Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
33
Stop krzykom! Jak dogadać się z dziećmi? Bezpłatne warsztaty

Jeśli Twoje dziecko: • Nie słucha albo często mówi: nie! • Nie chce sprzątać zabawek albo ubierać się, kiedy musicie wyjść • Kłóci się i bije z rodzeństwem • Ogląda za dużo bajek… To szkolenie jest dla Ciebie. Poznasz skuteczne metody wychowawcze.

43
Piłkarskie marzenia na Prądniku Czerwonym - Prądniczanka

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, w tym strojów sportowych, szkolenie z przepisów przepisów piłki nożnej przeprowadzone przez sędziego MZPN oraz organizację turnieju.

28
Przyjęty do realizacji
Bardziej CZYSTO i ZIELONO nad SUDOŁEM DOMINIKAŃSKIM!

Wyczyszczenie z zalegających ton śmieci terenu przy Sudole Dominikańskim w okolicy ulicy Rozrywka. Usunięcie porzuconych altan i ich pozostałości w tym rejonie. Nasadzenie drzew i zieleni. Wytyczenie ścieżek spacerowych w okolicy ulicy Kwartowej.

16
Bieżnia dla uczniów i mieszkańców przy ZSO nr 9

W ramach zadania ma zostać wybudowana nowa bieżnia do biegania dla uczniów i mieszkańców.

56
Kwitnąca Olszecka

Projekt dotyczy rewitalizacji terenu zielonego przy ulicy Olszeckiej. Wzdłuż ulicy biegnie rzeka Sudół, która obecnie pokryta nieuporządkowanymi zaroślami. Teren ten stanowi potencjał do wzbogacenia go o krzewy, drzewa olsze i rabaty kwiatowe.

47
Piłkarskie marzenia na Prądniku Czerwonym - Wieczysta

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, w tym strojów sportowych, szkolenie z przepisów przepisów piłki nożnej przeprowadzone przez sędziego MZPN oraz organizację turnieju.

6
ZIELONA OLSZA. Jeżowy Ogród Krakowian 2.0

Celem projektu są nasadzenia grupy krzewów, mieszanki bylin i krzewów, traw ozdobnych oraz roślin cebulkowych w Jeżowym Ogrodzie Krakowian i wokół bloków przy ul. Miechowity, Stanisława ze Skalbmierza, Lublańskiej, Bohaterów Wietnamu oraz Młyńskiej.

46
Przyjęty do realizacji
Zielony kącik rekreacyjny na Sadzawki

Projekt zakłada zagospodarowanie części terenu Szkoły Podstawowej nr 64 na ulicy Sadzawki. Środki zostaną przeznaczone na przygotowanie terenu i posadzanie nowych drzew i krzewów oraz zamontowanie urządzeń rekreacyjnych i sportowych.

15
Relaks przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9

Zagospodarowanie placu z płyt betonowych na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 9.

44
Zielona Przystań na Dobrego Pasterza

Projekt zakłada stworzenie parku kieszonkowego na tyłach budynku przy ul. Dobrego Pasterza 6. Byłoby to miejsce idealne na odpoczynek przy książce, spędzenie czasu z dziećmi lub oczekiwanie na autobus w otoczeniu zieleni.

39
Bezpieczny pieszy przy skrzyżowaniu Sabały i Reduty

Poszerzenie istniejącego chodnika na odcinku od ul. Reduta do sięgacza w rejonie budynku nr 51 ul.  Sabały (po prawej stronie idąc od ul. Reduta)

55
Ekologia na okrągło

Projekt zakłada organizację rodzinnych wyjazdów, pikników oraz warsztatów dotyczących ekologii. Ekologia może być atrakcyjna i ciekawa!!!

22
5% na BEZPIECZNY PRĄDNIK CZERWONY!

Dodatkowe patrole Straży Miejskiej i Policji w celach: zatrzymywania piratów osiedlowych uliczek i wykonawców bazgrołów na elewacjach oraz właścicieli niesprzątających po swoich psach. Zajęcia samoobrony dla kobiet.

37
wykonanie nasad i zagospodarowanie terenu

ul. Olsztyńska 1 - wykonanie nasad, zagospodarowanie terenu zielonego od strony ul. Gdańskiej

19
Przyjęty do realizacji
Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe na terenie Dz. III

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli dzielnicy Prądnik Czerwony

48
Przyjęty do realizacji
Serce na nakrętki

Zakup i montaż pojemnika na nakrętki w kształcie serca na terenie przy Szkole Podstawowej nr 64.

36
Uczymy się pomagać od najmłodszych lat.

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup sprzętu do nauki resuscytacji krążeniowo oddechowej z dodatkowym wyposażeniem dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 w Krakowie.

31
Pikniki integracyjne z Mieszkańcami innych narodowości

Celem projektu jest organizacja pikników integracyjnych dla Mieszkańców dzielnicy z osobami, które przyjechały do Krakowa z innych krajów (Ukraina, Ameryka Południowa, Hiszpania, Włochy).

50
Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox

Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox dadzą możliwość mieszkańcom Dzielnicy poznać ukraińską kulturę filmową różnych gatunków, a także zwiększą ofertę kulturalną dla mieszkańców Dzielnicy w ciekawe wielokulturowe wydarzenia filmowe.

35
Przyjęty do realizacji
Wydarzenia otwarte Festiwalu "Wschód-Zachód"

Wydarzenia otwarte w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" pozwolą na zbliżenie się z ukraińską kulturą mieszkańcom Dzielnicy i będą możliwością na kontakt z własną kulturą dla Ukraińców mieszkającym w Dzielnice.

4
Przyjęty do realizacji
Naturalny pochłaniacz smogu

Celem projektu jest obsadzenie ekranów akustycznych wzdłuż al. Bora-Komorowskiego roślinnością o wysokich zdolnościach absorpcji zanieczyszczeń powietrza.

7
ZRÓBMY PARK NA OLSZY 2.0

Projekt zakłada kontynuację projektu z ubiegłorocznej edycji, którego celem jest utworzenie parku kieszonkowego po południowej stronie ul. Lublańskiej za ekranami akustycznymi na tzw. "górkach"- przy odpowiednim zachowaniu dzikości tego terenu.

12
Poznajmy się! Sąsiedzkie pikniki na Olszy

Celem projektu jest zorganizowanie 5 pikników sąsiedzkich w miesiącach maj-wrzesień połączonych z plenerową projekcją filmową na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7.

18
Weź nie pytaj, weź poczytaj

Celem jest zakup nowości wydawniczych: książek, w tym z serii „Duże Litery”, audiobooków oraz kodów dostępu do e-booków do filii bibliotecznych Biblioteki Kraków działających na terenie Dzielnicy III.

8
Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Seniorom

Dzielnicowe Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Seniorom ma na celu szeroko pojętą integrację ze społeczeństwem , co ma doprowadzić ,do tego aby takie osoby nie odczuwały izolacji , a społeczeństwo mogło uwrażliwić się na ich potrzeby

29
Zielona 3 Dzielnica - IV Edycja

Projekt przewiduje uporządkowanie obecnej zieleni oraz nowe nasadzenia (drzewa, krzewy, trawy w tym roślinność posiadająca zdolności pochłaniania zanieczyszczeń atmosferycznych oraz odstraszająca komary i kleszcze)

52
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina. W ramach inicjatywy każdy senior będzie pójść, za darmo do kina.

42
Przyjęty do realizacji
Zielona Wieczysta

Rewitalizacja zieleni publicznej na Wieczystej - wokół bloków przy ul. Tadeusza Kantora, ul. Łąkowej/ Janusza Meissnera, ul. Pawła Włodkowica - nasadzenia nowej zieleni, pielęgnacja obecnej, dostawienie ławek i koszy na śmieci.

40
Gry podwórkowe w parku Reduta

Opis projektu: Projekt zakłada montaż nowych, kosmicznych gier podwórkowych dla dzieci w wieku od około 3 lat do około 14 lat.

13
AKTYWNY SENIOR na Olszy

Celem projektu jest przygotowanie różnorodnej oferty dla seniorów. Projekt zakłada organizację cyklicznych, różnorodnych, bezpłatnych zajęć i warsztatów aktywizujących seniorów naszej dzielnicy.

24
Kino Plenerowe na terenie Prądnika Czerwonego i Olszy

Projekt zakłada realizację cyklu seansów filmowych na terenie Dzielnicy III. Cykl powinien odbywać się w okresie letnim i prezentować najciekawsze filmy ostatnich lat. Za realizację odpowiadać będzie Centrum Młodzieży Jordana

53
Kino pod gwiazdami

Projekt zakłada organizację kina letniego w parku Zaczarowanej Dorożki. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu.

2
KSIĄŻKOMAT

Celem projektu jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do miejskiej biblioteki przez 24h. Książkomat będzie działał na takiej samej zasadzie jak paczkomat. Będzie to łatwy i przyjemny sposób zamówienia książki z lokalnej biblioteki.

3
100 koszy na odpady dla Dzielnicy III Prądnik Czerwony

Celem projektu jest montaż różnego rodzaju koszy na odpady. Na chodniku przy ulicy staną popularne szare kosze, pomiędzy blokami będą to drewniane estetyczne kosze, z kolei w parkach oraz terenach zielonych będą to kosze do segregacji odpadów.

41
Estakada w lotniczych barwach

Nadanie lotniczego charakteru estakadzie nad rondem Polsad przez zamieszczenie na ekranach akustycznych w części nad rondem kolorowych emblematów - godeł eskadr lotniczych związanych z pobliskim lotniskiem i patronem estakady oraz sylwetek samolotów.

30
Wsparcie dla Seniorów z Prądnika Czerwonego

Projekt zakłada wsparcie dla Seniorów z Dzielnicy III Prądnik Czerwony

26
Przyjęty do realizacji
100 drzew dla Dzielnicy III Prądnik Czerwony!

Projekt zakłada nasadzenia około 100 sadzonek różnorakich gatunków drzew ( np. dęby, buki, jesiony) na terenie Dzielnicy III; działki nr

- 202 obręb S-21

- 931/15 obręb S-23

- 457/11 obręb S-4

- 202/68 obręb S-4

- 561/70 obręb S-4

- 953/19 obręb S-23

- 831 obręb S-4

- 194 obręb S-23

- 509/4 obręb S-22

- 503 obręb S-22

- 210/2 obręb S-21

- 681/48 obręb S-22

- 681/80 obręb S-22

Jedno dorosłe drzewo wytwarza tlen dla kilku osób!

9
Poczujmy się dobrze ze sobą - integracja międzypokoleniowa

Spotkania dla seniorów, młodzieży i osób niepełnosprawnych mające na celu integrację oraz wymianę doświadczeń. Warsztaty, wyjścia do instytucji kultury, spotkania w Klubie Podróżnika, spotkania edukacyjne, warsztaty teatralne.

11
Wyremontujmy chodniki na Olszy

Projekt obejmuje remont chodnika po zachodniej części bloku przy ul. Bosaków 9 oraz po południowej stronie bloku przy ul. Miechowity 8. Celem projektu jest poprawa dostępności chodników zwłaszcza dla osób starszych oraz innych mieszkańców okolicy.

10
Przyjęty do realizacji
ZIELONE ULICE w naszej dzielnicy

Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń zieleni oraz roślinności mającej zdolność do pochłaniania zanieczyszczonego powietrza m.in. na ul. Czerwonego Prądnika, Akacjowej, Sadzawki oraz Reduta.

34
Bardziej DOŚWIETLONY Prądnik Czerwony

Celem projektu jest zamontowanie lamp oświetleniowych przy chodnikach, drogach oraz placach zabaw; tam gdzie brak niedoświetlonych miejsc jest problematyczny dla Mieszkańców.

54
Przyjęty do realizacji
Cztery Pory Roku - koncerty na Dobrego Pasterza 🎵

Projekt zakłada organizację 4 koncertów tematycznych dla dzieci i dorosłych.