Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
25
Przyjęty do realizacji
Jedyne dożynki w Krakowie na osiedlu Przewóz

Projekt zakłada organizację dożynek na osiedlu Przewóz.

47
Przyjęty do realizacji
Sportowa Myśliwska

Proponujemy projekt związany zorganizowaniem na terenie Szkoły Podstawowej nr 47 zestawu ogólnodostępnych sprzętów sportowych, dzięki którym mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas w gronie najbliższych.

18
Przyjęty do realizacji
Po - Covidova Integracja Społeczna

Projekt zakłada organizację 6 pikników w osiedlach na terenie Dzielnicy XIII Podgórze
Tereny:
- Bagry
- ulica Lipska
- osiedle Przewóz
- osiedle Rybitwy
- osiedle Kabel
- łąka pod Fortem Benedykt


Każde z wydarzeń ma mieć charakter pikniku osiedlowego na który złoża się:
- występy dzieci z sąsiadujących szkół i przedszkoli
- blok animacji dla najmłodszych


W zależności od możliwości technicznych przewidywany jest także plac zabaw dla dzieci (dmuchańce, karuzele, trampoliny...) oraz koncerty muzyki popularnej (około 4-6 godzin).


Dodatkowa możliwość prezentacji lokalnych stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji. Każde z wydarzeń będzie też okazją do poznania okolicy. Do dwóch wydarzeń zlokalizowanych  na terenie Zalewu Bagry oraz łąki pod Fortem Benedykt planowane jest  uzupełnienie programu poprzez przygotowanie spaceru z przyrodnikiem (Zalew Bagry) oraz historykiem (Fort Benedykt).

32
Zielony skwerek przy Bagrowej

Chcemy aby przy zbiegu ul. Bagrowej i ul. Mierzei Wiślanej powstał zielony skwerek, który upiększy okolicę.

17
Zielona Przystań w centrum Płaszowa

Projekt zakłada utworzenie zagospodarowanego terenu zielonego na działce nr. 53/15 P-17 Podgórze, przy skrzyżowaniu ulic Płaszowskiej i Paproci. Zagospodarowanie wg. projektu opracowanego ze środków Dzielnicy XIII Podgórze.

15
Przyjęty do realizacji
OKO, UCHO, RĘKA, NOS - każdym zmysłem poczuj coś!

Stworzenie rzetelnej i kompleksowej sali sensoryczno-wizualnej do zabawy, nauki, rewalidacji, rehabilitacji i wspomagania rozwoju zmysłów dzieci, młodzieży i osób starszych mieszkających w dzielnicy XIII.

41
Remont bieżni lekkoatletycznej na terenie KS PŁASZOWIANKA

Remont istniejącej bieżni lekkoatletycznej na długości 100m - szerokość 6 torów w sztucznej nawierzchni.

23
Nowa fontanna na Rynku Podgórskim

Projekt zakłada zaprojektowanie i zainstalowanie nowej fontanny na Rynku Podgórskim

46
Leżeć na ławce, pić kawę albo wino i czytać książki od rana

Podgórze staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do spędzania czasu z dala od miejskiego zgiełku. Wyjdźmy na przeciw mieszkańcom - postawmy miejskie ławki, gdzie każdy będzie mógł złapać chwilę oddechu i odpocząć.

30
Przyjęty do realizacji
Zalew Bagry - kontynuacja zagospodarowania

Projekt zakłada ciąg dalszy zagospodarowania terenów w pobliżu Zalewu Bagry na cele rekreacyjne.

52
Przyjęty do realizacji
Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox

Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox dadzą możliwość mieszkańcom Dzielnicy poznać ukraińską kulturę filmową różnych gatunków, a także zwiększą ofertę kulturalną dla mieszkańców Dzielnicy w ciekawe wielokulturowe wydarzenia filmowe.

50
"Elektryczne Gitary"- koncert plenerowy

Bezpłatny plenerowy koncert znanego artysty Kuby Sienkiewicza i zespołu "Elektryczne gitary".

4
Zielony skwer na Zabłociu

Zagospodarowanie istniejącego terenu zielonego na Zabłociu przy ul. Kiełkowskiego przez wykonanie nasadzeń zieleni oraz ścieżki spacerowej i montaż małej architektury (ławki, kosz na śmieci).

6
Przyjęty do realizacji
Podgórski Tajemniczy Ogród (Ogród Społeczny)

Projekt zakłada utworzenie Podgórskiego Tajemniczego Ogrodu przy ul. Gromadzkiej. Podgórski Tajemniczy Ogród będzie miejscem spotkań, sąsiedzkiej integracji, wymiany doświadczeń oraz wspólnej pracy przy uprawie roślin.

38
Uczymy się pomagać od najmłodszych lat

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup sprzętu do nauki resuscytacji krążeniowo oddechowej z dodatkowym wyposażeniem dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 4 Projekt adresowany jest do wszystkich mieszkańców Krakowa

29
Zielone "SERCE" Podgórza - Sport Łączy Pokolenia

Zielone "SERCE" Podgórza - Sport Łączy Pokolenia - to drugi etap parku, tym razem w akcencie sportowym. Część parku będzie gotowa w 2022 r która jest etapem edukacyjno-społecznym gdzie będzie można prowadzić lekcje oraz wypaczać w zaciszu zieleni.

12
Przyjęty do realizacji
Pilates i zajęcia nordic walking

Projekt zakłada bezpłatne zagospodarowanie czasu wolnego poprzez organizację zajęć sportowo-rekreacyjnych zarówno na sali gimnastycznej jak również na zewnątrz. Skierowany jest do młodzieży i osób dorosłych, mieszkańców dzielnicy XIII Podgórze.

16
U-DA-SIE ! Rewitalizacja Schodów Kalwaryjska-Zamoyskiego

Celem projektu jest rewitalizacja schodów w Podgórzu między ul.Kalwaryjską a ul. Zamoyskiego wg projektu, który zapewni zarówno renowację schodów jak i stworzy w przestrzeni między budynkami przyjazny dla mieszkańców- zakątek do odpoczynku.

34
Przyjęty do realizacji
"Dalszy rozwój stadionu na Parkowej"

Projekt pn. "Dalszy rozwój stadionu na Parkowej" zakłada przygotowanie identyfikacji wizualnej/brandingu/oznakowania stadionu.

24
Przyjęty do realizacji
Tablica informacyjna w Parku Stacja Wisła

Projekt zakłada umieszczenie tablicy informującej o historii miejsca, w którym obecnie znajduje się Park Stacja Wisła.

43
CZYTAJŻE!

Organizacja otwartych spotkań z polskimi znanymi pisarzami w Parku im. W. Bednarskiego (lub w innym miejscu w Starym Podgórzu) w okresie wiosennoletnim.

36
Przyjęty do realizacji
ROLKOWISKO FREESTYLE PŁASZÓW

Celem projektu jest stworzenie ROLKOWISKA, czyli placu o gładkiej betonowej nawierzchni, na którym dzieci jak i dorośli będą mogli bezpiecznie jeździć na rolkach, wrotkach, hulajnogach czy deskorolkach.

45
Wydarzenia otwarte Festiwalu "Wschód-Zachód"

Wydarzenia otwarte w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" pozwolą na zbliżenie się z ukraińską kulturą mieszkańcom Dzielnicy i będą możliwością na kontakt z własną kulturą dla Ukraińców mieszkającym w Dzielnice

2
Zielony kwartał Śliska-Mitery-Krasickiego-Kutrzeby

Projekt zakłada powstanie zielonej i bezpiecznej przestrzeni dla mieszkańców Starego Podgórza: 1. nowe latarnie, 2.  nasadzenia drzew,krzewów i traw 3. doświetlenie przejścia przy Szkole Podstawowej nr 26
 

 

8
"Kolędujmy wszyscy wraz..."

„Kolędujmy wszyscy wraz...” to podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Bo nic tak ludzi nie jednoczy, jak wspólny śpiew. Projekt skierowany jest do szerokiej publiczności, każdy mieszkaniec może w im uczestniczyć.

Projekt zakłada organizację koncertu kolęd w kościele św. Kingi (ul. Siemomysła). W kościele tym na Osiedlu Kabel organizowane były koncerty kolęd od roku 2014. Planowane jest zaproszenie jednego z następujących wykonawców :
- Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz
- Dorota Miskiewicz
- Zespół Skaldowie
- Irena Santor
- Zespół Pectus

 

27
Przyjęty do realizacji
Turniej Piłkarski " Dzieci Nadzieją Świata"

Proponowane zadanie to organizacja i przeprowadzenie turnieju piłki nożnej oraz zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci z roczników `2019, 2018, 2017, 2016, z drużyn (klubów sportowych i akademii, przedszkoli) działających na terenie Dzielnicy Podgórze.

3
Kiedy odjedzie mój autobus z Matecznego?

Instalacja 2 sztuk elektronicznych tablic pokazujących rzeczywisty (uzwględniający opóźnienia) czas odjazdów autobusów na przystankach autobusowych na Rondzie Matecznego

19
Przyjęty do realizacji
Spragnieni nowych książek – zakup nowości do Filii nr 46

Zakup nowości wydawniczych dla dorosłych, dzieci i młodzieży, w tym audiobooków. Zakup kodów dostępu do platformy e-booków, folii do oprawy książek do Filii nr 46 Biblioteki Kraków. Wsparcie finansowe dla jedynej Filii zlokalizowanej w Dzielnicy XIII

33
Przyjęty do realizacji
Zieleń na Plac Bohaterów Getta!

Celem projektu jest zmniejszenie zabetonowanej powierzchni na rzecz zieleni. Zieleńce zostaną wykonane po obwodzie placu i nie będą ingerowały w rzeźbiarską formę upamiętnienia Bohaterów Getta.

7
Baśniowy Ogród

Projekt Baśniowy Ogród jest kontynuacją zeszłorocznego projektu pod tym samym tytułem. Myślą przewodnią projektu jest zieleń, zieleń która aktywizuje i edukuje. Baśniowy Ogród będzie ogrodem otwartym dla każdego.