Projekty 2022 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
3
5% na BEZPIECZNE GRZEGÓRZKI

Dodatkowe patrole Policji w celu eliminacji graffiti nanoszonego na elewacje budynków, zapewnienie porządku i bezpieczeństwa publicznego w rejonie osiedli, placów zabaw oraz Parku Strzeleckiego. Przeciwdziałanie kradzieży rowerów.

5
Przyjęty do realizacji
Bezpieczniej nad Wisłą - Grzegórzki etap II

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy II poprzez zakup sprzętu do ratownictwa wodnego i lodowego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę II Grzegórzki.

1
Profesjonalna Siłownia w Parku Dąbie

Wykonanie siłowni na świeżym powietrzu z regulowanym obciążeniem, dostosowaniem jej do osób niepełnosprawnych i wyposażenie w aplikację wirtualnego trenera, dostępnej o każdej porze dnia i nocy.

23
Ekologia na okrągło

Projekt zakłada organizację rodzinnych wyjazdów, pikników oraz warsztatów dotyczących ekologii. Ekologia może być atrakcyjna i ciekawa!!!

13
Przyjęty do realizacji
Renowacja boiska do piłki nożnej SP39

Renowacja szkolnego boiska do piłki nożnej położonego przy Szkole Podstawowej nr 39 w celu stworzenia dzieciom, młodzieży i dorosłym miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

22
Warsztaty przyrodnicze dla dzieci w Parku przy Fabrycznej

Seria praktycznych warsztatów przyrodniczych dla dzieci w Parku przy Fabrycznej pozwoli wykorzystać nowy park i jego infrastrukturę do celów edukacyjnych i nauki o przyrodzie w mieście przez dzieci z krakowskich przedszkoli i szkół podstawowych.

15
Polsko-ukraiński stół po sąsiedzku na os. Oficerskim

W związku z wojną na terytorium Ukrainy na nasze osiedla przybyła spora grupa Ukraińców. Wiele osób mieszka między nami i niekiedy nie ma czasu na dłuższą rozmowę. Stół po sąsiedzku to inicjatywa, która stwarza okazje do poznania naszych sąsiadów.

14
Przyjęty do realizacji
49 ławek dla Dzielnicy II Grzegórzki

W dzielnicy II Grzegórzki wciąż można znaleźć miejsca gdzie nie ma ani jednej ławki, a niekiedy występują one w dużym zagęszczeniu. Na podstawie wykonanych analiz przestrzennych proponuje się montaż ok. 49 ławek z koszami na śmieci równomiernie rozmieszczonych w całej dzielnicy.

21
Przyjęty do realizacji
Kino pod gwiazdami na Bulwarach Wiślanych!

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu.

2
Koncerty na Rondzie Mogilskim

Celem projektu jest kontynuacja prowadzonego od dwóch lat ożywienia przestrzeni Ronda Mogilskiego. W cyklu letnich koncertów zaprezentują się wykonawcy związani z Dzielnicą II i działającym na jej terenie MDK Dom Harcerza im.prof. A. Kamińskiego.

24
Przyjęty do realizacji
Gładko po Grzegórzkach - remont przejazdów rowerowych

Remont przejazdów oraz dróg rowerowych na Grzegórzkach, aby jazda była gładka i przyjemna. Wygładzenie łączeń dróg rowerowych z przejazdami rowerowymi do standardu h~0 (z delikatnym zjazdem) oraz usunięcie nierówności poprzecznych na drogach rowerowych.

17
Przyjęty do realizacji
Zazieleńmy II Dzielnicę!

Projekt przewiduje uporządkowanie istniejącej zieleni, nowe nasadzenia oraz remont i budowę nowego chodnika.

18
360-stopniowa gra dzielnicowa Grzegórzki VR

Celem projektu jest utworzenie gry dzielnicowej w VR (wirtualna rzeczywistość) dotyczącej dzielnicy II. Grzegórzki VR pokaże w innowacyjny sposób dzielnicę II Grzegórzki za pomocą obrazów, filmów 360-stopniowych oraz interaktywnej narracji.

11
Napij się na zdrowie! Poidełko miejskie

Projekt zakłada montaż poidełka miejskiego, tzw. zdroju/pitnika z wodą pitną na terenie zielonym w Alei Daszyńskiego.

20
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina. W ramach inicjatywy każdy senior będzie pójść, za darmo do kina.

4
CzytajMY – książki, komiksy i audiobooki w bibliotece

Zakup nowości wydawniczych: książek, audiobooków oraz komiksów dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Organizacja spotkań z autorami oraz przedstawień teatralnych. Zakup materiałów plastycznych i edukacyjnych do zajęć prowadzonych z dziećmi.

16
Piłkarskie marzenia na Grzegórzkach

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, w tym strojów sportowych, szkolenie z przepisów przepisów piłki nożnej przeprowadzone przez sędziego MZPN oraz organizację turnieju.

9
Przyjęty do realizacji
Nowe nasadzenia zieleni wzdłuż al. Beliny-Prażmowskiego

Projekt zakłada uzupełnienie szpaleru drzew w pasie zieleni przy al. Beliny-Prażmowskiego o brakujące 20 kolumnowych dębów szypułkowych oraz nowe nasadzenia krzewów i bylin w celu poniesienia walorów estetycznych i środowiskowych okolicy.