka Bujaka na odcinku pomiędzy ulicą Herberta a ul. Filipowicza. Montaż 4 szt. lamp ledowych oświetlenia ulicznego.

33
Piłkarskie marzenia na Podgórzu Duchackim

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.

40
"Psiłownia" - bo przecież psiaki też chcą poćwiczyć!

Chcę stworzyć miejsce zabaw dla naszych psiaków w którym mogłyby się one uczyć i ćwiczyć, a co za tym idzie - być szczęśliwe i bezpieczne.

19
Przyjęty do realizacji
Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców Dz.XI

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli Kurdwanów, Wola Duchacka, Piaski Nowe.

45
Spotkania literacko-muzyczne w Parku Duchackim

Czy w parku mieszka natchnienie? 5 spotkań literacko-muzycznych w Parku Duchackim dla dorosłych i dzieci. Park zainspirował wielu autorów do napisania wierszy, piosenek, całych tomów poetyckich oraz powieści, które warto w tym miejscu zaprezentować.

10
Nie leć w kule - zagraj w bule!

Projekt zakłada budowę wolnostojącego, ogólnodostępnego boiska do gry w bule. Boiska w rozmiarze umożliwiającym organizowanie turniejów, otoczonego stałą barierą. Boiska z trybunami, koszami na śmieci, ławkami, krzewami i drzewami.

36
Przyjęty do realizacji
KTO rozdaje bezpłatne bilety? Teatr KTO.

Bezpłatny wstęp na spektakle dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty w Teatrze KTO.

37
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

8
Skwer Trzech Rogów na Woli Duchackiej

Pomysł na skwer wokół skrzyżowania ulic Tarnobrzeskiej, Pierzchówka, Telekiego i Strumiennej. Dlaczego Skwer Trzech? Bo skrzyżowanie otaczają trzy niewielkie działki, które można byłoby zagospodarować i zazielenić krzewami i trawami ozdobnymi.

11
Psi wybieg na Pogórzu Duchackim

Wydzielenie części obszaru między ul. Marcowej i ul. Witosa przeznaczonej na swobodne spacery z psem (bez kagańca i smyczy).

35
Zakup obuwia scenicznego dla dzieci z Zespołu Krakowiak

W Zespole tańczy ponad 600 uczestników. Obuwie taneczne jest niezbędnym elementem stroju. Dzięki tym zakupom większa ilość dzieci będzie mogła jednocześnie wystąpić na scenie.

28
Bezpieczna "Agatka" przy Biedronce na Wysłouchów

Projekt zakłada wykonanie dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych zlokalizowanego na wysokości ul. Wysłouchów 22A (przy Biedronce).

25
Przyjęty do realizacji
Nasadzenie roślin odstraszających kleszcze w Dz. XI

Nasadzenie rośli odstraszających kleszcze i komary na terenach zielonych ogólnodostępnych w Dzielnicy XI (m.in. Parki, Łąki kwietne). Zasadzone zostaną takie rośliny jak: czeremcha, czosnek niedźwiedzi, rozmaryn lekarski, kocimiętka, czy lawenda.

6
Przyjęty do realizacji
Tężnia solankowa dla Kurdwanowa, Piasków i Woli!

Mikroklimat Tężni solankowej dla Mieszkańców Kurdwanowa, Piasków I Woli! Spacerkiem, za darmo, bez jeżdżenia i szukania! Projekt zakłada budowę Tężni Solankowej na ogólnodostępnej działce miejskiej pomiędzy ul. Witosa a Marcową (nieopodal Lidla).

14
Doświetlenie przejść dla pieszych - ul. Bochenka

Celem projektu jest modernizacja trzech przejść dla pieszych przy ul. Bochenka na osiedlu Piaski Nowe. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i kierowców na osiedlowych przejściach dla pieszych.

47
O! psia kupka!

Projekt polega na: 1) zakupie i montażu tabliczek informacyjnych dla właścicieli psów 2) zakupie i montażu podajników na torebki, 3) ulotki, informacje na temat skutków pozostawiania kup bez sprzątnięcia 4) działania świadomościowe

42
Podwieczorek u pani Bemowej w Parku Duchackim

Pani Bem, właścicielka dworu, organizowała imprezy dla mieszkańców wsi, dla wolskich dzieci. Projekt nawiązuje do tej zacnej przeszłości - odbyłyby się kameralne występy artystyczne, w tym spektakle teatralne, wystawa obrazów, piosenki na wysepce.

23
Nowości czytelnicze na Woli Duchackiej i Kurdwanowie Nowym

Projekt przewiduje zakup zbiorów dla Czytelników Filii nr 38, 39 i 41 Biblioteki Kraków, zwłaszcza nowości wydawniczych, audiobooków i serii Duże Litery, oraz kodów dostępu do platformy e-booków i audiobooków.

2
Nowości dla Biblioteki na Piaskach Nowych

Rozszerzenie oferty kulturalnej i edukacyjnej, zakup nowości wydawniczych, audiobooków oraz kodów do e-booków. Doposażenie biblioteki w celu dostosowania do nowej aranżacji wnętrza.

7
Park Tuchowski zamiast drogi — II edycja

W ubiegłorocznej edycji mieszkańcy zdecydowali, że chcą budowy Parku Tuchowskiego zamiast drogi. W tym roku planujemy poszerzenie parku o teren zlokalizowany na sąsiedniej działce.

44
Niech stanie się jasność! Oświetlenie boisk poniżej SP. 149.

Projekt zakłada zaprojektowanie i budowę dedykowanego oświetlenia boisk do gry w koszykówkę i siatkówkę zlokalizowanych przy ul. Halszki (w zachodniej części parku Kurdwanów). Oświetlenie pozwoli na rozgrywkę popołudniu oraz wczesnym wieczorem.

1
Drwinka zróbmy park i poznajmy go lepiej

Stowarzyszenie Drwinka od początku swojej działalności stara się przybliżyć walory przyrodnicze naszego parku oraz troszczy o ten cenny przyrodniczo teren. Zaprosimy specjalistów, dzięki którym lepiej poznamy park oraz wzbogacimy bioróżnorodność.

27
Warsztaty sensoryczne dla dzieci

Warsztaty mają na celu rozbudzenie w dzieciach ciekawości świata przy wykorzystaniu wszystkich zmysłów. Stanowią doskonałą formę rozwoju sprawności ręki i całego ciała.