Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Darmowe zajęcia jogi w centrum Krakowa. Zajęcia dostępne dla wszystkich Krakowian - niezależnie od wieku, sprawności oraz zasobności portfela.

Projekt zakłada stworzenie staromiejskiego szlaku SMOKÓW (4 rzeźb) wzorowanego na wrocławskich krasnalach. Jego dopełnieniem byłoby wyposażenie rzeźb smoków w kod QR (informacja o kontekście historycznym i kulturowym lokalizacji rzeźb).

Wspólnie stwórzmy zieloną przestrzeń w centrum miasta. Skwer przy Dietla 80-82 to jedno z najbardziej zaniedbanych miejsc w ścisłym centrum Krakowa. Celem projektu jest poprawa estetyki przy zachowaniu wszystkich istniejących miejsc parkingowych.

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego (przeciwpożarowego) mieszkańców dzielnicy I poprzez zakup sprzętu do walki z pożarami dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę I Stare Miasto, w tym obszar Kazimierza.

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy I poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej. Z projektu skorzystać mogliby mieszkańcy dzielnicy I, a zwłaszcza dzieci, które wezmą udział w szkoleniach i spotkaniach ze strażakami z JRG 1

Gimnastyka Słowiańska to praktyka, która wzmacnia ciało, zdrowie i duszę. Po zajęciach czuć przepływ energii, zadowolenie i uśmiech na twarzy. Doświadczenia są niespotykane, inne niż w sportach czy różnych praktykach pracy z ciałem. Uzupełniają się.

Wydarzenia otwarte w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" pozwolą na zbliżenie się z ukraińską kulturą mieszkańcom Dzielnicy i będą możliwością na kontakt z własną kulturą dla Ukraińców mieszkającym w Dzielnice

Projekt zakłada remont zaniedbanych chodników krakowskiego Kazimierza w trzech następujących lokalizacjach: ul. Meiselsa, ul. Skałeczna oraz ul. Augustiańska.

Lubisz tańczyć? Czy chcesz wypróbować nową aktywność na świeżym powietrzu? Longboard dancing to bardzo wizualna i kreatywna aktywność którą może wykonywać każdy niezależnie od wieku i poziomu umiejętności.

Darmowe, cykliczne zajęcia jogi na trawie. Od maja do września na trawie w okolicach ulicy Skawińskiej i placu zabaw. Dzięki temu ćwiczyć będą mogli też rodzice towarzyszący dzieciom w zabawie.

Projekt zakłada organizację rodzinnych wyjazdów, pikników oraz warsztatów dotyczących ekologii. Ekologia może być atrakcyjna i ciekawa!!!

28 II 1969 roku podczas wizytacji kanonicznej Parafii Bożego Ciała ówczesny Metropolita Krakowski – kardynał Karol Wojtyła nawiedził także dwie czynne synagogi: Remuh i Tempel. Zakłada się upamiętnienie tego w formie tablicy wbudowanej w chodnik.

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup sprzętu do nauki resuscytacji krążeniowo oddechowej dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Projekt adresowany jest do wszystkich mieszkańców Krakowa, a w szczególności dzielnicy I.

Projekt zakłada odnowienie i remont zaniedbanych grobów polskich żołnierzy, uczestników walk o niepodległość Polski w latach 1914-1920 oraz weteranów Powstania Styczniowego, zmarłych w latach 20-tych i 30-tych XX wieku w Krakowie, znajdujących się w wojskowej części Cmentarza Rakowickiego przy ul. Prandoty. Zadbajmy o miejsca pochówku tych, którzy oddali Polsce swoje życie.

Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox dadzą możliwość mieszkańcom Dzielnicy poznać ukraińską kulturę filmową różnych gatunków, a także zwiększą ofertę kulturalną dla mieszkańców Dzielnicy w ciekawe wielokulturowe wydarzenia filmowe.

PRAWO DO FIKOŁKÓW na Bulwarach! Zieleń i architektura do zabawy. Prawo do fikołków dla każdego! Dla tych młodszych i dla tych starszych! Odświeżmy i udoskonalmy sąsiedzkie i kameralne miejsce na Bulwarach Wiślanych.

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu.

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina. W ramach inicjatywy każdy senior będzie pójść, za darmo do kina.

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, w tym strojów sportowych, szkolenie z przepisów przepisów piłki nożnej przeprowadzone przez sędziego MZPN oraz organizację turnieju.