Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
15
Przyjęty do realizacji
Otwarta pracownia ceramiczna w Przegorzałach

Cykl bezpłatnych warsztatów ceramicznych dla dzieci i dorosłych oraz wyposażenie pracowni ceramiki Klubu Kultury w Przegorzałach w profesjonalny sprzęt niezbędny do prowadzenia warsztatów ceramicznych.

1
Przyjęty do realizacji
Nowe chodniki dla Zwierzyńca i nie tylko…

Projekt zakłada wykonanie remontów w wybranych lokalizacjach na terenie Dzielnicy VII Zwierzyniec oraz innych prac infrastrukturalnych na terenie Przegorzał, Olszanicy i Woli Justowskiej.

5
Przyjęty do realizacji
Budowa parku linowego i tras wspinaczkowych na BIELANACH

Linowy, wspinaczkowy plac zabaw to nowoczesny obiekt zabawowy dla dzieci w wieku 3-15 lat. Będzie to nowoczesne miejsce nie tylko do zabawy, ale również do aktywnego spędzania czasu dzieci i rodziców na krakowskich Bielanach.

11
Przyjęty do realizacji
Książkomania na Zwierzyńcu– zakup książek i kodów do ebooków

Wzbogacenie oferty czytelniczej w Filiach nr 25, 26 i 27 Biblioteki Kraków, działających na terenie dzielnicy Zwierzyniec poprzez zakup nowych, atrakcyjnych książek, w tym z serii „Duże Litery”, audiobooków, a także zapewnienie większej liczby kodów

4
Przyjęty do realizacji
Wrocław ma krasnale, a krakowski Zwierzyniec… SMOKI

Projekt zakłada stworzenie zwierzynieckiego szlaku SMOKÓW (4 rzeźb) wzorowanego na wrocławskich krasnalach. Jego dopełnieniem byłoby wyposażenie rzeźb smoków w kod QR (informacja o kontekście historycznym i kulturowym lokalizacji rzeźb).

13
Przyjęty do realizacji
Ratujemy życie od najmłodszych lat

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup sprzętu do nauki resuscytacji krążeniowo oddechowej dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Projekt adresowany jest do wszystkich mieszkańców Krakowa, a w szczególności dzielnicy VII.

17
Remonty ulic Woli Justowskiej, Przegorzał oraz Olszanicy

Projekt zakłada remont ulic w następujących lokalizacjach na terenie Dzielnicy VII Zwierzyniec: - ul. Kogucia; - ul. Szyszko-Bohusza; - ul. Powstania Styczniowego.

25
Ekologia na okrągło

Projekt zakłada organizację rodzinnych wyjazdów, pikników oraz warsztatów dotyczących ekologii. Ekologia może być atrakcyjna i ciekawa!!!

26
Przyjęty do realizacji
Kino pod gwiazdami

Projekt zakłada organizację kina letniego w rejonie ZOO lub innym wskazanym przez mieszkańców. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu.

16
Przyjęty do realizacji
Rewitalizacja skweru przy ulicy Włóczków

Chcemy żeby zaniedbany skwery przy ulicy Włóczków został obsadzony pięknymi roślinami. Ubitą ziemię i resztki trawy zastąpiłyby kwiaty. Wspólnie możemy sprawić, że miejsce stanie się ozdobą okolicy!

21
Przyjęty do realizacji
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina. W ramach inicjatywy każdy senior będzie pójść, za darmo do kina.

27
Doposażenie placu zabaw w Przegorzałach

Zadanie ma na celu doposażenie istniejącego placu zabaw w Przegorzałach.

19
Piłkarskie marzenia na Zwierzyńcu

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, w tym strojów sportowych, szkolenie z przepisów przepisów piłki nożnej przeprowadzone przez sędziego MZPN oraz organizację turnieju.