Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
4
MEGA Plac Zabaw Na Osiedlu Złocień

Znajdziecie tu strefy zabawy dla dzieci w każdym wieku: maluchów, przedszkolnych, jak i dzieci w wieku szkolnym. Plac zabaw będzie bardzo duży i pełen fajnych sprzętów, między innymi spora zjeżdżalnia, podwójna tyrolka, trampoliny.

18
Historia Bieżanowa - dla każdego

Na 60 nośnikach elektronicznych USB zostanie nagranych 2 filmy i 17 książek o historii Bieżanowa. Nośniki trafią do szkół, bibliotek publicznych i instytucji zajmujących się w dzielnicy edukacją i kulturą w celu udostępniania mieszkańcom.

2
Wybieg dla psów Park Rżąka

Ideą wybiegu dla psów jest stworzenie ogrodzonego i bezpiecznego miejsca, gdzie psy będą mogły przebywać bez smyczy i kagańca korzystając z pełni swojej swobody. Jest to także teren rekreacyjny dla właścicieli psów, pozwalający na zabawę z pupilem.

12
Spotkajmy się przy altanie!

W ramach projektu chcemy postawić altanę drewnianą z zadaszeniem dla potrzeb seniorów dzielnicy XII, a w wolnej chwili inne grupy społeczeństwa będą mogły korzystać dla spotkań i wydarzeń

28
Przyjęty do realizacji
Doposaż Park

Doposażenie parku Aleksandry w małą architekturę , oraz budowa brakującego oświetlenia.

39
Cykl spektakli teatralnych dla Dzielnicy XII

Projekt dotyczy realizacji cyklu przedstawień teatralnych dla mieszkańców Dzielnicy XII.

19
Postój przy stacji Prokocim

Wyremontowanie nawierzchni placu kończącego ulicę Szymona Czechowicza. Plac służy mieszkańcom oraz osobom przesiadającym się na stacji PKP Kraków Prokocim.

34
Odkryj chlubę Prokocimia

Odkryj chlubę Prokocimia - potęga brzmienia francuskich organów symfonicznych! Celem projektu jest popularyzacja, edukacja i upowszechnienie wiedzy na temat wyjątkowego instrumentu muzycznego w postaci prokocimskich organów piszczałkowych.

26
Sportowy Prokocim - akrobatyka i zapasy dla dzieci w szkole

Projekt zakłada prowadzenie zajęć z elementami zapasów, akrobatyki oraz gimnastyki sportowej. Zajęcia skierowane dla dzieci i młodzieży. Prowadzone będą na profesjonalnej macie zapaśniczej pod okiem doświadczonych, licencjonowanych trenerów.

40
Przyjęty do realizacji
Bezpieczne przejście - ulica Teligi

Przy skrzyżowaniu ulic Teligi i Wallenroda znajduje się przejście dla pieszych przecinające jezdnie i tory tramwajowej. Zamontowanie barierek uniemożliwi wtargnięcie na tory, które są ułożone w chodniku co sprawia, że są mało widoczne.

8
Ukwiecony Bieżanów

Projekt polega na nasadzeniu kwiatów ozdobnych w kilku miejscach na osiedlu Nowy Bieżanów. Konkretna lokalizacja zostanie ustalona w trakcie realizacji projektu.

15
Muzyka i Sacrum jesienią

Muzyka i Sacrum jesienią - to cykl imprez artystycznych dla mieszkańców Dzielnicy XII - Bieżanów-Prokocim. Kulturalne centrum - poza centrum. Blisko - Bezpłatnie - Bez barier

32
LEDowa odnowa - Wymiana opraw latarni na terenie Dz. XII

W ramach projektu planowana jest wymiana 162 sodowych opraw lamp ulicznych na oprawy typu LED na obszarze Dz. XII pomiędzy ul. Bieżanowską, ul. Wielicką oraz ul. Ściegiennego i ul. Żabią. Nowe oświetlenie uzyskają wszystkie ulice na obszarze 80 ha.

14
Muzyka i Sacrum wiosną

Muzyka i Sacrum wiosną - to cykl bezpłatnych imprez dla mieszkańców Dzielnicy Bieżanów-Prokocim. Kulturalne centrum - poza centrum. Blisko - Bezpłatnie - Bez barier

44
Bezpiecznie ze Strażą Pożarną

Propagowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci poprzez zakup wielkoformatowych gier tematycznych, edukacyjnych dla dzieci.

11
Przyjęty do realizacji
Kochaj, czytaj, podaj dalej!

„Kochaj, czytaj, podaj dalej!” to projekt mający na celu zakup książek z klasyki literatury polskiej i światowej oraz bestsellerów książkowych (w tym nowości wydawniczych).

21
Remont nawierzchni ulicy Kurczaba

Projekt dotyczy remontu nawierzchni ulicy Kurczaba na długości ok 165 metrów na działce ewidencyjnej nr 368/15 obręb nr 55

29
Czas dla seniora

Zorganizowanie kilku-kilkunastu wycieczek / wyjść dla seniorów z dzielnicy XII, zarówno po Krakowie jak i Małopolsce. Wycieczki będą ogólnodostępne dla osób powyżej 60 roku życia z terenu dzielnicy XII, które zgłoszą się do udziału na wyjazd po ogłoszeniu zapisów (liczy się kolejność zgłoszeń).

30
Przyjęty do realizacji
Muzyka Mistrzów w Sanktuarium Najświętszej Rodziny

Muzyka Mistrzów w Sanktuarium Najświętszej Rodziny to 3 wielkie koncerty inspirowane muzyką sakralną. KONCERT PASYJNY 04.04.2023; KONCERT FAMILIADOWY 23.09.2023; KONCERT KOLĘDOWO-SYLWESTROWY 30.12.2023.

23
Centrum Pomocowe dla mieszkańców Dzielnicy XII

Będzie to kontynuacja prowadzonego od kilku lat Centrum Pomocowego dla mieszkańców Dzielnicy XII. Projekt oparty jest na budowaniu przestrzeni w której osoby potrzebujące mogą spotkać się z osobami chcącymi pomagać.

24
Festiwal bardów inspirowany muzyką Kaczmarskiego. Edycja II

Cykl wydarzeń promujących twórczość Jacka Kaczmarskiego, a także autorską twórczość współczesnych pieśniarzy.

17
"Czytam, więc jestem"

„Czytam, więc jestem” - to zakup zbiorów (książek, komiksów, książek z serii „Duże Litery”, audiobooków, gier planszowych) do filii Biblioteki Kraków zlokalizowanych na terenie Dzielnicy XII, a także przeprowadzenie spotkań autorskich i warsztatów.

41
Uczymy się pomagać od najmłodszych lat

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup sprzętu do nauki resuscytacji krążeniowo oddechowej z dodatkowym wyposażeniem dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr6.

35
Przyjęty do realizacji
Drwinka - zróbmy Park i poznajmy go lepiej

Tereny wzdłuż doliny Drwinki odbiegają od stereotypowego postrzegania miasta. Tutaj rządzi natura, a my chcemy jej pomóc i ją poznać

22
Przyjęty do realizacji
Połączone parki

Cel projektu to poprawa komunikacji między parkami Jerzmanowskich i Lilli Wenedy. Obecnie żeby przejść między nimi trzeba pokonać spory odcinek wzdłuż ruchliwej ulicy, lub przejść ulicą bez chodnika. Budowa 100 m. chodnika i mostku poprawi sytuację.

13
Siłownia i teren wypoczynkowy koło Orlika

Infrastruktura sportowo-rekreacyjna obok boiska orlik, obejmująca siłownię zewnętrzną, ławki, leżaki i hamaki

3
Przyjęty do realizacji
Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe na terenie Dz. XII

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli.

7
Skatepark na Bieżanowie

Projekt zakłada wybudowanie nowego, nowoczesnego skateparku przy ul. Aleksandry - w miejscu, w którym obecnie znajduje się stara infrastruktura sportowa z elementami skateparku oraz montaż dodatkowego oświetlenia tego terenu.

25
Sportowe Wakacje w Centrum Sportu w Bieżanowie

Projekt zakłada zorganizowanie i przeprowadzenie bezpłatnych treningów z PIŁKI NOŻNEJ, ZAPASÓW, AKROBATYKI I AEROBIKU SPORTOWEGO dla dzieci i młodzieży (chłopców i dziewczynek) oraz zajęcia FITNESS dla dorosłych i GIMNASTYKA DLA SENIORA.

33
Alosza AWDIEJEW- koncert plenerowy

Plenerowy występ znanego artysty Aloszy Awdiejewa w na scenie w Parku Jerzmanowskich.W programie: pieśni antywojenne, romanse, anegdoty i monologi.

5
Zróbmy sobie dobrze - mindfulness dla mieszkańców dwunastki

Zróbmy sobie dobrze to innowacyjna i niepowtarzalna możliwość złapania kontaktu z własnymi emocjami, potrzebami i pragnieniami, a także własnym ciałem i oddechem. To skupienie się w chwili obecnej TU i TERAZ bez oglądania się za tym co było i będzie.

20
Przyjęty do realizacji
Remont chodników na Osiedlu Nowy Prokocim

Remont chodników przy ulicy Kurczaba: - działka ewidencyjna nr 354/63 obręb nr 55 przy parkingu na wysokości Kurczaba 12 (około 65 m2), - działka ewidencyjna nr 355/14 obręb nr 55 pomiędzy Kurczaba 3, a Kurczaba 9 (około 10 m2)