Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
12
Przyjęty do realizacji
Wykonajmy remont chodnika przy ulicy Królewskiej 60-64/72-76

Celem realizacji projektu jest remont chodnika przy ulicy Królewskiej 60-64 oraz 72-76 w dotychczasowym obrysie wraz z remontem schodów. Z uwagi na liczne ubytki, dziury i wybrzuszenia płytek chodnikowych, konieczna jest wykonanie nowej nawierzchni.

20
Uczymy się pomagać od najmłodszych lat

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup sprzętu do nauki resuscytacji krążeniowo oddechowej. Zakupiony sprzęt zapewni możliwość nauki i ćwiczenia procedur resuscytacji dzieci i dorosłych.

4
Przyjęty do realizacji
DOKOŃCZMY SKWER PRZY KAPLICZCE NA MAZOWIECKIEJ

NOWY ETAP REALIZACJI PROJEKTU SKWERU PRZY KAPLICZCE NA MAZOWIECKIEJ , POPRZEZ DODANIE DREWNIANYCH DONIC Z ROŚLINAMI ODPORNYMI NA SUSZĘ MIĘDZY JEZDNIA A CHODNIKIEM.

16
Przyjęty do realizacji
Kurs SAMOOBRONY dla MIESZKAŃCÓW KROWODRZY

Poprawmy bezpieczeństwo osobiste mieszkanek i mieszkańców poprzez udział w kursie samoobrony prowadzonym przez profesjonalnych instruktorów Straży Miejskiej w salach sportowych - gimnastycznych Szkół na terenie Krowodrzy.

27
Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox

Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox dadzą możliwość mieszkańcom Dzielnicy poznać ukraińską kulturę filmową różnych gatunków, a także zwiększą ofertę kulturalną dla mieszkańców Dzielnicy w ciekawe wielokulturowe wydarzenia filmowe.

26
Piłkarskie marzenia - Wisła Kraków

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, w tym strojów sportowych, szkolenie z przepisów przepisów piłki nożnej przeprowadzone przez sędziego MZPN oraz organizację turnieju.

28
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina. W ramach inicjatywy każdy senior będzie pójść, za darmo do kina.

25
Przyjęty do realizacji
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 4 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

3
Przyjęty do realizacji
KROWODRZA ZRYWA Z BETONEM

ROZBETONUJMY KROWODRZĘ! ZERWIJMY PŁYTY CHODNIKOWE, POSADŹMY DRZEWA, POSIEJMY TRAWĘ I KWIATY! BĄDŹMY JAK INNE MIASTA EUROPEJSKIE! NIECH KRAKÓW, PRZYKŁADEM INNYCH STOLIC EUROPEJSKICH, ROZBETONUJE CHODNIKI I ULICE.

15
Przyjęty do realizacji
Siłownia zewnętrzna dla dzieci - II etap

Projekt zakłada doposażenie siłowni zewnętrznej z przyrządami dostosowanymi dla dzieci, powstającej na zielonym terenie ZSP nr 18 przy ul.Litewskiej 34.

2
Przyjęty do realizacji
STWÓRZMY "ZIELONĄ ŚCIANĘ" PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ 3.0

CELEM PROJEKTU JEST KONTYNUACJA WYKONANIA "ZIELONEJ ŚCIANY" NA OGRODZENIU DZIELĄCYM OGRÓD SZKOLNY PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ Z ALEJKAMI SPACEROWYMI ORAZ UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO I ZBROJÓW.

30
Ekologia na okrągło

Projekt zakłada organizację rodzinnych wyjazdów, pikników oraz warsztatów dotyczących ekologii. Ekologia może być atrakcyjna i ciekawa!!!

29
Przyjęty do realizacji
Kino pod gwiazdami

Projekt zakłada organizację kina letniego w parku Jordana. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu.

23
Wydarzenia otwarte Festiwalu "Wschód-Zachód"

Wydarzenia otwarte w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" pozwolą na zbliżenie się z ukraińską kulturą mieszkańcom Dzielnicy i będą możliwością na kontakt z własną kulturą dla Ukraińców mieszkającym w Dzielnice

5
REMONT BIEŻNI LEKKOATLETYCZNEJ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ

ZAŁOŻENIEM PROJEKTU JEST ROZBUDOWA OGÓLNODOSTĘPNEGO TERENU SPORTOWEGO PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ POPRZEZ REMONT BIEŻNI LEKKOATLETYCZNEJ.

21
Odnówmy ROGATKĘ obok PARKU PRZY ŁOKIETKA

Zadbajmy o budynek Rogatki i dostosujmy go do potrzeb mieszkańców. Zachęćmy Miasto do przygotowania Rogatki pod potrzeby mieszkańców.

6
Przyjęty do realizacji
100 DRZEW DLA KROWODRZY

ZAZIELEŃMY KROWODRZĘ! PROJEKT ZAKŁADA WYKONANIE OKOŁO 100 NOWYCH NASADZEŃ DUŻYCH SADZONEK DRZEW, W LOKALIZACJACH WEDŁUG WSKAZAŃ WNIOSKODAWCY.

11
Przyjęty do realizacji
Tradycyjny zielony ogród z retencją i udziałem mieszkańców

Projekt zakłada ożywienie niewielkiego, zaniedbanego terenu zielonego i przywrócenie mu statusu ogrodu w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, czyli obszaru zajętego przede wszystkim pod uprawę roślin.

1
Przyjęty do realizacji
OGRÓD EDUKACYJNY PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ - OSTATNI ETAP

CELEM PROJEKTU JEST DOPOSAŻENIE SZKOLNEGO, OGÓLNODOSTĘPNEGO OGRODU EDUKACYJNEGO, MIESZCZĄCEGO SIĘ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ W ELEMENTY NATURALNEGO PLACU ZABAW.

14
Przyjęty do realizacji
Ogrodowa Czytelnia na Litewskiej

Projekt „Ogrodowa Czytelnia na Litewskiej” zakłada stworzenie na terenie zielonym ZSP nr 18 zakątka czytelniczego, plenerowej mini-biblioteki.

9
Przyjęty do realizacji
Naprawmy alejki parkowe w Parku Kleparskim

Projekt zakłada miejscowy remont/naprawę alejek parkowych w lokalizacjach umożliwiających wykonanie prac naprawczych bez konieczności usuwania istniejącej zieleni. Jest to kontynuacja remontu alejek rozpoczętego 2021roku.

18
Przyjęty do realizacji
"Kultura szansą dla więźniów samotności i starości"

W dzielnicy V Krowodrza mieszka dużo osób starszych oraz samotnych. Celem projektu jest ich wsparcie, opieka oraz zachęcenie ludzi młodych i dorosłych do zaangażowania w niesienie pomocy.

13
POPULARYZACJA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ W KROWODRZY

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy V poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej. Z projektu skorzystać mogliby mieszkańcy dzielnicy V, a zwłaszcza dzieci które wezmą udział w szkoleniach w JRG 3 KM PSP w Krakowie.