Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
9
Przyjęty do realizacji
Zielone osiedle Krowodrza Górka.

Nasadzenia kwiatów/ krzewów kwitnących/ na terenach osiedla Krowodrza Górka. Budowa domków dla owadów.

44
Wydarzenia otwarte Festiwalu "Wschód-Zachód"

Wydarzenia otwarte w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" pozwolą na zbliżenie się z ukraińską kulturą mieszkańcom Dzielnicy i będą możliwością na kontakt z własną kulturą dla Ukraińców mieszkającym w Dzielnice

32
Remont chodnika

Celem projektu jest stworzenie chodnika, który ułatwi poruszanie się mieszkańcom zarówno tym zdrowym, jaki tym poruszającym się na wózkach inwalidzkich. W obecnej chwili chodnik jest w fatalnym stanie - posiada liczne nierówności, ubytki itp.

46
Ławka z przewijakiem

Rodziny oraz opiekunowie wychodzące z malutkimi dziećmi potrzebują podczas spacerów ustronnego miejsca,aby móc przewinąć dziecko lub je też nakarmić. Obecnie ławki znajdujące się przy parkach czy też placach zabaw uniemożliwiają rodzinom tego.

62
Ekologia na okrągło

Projekt zakłada organizację rodzinnych wyjazdów, pikników oraz warsztatów dotyczących ekologii. Ekologia może być atrakcyjna i ciekawa!!!

6
Ścianka wspinaczkowa w Parku Krowoderskim.

Projekt zakłada wybudowanie ogólnodostępnej, niskiej ścianki wspinaczkowej typu boulder umożliwiającej wspinaczkę bez liny i specjalistycznego sprzętu.

1
Międzypokoleniowe Spotkania w Ogrodzie Sensorycznym

Projekt ma na celu przekształcenie niezagospodarowanego terenu w ekologiczne miejsce rekreacji i wypoczynku wraz ze strefą sensoryczną i edukacyjną dla mieszkańców dzielnicy Prądnik Biały. Ideą jego powstania jest poprawa zdrowia po okresie pandemii.

8
Teqball w Parku Krowoderskim.

Zadanie zakłada zakup i montaż wielofunkcyjnego stołu do Teqball.

38
Prądnik Kreatywny

Projekt przewiduje realizację 350 godzin warsztatów artystycznych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, mieszkańców dzielnicy Prądnik Biały, które zostaną zrealizowane we współpracy z Klubem Kultury Wena, filią Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

20
Bezpieczny psi park w Parku Krowoderskim.

Projekt zakłada budowę poidełka na wodę dla zwierzaków, montaż przeszkód, wieszaków na smycze, pojemników na ziemię, montaż 3 śluz (dodatkowe bezpieczne wejścia), budowa piaskownicy, obsadzenie zielenią (bluszczem) terenu wokół wybiegu.

60
Zdrowe i silne ciało. Gimnastyka SŁOWIAŃSKA dla kobiet.

Gimnastyka Słowiańska to praktyka, która wzmacnia ciało, zdrowie i duszę. Po zajęciach czuć przepływ energii, zadowolenie i uśmiech na twarzy. Doświadczenia są niespotykane, inne niż w sportach czy różnych praktykach pracy z ciałem. Uzupełniają się.

21
Przyjęty do realizacji
ZAZIELENIAMY PRĄDNIK

Projekt zakłada nasadzenie drzew, krzewów, bylin, kwiatów, utworzenie trawników.

54
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 4 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

40
Przyjęty do realizacji
Koncert sąsiedzki w ogrodzie

Projekt ma na celu organizację kameralnego koncertu w ogrodzie osiedlowym przy ul. Siemaszki w Krakowie

31
Youtuberzy w Bibliotece

Projekt Youtuberzy w bibliotece ma na celu stworzenie przyjaznego miejsca spotkań, sprzyjającego rozwijaniu pasji i zainteresowań. Ponadto ma zachęcić młodzież i studentów do odwiedzin w bibliotece.

12
Przyjęty do realizacji
Zielone przystanki autobusowe na Prądniku Białym.

Projekt zakłada powstanie 4 zielonych przystanków komunikacji miejskiej poprzez zakup i montaż donic wyposażonych w specjalny stelaż dla roślin pnących.

36
EKO DZIELNICA IV

Wykonanie toreb bawełnianych eko z logo dzielnicy w celu zmniejszenia szkodzących środowisku toreb foliowych przeznaczonych dla mieszkańców Dzielnicy IV Prądnik Biały, bezpłatnie w ramach akcji promującej naszą dzielnicę

29
Przyjęty do realizacji
Stworzenie zielonych klas outdoorowych w ogrodzie SP21

Czas pandemii i nauki zdalnej pokazał jak potrzebna i ważna jest nauka w grupie rówieśników. Celem projektu jest zagospodarowanie przestrzeni ogrodu przy SP 21 i stworzenie zielonych klas outdoorowych, w której uczniowie mogą mieć zajęcia lekcyjne.

7
Strefa bokserska w Parku Krowoderskim

Strefa bokserska to dodanie na wysięgniku worka bokserskiego i dodanie podłoża w Parku Krowoderskim.

49
Przyjęty do realizacji
KaczkoMAT

Instalacja automatu z karmą dla dzikiego ptactwa tzw. "kaczkomatu" na terenie Parku Kościuszki.

18
Oświetlenie osiedla Rusznikarska/Łokietka/Wybickiego

Wymiana opraw na oprawy LED na osiedlu w okolicach bloków Rusznikarska/Łokietka/Wybickiego.

10
Szafy Książkowe - mobilne biblioteki na Prądniku Białym.

Projekt ma na celu stworzenie szaf książkowych na dzielnicy. Byłyby to punkty bookcrossingu promujące czytanie i idee dzielenia się książkami.

41
Przyjęty do realizacji
Spacery białoprądnickie

Na Prądniku jest co poznawać, jest co pokazywać, jest się czym chwalić. Przedmiotem projektu są 3 różne spacery, popularyzujące wśród mieszkańców dzielnicy lokalne dziedzictwo historyczno-kulturowe i przyrodnicze.

57
Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox

Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox dadzą możliwość mieszkańcom Dzielnicy poznać ukraińską kulturę filmową różnych gatunków, a także zwiększą ofertę kulturalną dla mieszkańców Dzielnicy w ciekawe wielokulturowe wydarzenia filmowe.

35
Inteligentna infrastruktura w Parku Krowoderskim

Ławka wraz z systemem gniazd USB byłaby zasilana przez system paneli fotowoltaicznych przetwarzających promienie słoneczne na bezpłatną, ekologiczną energię. Dzięki temu mieszkańcy i turyści będą mogli za darmo naładować swoje telefony komórkowe.

48
Przyjęty do realizacji
Nowoczesny sprzęt ratowniczy w służbie społeczeństw

Doposażenie strażaków z JRG 5 w Krakowie, w nowoczesną kamerę termowizyjną z przeznaczeniem do użycia w działaniach ratowniczo-gaśniczych, a także w innych dziedzinach ratownictwa.

59
Zabawa na Budzyniu - Park Rzeczny Tonie

Rozwijamy dalej infrastrukturę rekreacyjną Toń. Na północnym skraju planowanego parku, przy ul. Na Budzyniu, proponujemy zestaw urządzeń dla dzieci i dorosłych. [Uzupełnienie realizowanych projektów BO2019/2020/2021 z serii "Park Rzeczny Tonie"]

24
Rewitalizacja placu zabaw przy ul. Jaremy 8

Projekt zakłada remont/wymianę urządzeń na placu zabaw.

42
Wyjątkowy stojak na rowery w Dworku Białoprądnickim

Lubisz jeździć na rowerze? Cenisz swobodę przemieszczania? Chcesz mieć pewność, że możesz przypiąć rower w bezpiecznym miejscu? Wesprzyj projekt postawienia oryginalnego, ale praktycznego stojaka na rowery na terenie Dworku Białoprądnickiego.

25
Przyjęty do realizacji
Książka formą nieograniczoną - zakup nowości wydawniczych

Celem projektu jest systematyczne powiększanie księgozbioru oraz oferty czytelniczej i edukacyjnej filii Biblioteki Kraków zlokalizowanych w Dzielnicy IV poprzez zakup nowości wydawniczych dla dorosłych oraz literatury dla dzieci i młodzieży.

19
Przyjęty do realizacji
Rewitalizacja Parku Wyspiańskiego - etap II

Kontynuacja prac: wymiana zniszczonej nawierzchni alejek, rozbudowa placu zabaw, nasadzenia roślinności.

26
Doposażenie ogródka jordanowskiego

Doposażenie istniejacego ogródka jordanowskiego przy ul Nawojowskiej w Bronowicach Wielkich nowe urządzenie do zabawy. Działka nr K-34, 740/4

64
Przyjęty do realizacji
Poidła parkowe w Parku Krowoderskim i Białoprądnickim

Projekt przewiduje montaż dwóch poideł z wodą pitną na terenie Parku Krowoderskiego oraz Białoprądnickiego. Urządzenia powinny być dostępne dla każdego, również dla czworonogów, wyposażone w trzy krany na różnych wysokościach.

55
Przyjęty do realizacji
Chabrowy Trakt aż do Opolskiej - Park Rzeczny Tonie

Czas połączyć Tonie z ul. Opolską! Przedłużmy istniejącą ścieżkę spacerowo-edukacyjną o odcinek Jordanowska-Opolska. [Uzupełnienie realizowanych projektów BO2019/2020/2021 z serii “Park Rzeczny Tonie"]

23
Rewitalizacja placu zabaw przy ul. Pużaka

Projekt zakłada remont i wymianę urządzeń na placu zabaw, remont boiska, zakup stołu do teqball, nasadzenia.

28
Rewitalizacja przestrzeni wokół bloku przy Prądnickiej 58

Projekt dotyczy uporządkowania i zagospodarowania terenu wokół bloku przy ul. Prądnickiej 58 i stworzeniu tam estetycznej ogólnie dostępnej zielonej przestrzeni dla mieszkańców dzielnicy.

66
Przyjęty do realizacji
Bezpieczna dzielnica - Nasza wspólna sprawa!

Doposażenie strażaków-ratowników z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Kraków - Tonie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz umundurowanie bojowe poprawiające bezpieczeństwo strażaków i mieszkańców dzielnicy IV Prądnik Biały.

58
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina. W ramach inicjatywy każdy senior będzie pójść, za darmo do kina.

11
Bezpieczne przejście do Parku Krowoderskiego

Montaż oświetlenia przy 2 przejściach na ul. Batalionu "Skała" AK, Montaż oświetlenia przy 3 przejściach na ul. Władysława Łokietka, Montaż oświetlenia przy 2 przejściach na ul. Krowoderskich Zuchów,

33
EKOlogiczna nauka

Projekt zakłada przeprowadzenie kampanii informacyjnej. Forma kampanii to zaprojektowanie, wyprodukowanie i usytuowanie w przestrzeni dzielnicy tabliczek informacyjnych oraz plakatów dot. sprzątania psich kup oraz prawidłowego dokarmiania ptaków.

34
Minuta dla Szkoły

Inwestycja, która powstanie z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa, ma za zadanie min. poprawić bezpieczeństwo wsiadających i wysiadających z samochodów uczniów dowożonych przez rodziców do szkoły.

45
Piłkarskie marzenia na Prądniku Białym - Clepardia

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, w tym strojów sportowych, szkolenie z przepisów przepisów piłki nożnej przeprowadzone przez sędziego MZPN oraz organizację turnieju.

65
W Polskę jedziemy! - 12 bezpłatnych wycieczek autokarowych

W ramach 12 bezpłatnych, weekendowych, 1-dniowych wycieczek autokarowych po Małopolsce i województwach ościennych odbędą się: - 4 wyprawy dla miłośników turystyki górskiej - 4 wyprawy szlakami zabytków architektury - 4 wyprawy dla rodzin z dziećmi