Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
15
Stop krzykom! Jak dogadać się z dziećmi? Bezpłatne warsztaty

Jeśli Twoje dziecko: • Nie słucha albo często mówi: nie! • Nie chce sprzątać zabawek albo ubierać się, kiedy musicie wyjść • Kłóci się i bije z rodzeństwem • Ogląda za dużo bajek… To szkolenie jest dla Ciebie. Poznaj skuteczne metody wychowawcze.

23
Uczymy się pomagać od najmłodszych lat.

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup sprzętu do nauki resuscytacji krążeniowo oddechowej z dodatkowym wyposażeniem dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 w Krakowie.

14
DLA ZMĘCZONEGO KRĘGOSŁUPA - BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z JOGI

Projekt przewiduje cykliczne zajęcia z JOGI, przeznaczone dla osób dorosłych borykających się problemami wynikającymi ze sztywności i bólu w różnych odcinkach kręgosłupa.

20
Przyjęty do realizacji
Siłownia na Oświecenia - kontynuacja

Rozbudowa istniejącej nowoczesnej siłowni na świeżym powietrzu na osiedlu Oświecenia.

11
Zielone Mistrzejowice - letni program kulturalny

Zielone Mistrzejowice - letni program kulturalny realizowany przez 3 tygodnie na terenach zielonych Mistrzejowic i w Klubie Kuźnia. Będzie to czas pikników, kina plenerowego, jogi na trawie i różnorodnych warsztatów adresowanych do mieszkańców.

6
ODETCHNIJ

Projekt zakłada montaż jednego miejskiego filtra powietrza na terenie Plant Mistrzejowickich, podobnego do tego zainstalowanego przy Galerii Kazimierz

22
Piłkarskie marzenia w Mistrzejowicach

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, w tym strojów sportowych, szkolenie z przepisów przepisów piłki nożnej przeprowadzone przez sędziego MZPN oraz organizację turnieju.

2
Przyjęty do realizacji
Zagrajmy w planszowe. Planszówki w Filii nr 48 BK

Zakup gier planszowych i karcianych do Filii nr 48 Biblioteki Kraków.

27
Przyjęty do realizacji
Zdrowy kręgosłup - bezpłatne zajęcia gimnastyczne 2023

Projekt "Zdrowy kręgosłup" dotyczy grupowych zajęć sportowo - rekreacyjny dla osób dorosłych, kobiet i mężczyzn, mieszkańców dzielnicy XV Mistrzejowice, ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń wzmacniających i rozciągających mięśnie kręgosłupa.

9
LINIA POŁUDNIKA 20°E w parku na Os. Złotego Wieku, Batowice

Projekt oznaczenia przebiegu linii południka 20°E na terenie parku na Osiedlu Złotego Wieku w Batowicach; na istniejących ścieżkach parku. Linia południka, jako niezwykły obiekt geograficzny, stanie się atrakcją edukacyjna parku i jego nowym atutem.

10
KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA OSÓB DOROSŁYCH

Zadanie polega na organizacji bezpłatnych kursów języka angielskiego dla osób dorosłych, w dwu grupach: początkującej i zaawansowanej. Kursy nauczą komunikacji w tym języku, przydatnej na co dzień, w podróżach i spotkaniach z obcokrajowcami.

5
ALEJA RÓŻ W MISTRZEJOWICACH

Projekt zakłada posadzenie krzewów róży ozdobnej na pasie zieleni wzdłuż torowiska tramwajowego na odcinku pomiędzy przystankami Miśnieńska i Rondo Piastowskie

29
Przyjęty do realizacji
Bezpłatne zajęcia taneczne 2023

Jest to oferta dla mieszkańców Dzielnicy XV Mistrzejowice służąca pobudzeniu aktywności ruchowej poprzez naukę tańca latino solo.

4
ZIELONY PRZYSTANEK

Projekt ma na celu postawienie 4 donic z roślinami ozdobnymi przy przystankach MPK na terenie dzielnicy, na wzór już istniejących

7
UZUPEŁNIJ ENERGIĘ

Projekt ma na celu postawienie 2-3 ławek solarnych w parku na os. Tysiąclecia, które umożliwią wygodne podładowanie rożnych urządzeń, np. telefon, laptop, hulajnoga czy rower elektryczny, przy wykorzystaniu pozyskanej energii słonecznej

8
OŚWIETLONA ZEBRA

Budowa oświetlenia dedykowanego na istniejących przejściach dla pieszych, na których brak jest sygnalizacji świetlnych w celu poprawy widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

16
Modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej Nr 89

Wymiana starej nawierzchni na nową syntetyczną na istniejącym boisku o wymiarach 60x30 m2 oraz wytyczenie nowych boisk do piłki ręcznej/nożnej, koszykówki, siatkówki oraz piłkochwyty.

19
Przyjęty do realizacji
Książki i audiobooki dla Biblioteki Klubu Kuźnia OKN

Wsparcie finansowe na zakup książek i audiobooków dla Biblioteki Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie

1
Przyjęty do realizacji
Nowe zbiory oraz prasa w Filii 48 i Filii 49 BK

Zakup zbiorów bibliotecznych: książek, audiobooków, gier planszowych, komiksów, gamebooków do dwóch filii Biblioteki Kraków: Filii nr 48 i Filii nr 49 w Dzielnicy XV oraz prenumerata prasy do Filii nr 48.

25
Przyjęty do realizacji
Strefa FIT na Złotym Wieku

Budowa strefy FiT na osiedlu Złotego Wieku na terenie Szkoły Podstawowej nr 77. Strefa będzie się składać z urządzeń siłowych dla dorosłych oraz urządzeń zabawowo-rekreacyjnych dla dzieci. Będzie miejscem aktywnego wypoczynku dla całych rodzin.

21
Przyjęty do realizacji
Sportowy kompleks na Oświecenia - kontynuacja

Modernizacja kompleksu sportowego na osiedlu Oświecenia na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5.