Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
21
POTAŃCÓWKI NAD ZALEWEM NOWOHUCKIM

Zadanie zakłada organizację 6 popołudniowych plenerowych zabaw tanecznych przy muzyce na żywo nad Zalewem Nowohuckim, w wybrany dzień weekendu, w okresie od czerwca do sierpnia.

18
Zaszczep Zalew > NOWOHUCKI < dobrą bakterią !

Zakup bakterii – mikroorganizmów oczyszczających wodę i wspomagających proces biomanipulacji. Kontynuacja działań mających na celu poprawę jakości wody w Zalewie Nowohuckim.

15
Przyjęty do realizacji
PIKNIK RODZINNY SPORT I MUZYKA

Przedmiotem projektu jest organizacja plenerowego pikniku rodzinnego dla mieszkańców Dzielnicy XVI Bieńczyce na obiektach kompleksu Sportwego zlokalizowanego w Krakowie, na os. . Złotej Jesieni 16 lub Plantach Bieńczyckich.

27
os. Przy Arce 18

os. Przy Arce 18 - uporządkowanie terenu zielonego wokół budynku

3
Kurs języka ukraińskiego w Bieńczycach

Zadanie polega na organizacji kursów języka ukraińskiego dla początkujących dla mieszkańców dzielnicy XVI Bieńczyce. Przewidujemy realizację kursu w 2 grupach 15-osobowych, czyli łącznie dla 30 chętnych do nauki mieszkańców Dzielnicy.

41
os. Jagiellońskie

Zadanie zakłada wykonanie cięć sanitarnych drzew przed budynkami os. Jagiellońskim oraz usunięcie konfliktów drzew z elewacją budynków również na osiedlu Jagiellońskim na wyznaczonych działkach.

2
Przyjęty do realizacji
Zaczytaj się w Bieńczycach

Zaczytaj się w Krakowie to propozycja skierowana nie tylko do osób regularnie czytających, ale również dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie. Platforma z e-bookami daje możliwości czytania wszędzie i o każdej porze.

32
Rośliny miododajne w Bieńczycach :-)

Nasadzenie pięknej, kwitnącej i pachnącej zieleni pożytecznej również dla ptaków i owadów zapylających

16
Przyjęty do realizacji
BOISKO TO NIE WSZYSTKO

Zakup nowego sprzętu sportowego będącego istotą projektu zwiększy dostępność społeczności lokalnej do ogólnodostępnej infrastruktury, umożliwi promocję zdrowego trybu życia, podniesienie standardów organizacyjnych, w tym warunków bezpieczeństwa

20
DLA ZMĘCZONEGO KRĘGOSŁUPA - BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z JOGI

Projekt przewiduje cykliczne zajęcia z JOGI, przeznaczone dla osób dorosłych borykających się problemami wynikającymi ze sztywności i bólu w różnych odcinkach kręgosłupa.

11
Bieńczyckie place zabaw - zadbane i bezpieczne ✎

Projekt przewiduje odnowienie najbardziej zaniedbanego placu zabaw na terenie Bieńczyc. Zadanie skierowane jest do wszystkich grup wiekowych z uwagi na założenie różnorodności urządzeń zabawowych i do ćwiczeń na świeżym powietrzu..

1
Przyjęty do realizacji
Zielone Bieńczyce

Projekt zakłada wykonanie nowych nasadzeń m.in drzew, krzewów i kwiatów na terenach zielonych ogólnodostępnych w Dzielnicy XVI Bieńczyce.

9
Przyjęty do realizacji
OŚWIETLENIE przejść DLA PIESZYCH w Bieńczycach💡 kontynuacja

☼ OŚWIETLENIE przejść dla pieszych w Bieńczycach. ☼ 웃 Pieszy widoczny = pieszy bezpieczny. 웃

26
nasadzenie żywopłotu

os. Kazimierzowskie 10 - od strony zieleńca przy parkingu - posadzenie żywopłotu na całej długości parkingu

13
KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA OSÓB DOROSŁYCH

Zadanie polega na organizacji bezpłatnych kursów języka angielskiego dla osób dorosłych, w dwu grupach: początkującej i zaawansowanej. Kursy nauczą komunikacji w tym języku, przydatnej na co dzień, w podróżach i spotkaniach z obcokrajowcami.

7
Przyjęty do realizacji
KSIĄŻKI DLA BIBLIOTEKI

Uzupełnienie zbiorów i rozszerzenie zakresu usług w filiach Biblioteki Kraków znajdujących się na terenie Dzielnicy XVI, poprzez zakup nowości wydawniczych, gier planszowych oraz kodów do platformy udostępniającej książki w formie e-booków.

10
Przyjęty do realizacji
Rozbujane Planty Bieńczyckie – Strefa relaksu i wypoczynku 웃

Pomysł zakłada montaż huśtawek ogrodowych i nasadzeniom kwitnących krzewów - np. LAGERSTROEMIA PINK i MIODODAJNA Budleja Dawida ZESTAW Tricolor RED MOTYLI KRZEW.

33
Zielony skwer na Plantach Bieńczyckich

Projekt zakłada stworzenie zielonego skweru w miejscu, nieużywanego asfaltowego koła o średnicy około 16 m.Realizacja projektu przyczyni się to do poprawy estetyki terenu, a ponadto będzie zachęcać mieszkańców do wypoczynku w tym miejscu/

14
Przyjęty do realizacji
Gry planszowe w bibliotece

Celem projektu jest zakup gier planszowych dla Filii nr 51 Biblioteki Kraków na os. Kalinowym 4 oraz udostępnienie ich do wypożyczenia mieszkańcom.

12
Kwitnące MAGNOLIE w Bieńczycach

Magnolia kojarzona ze szlachetnością i kobiecą delikatnością, jest również swego rodzaju botanicznym fenomenem. Zadanie polega na nasadzeniu we wskazanych miejscach na terenie Bieńczyc pięknych Magnolii.

5
Przyjęty do realizacji
Nasadzenie roślin odstraszających kleszcze w Bieńczycach

Nasadzenie roślin odstraszających kleszcze i komary na terenach zielonych ogólnodostępnych w Dzielnicy XVI Bieńczyce ( na ogródkach jordanowskich). Zasadzone zostaną takie rośliny jak np: czeremcha, czosnek niedźwiedzi, lawenda.

4
Kurs języka polskiego dla obywateli Ukrainy

Zadanie polega na organizacji kursów języka polskiego dla obywateli Ukrainy zamieszkałych w Krakowie. Przewidujemy realizację kursu w 2 grupach 15-osobowych, czyli łącznie dla 30 chętnych do nauki języka polskiego.

23
pielęgnacja drzew

Zadanie zakłada wykonanie cięć sanitarnych drzew przed budynkami os. Kazimierzowskim oraz usunięcie konfliktów drzew z elewacją budynków również na osiedlu Kazimierzowskim na wyznaczonych działkach.

 

43
os. Albertyńskie 24

Remont ulicy wewnątrzosiedlowej przed budynkiem

35
Przyjęty do realizacji
Piłkarskie marzenia w Bieńczycach

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, w tym strojów sportowych, szkolenie z przepisów przepisów piłki nożnej przeprowadzone przez sędziego MZPN oraz organizację turnieju.

38
Remontujemy parkingi os. Strusia

Główna lokalizacja: Główna lokalizacja: Dzielnica XVI Bieńczyce, os. J.Strusia przed blokiem 6 na odcinku parkingu przylegającym do działki stanowiącej Planty Bieńczyckie, działka oznaczona numerem 157/1., graniczy z parkingami przed blokami