Projekty 2022 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
18
JAŚNIEJSZE I BEZPIECZNIEJSZE ZBYDNIOWICE

Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie osiedla Zbydniowice.

20
Park Klinówka Parkour

Zadanie polega na budowie strefy Parkour na Klinach: miejsca bezpiecznego, a zarazem zachęcającego młodzież oraz dorosłych do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Park Klinówka Parkour to propozycja budowy systemu przeszkód do pokonania.

8
Rozczytane Swoszowice

Projekt dotyczy : zakupu nowości wydawniczych, audiobooków, kodów dostępu do e-booków. Dofinansowanie zakupu materiałów eksploatacyjnych i doposażenie Filii nr 35 w meble.

2
Nowa nawierzchnia asfaltowa na ul.Taklińskiego.

Projekt zakłada realizację zadania, położenie nowego dywanika asfaltowego w ciągu ulic Taklińskiego/Petrażyckiego, począwszy od Zakopianki do granicy Dzielnicy X, do wysokości przydzielonych środków.

13
MURAL ANTYSMOGOWY przy MYŚLENICKIEJ zamiast szpetnego muru

Szpecący mur oporowy przy ulicy Myślenickiej zamienić w ładny, funkcjonalny mural antysmogowy. Takie rozwiązanie, oprócz funkcji muru oporowego, poprawiłoby znacząco estetykę oraz będzie kolejnym krokiem w walce z zanieczyszczeniem powietrza.

29
ZIELONA DZIELNICA X

Projekt przewiduje modernizację oraz powstanie nowych miejsc zieleni, stref odpoczynku, sportu i rekreacji na terenie Dzielnicy X. Planuje się zmianę zaniedbanych obszarów na miejsca przyjazne środowisku i chętnie odwiedzane przez dzieci i dorosłych.

24
Przyroda-bawi, wychowuje, inspiruje

Kreatywne warsztaty w oparciu o materiały, którymi dysponuje przyroda, podążając za tematyką Zero Waste, używając własnej wyobraźni, przy użyciu podstawowych technik florystycznych uczymy się podstawowych słów języka angielskiego.

31
REMONTY CHODNIKÓW I DRÓG W DZIELNICY X

Projekt przewiduje remonty chodników, a także nowe nakładki asfaltowe na terenie osiedla Opatkowice, Swoszowice, Wróblowice.

21
Pracownia wsparcia i rozwoju dla dzieci i młodzieży

W ramach projektu „Pracownia wsparcia i rozwoju dla dzieci i młodzieży” pragniemy realizować cykle warsztatów o tematyce społeczno-psychologicznej. Mają się w nim znaleźć warsztaty logopedyczne, kreatywne, logorytmiczne, trening umiejętności społecznych.

26
Przyjęty do realizacji
Przestrzeń dla młodzieży - boisko do koszykówki na Klinach

Projekt przewiduje budowę boiska do kosza zlokalizowanego przy ul. Komuny Paryskiej na Klinach, które powstanie w miejscu dawnego, nieczynnego boiska.

3
Ogólnodostępne zajęcia biegowe na terenie Dzielnicy X

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli Swoszowice, Wróblowice, Jugowice i Kliny

25
Uczymy się pomagać od najmłodszych lat.

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup sprzętu do nauki resuscytacji krążeniowo oddechowej z dodatkowym wyposażeniem dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

9
Kursy Pierwszej Pomocy dla mieszkańców Dzielnicy

Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci, swoje i swoich bliskich. Kursy Pierwszej Pomocy dla mieszkańców Dzielnicy.

22
Warsztaty rękodzielnicze

Cykl warsztatów ma służyć zachęceniu uczestników do wykonywania rzeczy samodzielnie zamiast sięgania po "gotowce" i skierowany jest do wszystkich grup wiekowych jak i całych rodzin.

14
Przyjęty do realizacji
Budowa ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż ulicy Korpala od skrzyżowania z ul. Anny Szwed - Śniadowskiej do ul. Korpala 24.

Budowa ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż ulicy Korpala od skrzyżowania z ul. Anny Szwed - Śniadowskiej do ul. Korpala 24.

10
Przyjęty do realizacji
Promocja Honorowego Krwiodawstwa

Propagowanie i popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa

15
Przyjęty do realizacji
ODWODNIENIE PARKU MAĆKA I DOROTY

ODWODNIENIE PARKU MAĆKA I DOROTY, aby w końcu można było z niego normalnie korzystać.

16
Zielone krzewy przy Opatkowiance

Celem projektu jest zasadzenie zielonych krzewów na zieleńcu wzdłuż ogrodzenia Klubu Sportowego Opatkowianka przy ul.Inicjatywy Lokalnej .Realizacja projektu sprawi że osiedle stanie się bardziej zielone, jednocześnie osłoni boisko od ulicy.

12
Młodzi w bibliotece!

Zakup książek dla dzieci i młodzieży do Filii nr 36 i Filii nr 37 Biblioteki Kraków oraz prenumerata czasopism dla dzieci i młodzieży.

23
REMONT CHODNIKÓW: MERKURIUSZA POLSKIEGO, KĄPIELOWA, DRUŻBACKIEJ I INNE

Wyremontowane zostaną chodniki wzdłuż ul. Merkuriusza Polskiego, Kąpielowej i Drużbackiej, nawierzchnia ul. Osterwy oraz zostaną wymienione oprawy oświetlenia ulicznego na ledowe wzdłuż ul. Grzepskiego.

1
Przyjęty do realizacji
Patrole Policji na terenie osiedli Dzielnicy X Swoszowice

Projekt zakłada dodatkowe patrole Policji na terenie osiedli Dzielnicy X Swoszowice: -Osiedla Opatkowice; -Osiedla Kliny; -Osiedla Swoszowice -Osiedla Jugowice; -Osiedla Wróblowice -Osiedla Rajsko -Osiedla Zbydniowice

19
Ogólnodostępne pitniki wody w Opatkowicach i Swoszowicach

Projekt zakłada montaż ogólnodostępnych pitników wody na terenie osiedli Dzielnicy X w osiedlach Opatkowice,Swoszowice.

6
serce na plastikowe nakrętki w Dzielnicy X

Projekt zakłada zakup i montaż 11 metalowych pojemników "czerwone serca" na placach zabaw i skwerach w Dzielnicy X. Polacy od lat zbierają nakrętki od butelek, które w całości podlegają recyklingowi.

17
Przyjęty do realizacji
STRAŻACY OCHOTNICY DLA NASZEJ DZIELNICY

Projekt ma na celu zakup nowego umundurowania oraz specjalistycznego sprzętu niezbędnego do działań ratowniczo – gaśniczych, przeprowadzania szkoleń, a także zakup materiałów edukacyjnych dla najmłodszych.