Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
23
Infrastruktura rowerowa na bronowickich pętlach tramwajowych

Projekt zakłada budowę dwóch estetycznych i pojemnych wiat rowerowych w najbliższym otoczeniu pętli tramwajowej "Bronowice" i "Bronowice Małe". W przypadku pętli "Bronowice" chodzi o rozbudowę istniejącej infrastruktury, który jest niewystarczająca.

W przypadku braku możliwości postawienia wiat rowerowych w obrębie obu pętli tramwajowych z uwagi na brak uzyskania wymaganych prawem uzgodnień oraz decyzji w ramach projektu zostaną ustawione stojaki rowerowe oraz stacje naprawy rowerów w dogodnych lokalizacjach dla użytkowników przy uwzględnieniu warunków zagospodarowania terenu oraz obowiązującej organizacji ruchu.

27
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina. W ramach inicjatywy każdy senior będzie pójść, za darmo do kina.

16
Zielona i cicha ulica Armii Krajowej

Nasadzenia zieleni oraz uspokojenie ruchu drogowego przy ulicy Armii Krajowej celem zwiększenia bezpieczeństwa, redukcji hałasu drogowego, polepszenia sfery wizualnej i redukcji zanieczyszczeń.

7
Tenis stołowy i serwis rowerowy na Młynówce Królewskiej

Projekt przewiduje zakup i montaż stołów do tenisa stołowego oraz elementów małej architektury na działce 146/6 w obrębie parku Młynówka Królewska oraz montaż samoobsługowej stacji do serwisowania rowerów.

24
Zdrowy Kręgosłup i Pilates - bezpłatne zajęcia 2023

Dorośli mieszkańcy Dzielnicy VI będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w: 1. zajęciach rekreacyjno-rehabilitacyjnych "Zdrowy Kręgosłup" 2. zajęciach Pilates Zajęcia będą prowadzić profesjonalni instruktorzy 2 x tydzień po 60 min. przez 9 m-cy 2023 r

18
Przyjęty do realizacji
Nowe książki, komiksy i kody do platformy ebooków w Filii 24

Zadanie zakłada zakup do Filii 24 Biblioteki Kraków (Osiedle Widok) nowości wydawniczych w formie książek, w tym komiksów, a także zakup kodów dostępu do platformy ebooków.

17
Bronowickie zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży

Na terenie lub w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 138 w Mydlnikach organizowane będą cykliczne (z przerwą wakacyjną) ogólnorozwojowe zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.

1
Czas na Kino Konkursy Wycieczki Warsztaty i Zabawy Logiczne

Coraz więcej atrakcji dla Aktywnych: Kino letnie Wycieczki autokarem dla uczniów i dorosłych Konkursy i gra terenowa z nagrodami Warsztaty Teatr-Taniec Wykłady w Rydlówce Warsztaty poświęcone W. Tetmajerowi Gry i zabawy logiczne dla uczniów w Dz. VI

25
Przyjęty do realizacji
Historyczne szlaki Bronowic

Rewitalizacja szlaku z Mydlnik do Bronowic, ul Stanisława Ignacego Witkiewicza. Stworzy alternatywną drogę pieszą dla ul. Łupaszki pomiędzy Parkami Młynówka Królewska a Parkiem Tetmajera.

15
Płatne patrole Policji na terenie Dzielnicy 6 Bronowice

Płatne patrole Policji w miejscach szczególnie niebezpiecznych na terenie Dzielnicy z uwzględnieniem wskazań mieszkańców.

22
Przyjęty do realizacji
Wydarzenia otwarte Festiwalu "Wschód-Zachód"

Wydarzenia otwarte w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" pozwolą na zbliżenie się z ukraińską kulturą mieszkańcom Dzielnicy i będą możliwością na kontakt z własną kulturą dla Ukraińców mieszkającym w Dzielnice

6
Przyjęty do realizacji
Zielona Dolina Rudawy dla pieszych i rowerzystów!

Utworzenie największego w Krakowie obszaru sportowo-rekreacyjnego.

30
Bezpieczny przejazd w Parku Młynówka Królewska

Projekt ma na celu likwidację niebezpiecznego miejsca na Młynówce Królewskiej przy przejeździe / przejściu przez ulicę Jabłonkowską przez usunięcie szykany (gwałtownych zakrętów) drogi rowerowej i zachowania ciągłości nawierzchni i niwelety chodnika i ścieżki rowerowej.

14
Zielone i kwietne Bronowice.

Nasadzenia kwiatów, krzewów ozdobnych i drzew na terenach zielonych Dzielnicy VI Bronowice.

4
Rewitalizacja terenu zielonego na osiedlu Widok

1.Nasadzenie kilkunastu drzew jak w innych miejscach osiedla. 2.Położenie kostki brukowej w miejscu zniszczonych chodników w najpopularniejszym ciągu pieszym. 3.Wymiana niefunkcjonalnych ławek tak ważnych dla odpoczynku starszych mieszkańców.

19
Przyjęty do realizacji
Park przy Forcie w Bronowicach

Projekt zakłada budowę parku zgodnie z założeniami koncepcji projektowej która powstała w ramach realizacji zwycięskiego projektu VII edycji BO z 2020 roku „TAK! dla Parku przy Forcie w Bronowicach”.

8
Przyjęty do realizacji
Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenie Dzielnicy VI

Oświetlone i dobrze widoczne przejścia dla pieszych pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo oraz chronić pieszych.

3
Przyjęty do realizacji
ŁĄCZYMY PARKI BRONOWIC 2.0

Kontynuacja zwycięskiego projektu z edycji zeszłorocznej. Celem projektu jest wykorzystanie potencjału zieleni miejskiej, a w szczególności terenów Młynówki Królewskiej oraz Parków Radzikowskiego i Bronowickiego.

28
Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox

Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox dadzą możliwość mieszkańcom Dzielnicy poznać ukraińską kulturę filmową różnych gatunków, a także zwiększą ofertę kulturalną dla mieszkańców Dzielnicy w ciekawe wielokulturowe wydarzenia filmowe.

31
Ekologia na okrągło

Projekt zakłada organizację rodzinnych wyjazdów, pikników oraz warsztatów dotyczących ekologii. Ekologia może być atrakcyjna i ciekawa!!!

20
Gramy w bule na "Bulodromie"

Budowa zwartej konstrukcji dwóch boisk do gry w bule o wymiarach 4 na 15 metrów wraz z mini widownią z desek ławkowych impregnowanych.

10
WIDOKowa aktywność

"WIDOKowa aktywność "to projekt skierowany do wszystkich mieszkańców Dzielnicy VI niezależnie od wieku, którzy chcą utrzymać kondycję fizyczną. To miejsce aktywnego wypoczynku dla całych rodzin. Siłownia, Mini Park Linowy to tylko część atrakcji.

26
Piłkarskie marzenia w Bronowicach

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, w tym strojów sportowych, szkolenie z przepisów przepisów piłki nożnej przeprowadzone przez sędziego MZPN oraz organizację turnieju.

11
Ratunek na wysokości

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców Krakowa, a zwłaszcza dzielnicy VI poprzez zakup sprzętu dla strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego funkcjonującej na bazie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 KM PSP w Krakowie

9
50 lat Mydlnik w Krakowie

Organizacja wydarzeń społecznych, kulturowych przedstawiających historię Mydlnik oraz integrujących lokalną społeczność.