Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
22
Przyjęty do realizacji
Zakup strojów łowickich i obuwia scenicznego dla Krakowiaka

Dokompletowanie strojów łowickich oraz obuwia scenicznego dla tancerzy i tancerek reprezentujących MLZPiT "Krakowiak" na koncertach na terenie Dzielnicy XI i Miasta Krakowa. Realizacja projektu umożliwi większej liczbie dzieci prezentacje na scenie.

32
Przyjęty do realizacji
Wydarzenia otwarte Festiwalu "Wschód-Zachód"

Wydarzenia otwarte w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" pozwolą na zbliżenie się z ukraińską kulturą mieszkańcom Dzielnicy i będą możliwością na kontakt z własną kulturą dla Ukraińców mieszkającym w Dzielnice

23
Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe na terenie Dz. XI

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Osiedli Dzielnic Kurdwanów, Wola Duchacka i Piaski Nowe.

12
My też chcemy być fit!

W ramach zorganizowanych zajęć sportowo-rekreacyjnych mieszkańcy Dzielnicy XI będą mogli uczestniczyć w zajęciach przekrojowych typu cross- kettle.

5
Przyjęty do realizacji
Nowe książki dla bibliotek przy Halszki, Sławka i Gołaśki

Wzbogacenie księgozbioru bibliotek o nowości wydawnicze, wymiana zaczytanych książek z klasyki literatury polskiej i obcej oraz lektur szkolnych. Zakup audiobooków. Zakup drobnego wyposażenia bibliotecznego: podpórek i rozdzielaczy do książek.

3
Bezpieczne przejście dla pieszych na Bojki!

Bezpieczne przejście dla pieszych = dodatkowe oświetlenie lampami LED, znak D-6 przejścia z dodatkową folią odblaskową.

19
Przyjęty do realizacji
444 000 zł na Park Kurdwanowski

Dofinansowanie prac związanych z rewitalizacją Parku Kurdwanowskiego. W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie całego terenu parku poprzez m.in. remont alejek, montaż nowych ławek i koszy, atrakcje dla dzieci i młodzieży.

28
Klasa czterech żywiołów - Ogród sensoryczny

„Klasa czterech żywiołów” - Ogród z klasą przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 w Krakowie. Żywioł Pierwszy to łąka kwietna. Żywioł Drugi to warzywnik. Żywioł Trzeci to dzika natura. Żywioł Czwarty to ogród sensoryczny.

33
Przebudowa ogródka jordanowskiego przy ul. Heila

Przebudowa ogródka jordanowskiego przy ul. Heila Projekt zakłada stworzenie wspaniałego miejsca zabaw dla maluszków i dzieci starszych przy ul. Heila. Wyposażenie skromnego ogródka jordanowskiego w dodatkowe atrakcje dla dzieci i ławki dla dorosłych

31
Rozwijamy kompetencje! - zajęcia psychologiczne dla dzieci

Celem projektu jest wsparcie rozwoju kompetencji społecznych i emocjonalnych dzieci i młodzieży z klas 1 – 8 szkół podstawowych poprzez zajęcia opierające się na rozmaitych technikach psychospołecznych.

35
Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox

Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox dadzą możliwość mieszkańcom Dzielnicy poznać ukraińską kulturę filmową różnych gatunków, a także zwiększą ofertę kulturalną dla mieszkańców Dzielnicy w ciekawe wielokulturowe wydarzenia filmowe.

29
Przyjęty do realizacji
Drwinka - poznajmy ją lepiej

Tereny wzdłuż doliny Drwinki odbiegają od stereotypowego postrzegania miasta. Tutaj rządzi natura, a my chcemy ją poznać.

1
Przyjęty do realizacji
Nowości dla Biblioteki na Piaskach Nowych

Biblioteka odgrywa kluczową rolę w integracji społecznej, kształtowaniu postaw, promocji czytelnictwa, rozbudza i rozwija pasje, dlatego warto jest poszerzyć jej ofertę.

2
Bezpieczne przejścia dla pieszych na Kordiana!

Bezpieczne przejście dla pieszych = dodatkowe oświetlenie lampami LED, znak D-6 przejścia z dodatkową folią odblaskową.

9
Przyjęty do realizacji
Park Tuchowski zamiast drogi

Mieszkańcy z ulicy Tuchowskiej i Kordiana mówią stop kolejnej drodze. Dlaczego możesz zagłosować? Chcemy stworzyć ogólnodostępny zielony park ze strefą rekreacyjno-wypoczynkową. Park Tuchowski również dla Ciebie.

21
Przyjęty do realizacji
99 drzew dla Dzielnicy XI

Projekt dotyczy nasadzenia 99 drzew w miejscach wskazanych przez mieszkańców i Radę Dzielnicy XI na obszarze całej dzielnicy.

36
Przyjęty do realizacji
600 000zł na rewitalizację Parku Duchackiego

"Z miłości do przyrody i wielkiej sympatii do Podgórza Duchackiego i jego mieszkańców chcę przyspieszyć rewitalizację naszego pięknego Parku Duchackiego. Stąd projekt dofinansowania go kwotą 600 000zł" - Krzysztof Kot, radny Dzielnicy XI.

26
Skwer Włodzimierza Wolnego

Miejsce pamięci na działkach sąsiednich do domu Włodzimierza Wolnego, który był "pamięcią" Woli - zmarłego w wieku 100 lat w 2021. Ławeczka, stół, nagrania opowieści p. Wolnego przez słuchawki, przez głośnik.

10
Doświetlenie przejść dla pieszych - ul. Bochenka

Celem projektu jest doświetlenie czterech przejść dla pieszych przy ul. Bochenka na osiedlu Piaski Nowe . Modernizacja ma poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

11
Gniazdo mocy KS Orzeł - Budowa siłowni na świeżym powietrzu

Stworzenie siłowni na świeżym powietrzu przyczyni się do zwiększenia możliwości wykorzystania ogólnodostępnego terenu KS Orzeł poprzez zapewnienie dzieciom i młodzieży oraz dorosłym dodatkowego atrakcyjnego spędzenia czasu.

20
Przyjęty do realizacji
Ławki i kosze na śmieci w Dzielnicy XI

Projekt dotyczy zwiększenia liczby ławek oraz koszy na śmieci w przestrzeni ogólnodostępnej Dzielnicy XI (przede wszystkim na głównych ulicach i w parkach).

4
Bezpieczne przejście dla pieszych przy Wysłouchów 1!

Bezpieczne przejście dla pieszych = dodatkowe oświetlenie lampami LED, znak D-6 przejścia z dodatkową folią odblaskową.

13
Śladami Mikey Tysona - zajęcia sportowe dla dzieci

Projekt będzie polegał na przeprowadzeniu bezpłatnych zajęć boksu dla dzieci i młodzieży szkolnej. Projekt zakłada również zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży szkolnej uczęszczającej na zajęcia sportowe w dyscyplinach Boks i Kick Boxing do Klubu Sportowego Grappling Kraków przy ul. Czarnogórskiej 14.

18
Małe smoki w kimonach- bezpłatne zajęcia dla dzieci

Nadrzędnym celem w realizacji projektu jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w wszechstronnym rozwoju psychofizycznym poprzez sport. Projekt będzie polegał na przeprowadzeniu bezpłatnych zajęć ju-jitsu dla dzieci uczęszczających do szkół.

34
Archipelag Skarbów dla młodzieży szkół podstawowych

Warsztaty profilaktyki zintegrowanej przeprowadzone dla klas 7 i 8 szkół podstawowych w dzielnicy.

8
Przyjęty do realizacji
Bezpieczne przejście z os. Kurdwanów Nowy na Piaski Nowe

Doświetlenie i wyróżnienie przejść dla pieszych zlokalizowanych na ul. Łużyckiej łączącej osiedla Kurdwanów Nowy i Piaskami Nowe (na wysokości zespolenia ul. Łużyckiej z ul. Tuchowską) w celu zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu.