Projekty 2022 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
14
Przyjęty do realizacji
Kino pod chmurką w Parku Dębnickim

Projekt zakłada stworzenie cyklu letnich seansy kinowych pod chmurką w okresie wakacyjnym.

34
Piłkarskie marzenia na Dębnikach

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, w tym strojów sportowych, szkolenie z przepisów przepisów piłki nożnej przeprowadzone przez sędziego MZPN oraz organizację turnieju.

18
Czyste Pychowice: kosze na psie qupy; dbamy i sprzątamy

Doposażenie Pychowic w kosze na psie odchody przy popularnych trasach spacerowych. Temat często pojawia się lokalnym forum. Właściciele psów stojący przed wizją "maszerowania" na spacer z psimi odchodami, zostawiają je na miejscu.

5
Przyjęty do realizacji
ścieżka Lubostroń

Wytyczenie ścieżki leśnej / dydaktycznej na terenie działki nr 78/18 obr. P-35, j. ewid. Podgórze oraz jej wykonanie w terenie lasu (ZL.1). 

1
Przyjęty do realizacji
Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe na terenie Dz. VIII

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli Ruczaj, Pychowice oraz Zakrzówek.

25
Warsztaty dla rodziców młodego sportowca

Warsztaty służą wsparciu rodziców w trudnym procesie wychowywania dzieci. Dostarczają cennej wiedzy na temat prawidłowości rozwojowych, metod postępowania z dzieckiem i radzenia sobie z własnymi emocjami i przekonaniami w trudnych sytuacjach.

16
Przyjęty do realizacji
Zazieleniamy ul. Gen. Zielińskiego

Projekt zakłada nasadzeń drzew oraz urządzenie zieleni przy ul. Gen. Zielińskiego.

21
Stop krzykom! Jak dogadać się z dziećmi? Bezpłatne warsztaty

Jeśli Twoje dziecko: • Nie słucha albo często mówi: nie! • Nie chce sprzątać zabawek albo ubierać się, kiedy musicie wyjść • Kłóci się i bije z rodzeństwem • Ogląda za dużo bajek… To szkolenie jest dla Ciebie. Poznasz skuteczne metody wychowawcze.

37
Ekologia na okrągło

Projekt zakłada organizację rodzinnych wyjazdów, pikników oraz warsztatów dotyczących ekologii. Ekologia może być atrakcyjna i ciekawa!!!

4
Boisko i plac zabaw zamiast cementowni na Zakrzówku

Budowa ogólnodostępnego wielofunkcyjnego boiska sportowego oraz placu zabaw dla dzieci, przeznaczonych do codziennej zabawy i ruchu na świeżym powietrzu przez mieszkańców w różnych grupach wiekowych.

17
Bezpieczne przejście dla pieszych

Celem projektu jest doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Gen Zielińskiego wraz z oznakowaniem.

29
Wydarzenia otwarte Festiwalu "Wschód-Zachód"

Wydarzenia otwarte w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" pozwolą na zbliżenie się z ukraińską kulturą mieszkańcom Dzielnicy i będą możliwością na kontakt z własną kulturą dla Ukraińców mieszkającym w Dzielnice

39
Zielona strefa wypoczynku przy ul. Strąkowej (SP 158)

Projekt zakłada stworzenie trzech stref wypoczynku i relaksu na terenie ogólnodostępnym przy Szkole Podstawowej nr 158 przy ul. Strąkowej oraz montaż dodatkowych 3 kamer.

2
Przyjęty do realizacji
ZIELONA ALEJA RUCZAJ

Projekt przewiduje zasadzenie drzew i zieleni niskiej wzdłuż ulicy Grota-Roweckiego i Bobrzyńskiego. Celem projektu jest nadanie tym ulicom charakteru bulwaru miejskiego ograniczając hałas i zanieczyszczenia.

28
9. Festiwal Sportowy

Festiwal jest świętem całych rodzin. Oczywiście czekać będzie moc atrakcji dla dzieci w każdym wieku, ale nie zbraknie ich również dla tych trochę starszych - rodziców i dziadków. Przed nami dzień pełen konkursów, zawodów, pokazów i występów!

33
Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox

Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox dadzą możliwość mieszkańcom Dzielnicy poznać ukraińską kulturę filmową różnych gatunków, a także zwiększą ofertę kulturalną dla mieszkańców Dzielnicy w ciekawe wielokulturowe wydarzenia filmowe.

20
Przyjęty do realizacji
Aktywni w Krakowie

Projekt ma na celu zainteresowanie dzieci i ich rodzin mieszkających na terenie Dzielnicy VIII Dębniki kulturą Krakowa. Projekt promuje naukę poprzez organizację warsztatów edukacyjnych, wyjazdowych, zajęć cyklicznych, spektakli i półkolonii oraz integruje społecznie poprzez imprezy okolicznościowe.

19
Przyjęty do realizacji
Parki kieszonkowe w Twojej okolicy :)

Parki kieszonkowy w Twojej okolicy - czemu nie? Na terenie dzielnicy są niewielkie działki należące do miasta, które aktualnie zaniedbane, mogłyby zostać zagospodarowane na niewielkie parki kieszonkowe i cieszyć okolicznych mieszkańców zielenią!

15
Bezpieczny chodnik po zmroku

Budowa oświetlenia parkowego wzdłuż chodnika prowadzącego przez plac zabaw. Chodnik ten służy mieszkańcom osiedla robotniczego jako skrót do komunikacji tramwajowej.

31
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina. W ramach inicjatywy każdy senior będzie pójść, za darmo do kina.

8
Modernizacja Smoczego Skweru przy ul. Zachodniej

Projekt przewiduje modernizację Smoczego Skweru - placu zabaw przy ul. Zachodniej w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

12
Przyjęty do realizacji
Kto czyta nie błądzi!

Zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków, gier), puli kodów książek elektronicznych, wyposażenia i wzbogacenie działalności edukacyjnej w filiach Biblioteki Kraków znajdujących się na terenie Dzielnicy VIII.

27
Pychowice - ławeczki i śmietniki przy Uroczysku Wiszówka

Ustawienie 3 ławek i 2 koszy na śmieci wzdłuż ścieżki Uroczystko Wiszówka na odcinku: Gronostajowa - Zakrzowiecka.

23
Przyjęty do realizacji
Rondo Grunwaldzkie - InfoBUS - tablice z rozkładem jazdy

Projekt zakłada montaż 2 tablic informacyjnych na przystankach Rondo Grunwaldzkie (03 i 04) z czasem przyjazdu autobusu komunikacji miejskiej oraz zmianę konfiguracji istniejących tablic informacyjnych na przystankach Rondo Grunwaldzkie (01,02 i 05).

22
Sąsiedzkie Śniadanka w Parku Dębnickim

Nic lepiej nie integruje ludzi jak wspólne posiłki. A gdyby to były śniadania na trawie? Sąsiedzkie Śniadanka w Parku Dębnickim to cykl 6 ogólnodostępnych spotkań sąsiedzkich dla wszystkich grup wiekowych, odbywających się w wybrane weekendy w roku.

10
Przyjęty do realizacji
Bezpieczny ratownik

Zadanie polega na doposażeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tyńcu, w sprzęt ratowniczy niezbędny podczas akcji ratowniczo- gaśniczych, oraz ubrania specjalne, hełmy, buty oraz rękawice.

6
"Karnawał Zwierząt" - Muzyczne Ferie Edukacyjne dla dzieci i młodzieży

"Karnawał Zwierząt" - Muzyczne Ferie Edukacyjne dla dzieci i młodzieży, to warsztaty instrumentalne, zajęcia rytmiczno-taneczne, zwieńczone koncertem z udziałem orkiestry i solistów.

32
Przyjęty do realizacji
Bezpieczni na STRAŻy Twojego bezpieczeństwa!

Zadanie polega na doposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzu w sprzęt ratowniczy i pomocniczy, niezbędny doprowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych.