Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
21
Joga w centrum. W zdrowym ciele zdrowy duch.

Darmowe zajęcia jogi w centrum Krakowa. Zajęcia dostępne dla wszystkich Krakowian - niezależnie od wieku, sprawności oraz zasobności portfela.

29
Przyjęty do realizacji
Kino pod gwiazdami na Bulwarach Wiślanych!

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu.

33
Wzmocnij swoje zdrowie. Gimnastyka Słowiańska dla Kobiet.

Gimnastyka Słowiańska to praktyka, która wzmacnia ciało, zdrowie i duszę. Po zajęciach czuć przepływ energii, zadowolenie i uśmiech na twarzy. Doświadczenia są niespotykane, inne niż w sportach czy różnych praktykach pracy z ciałem. Uzupełniają się.

11
Przyjęty do realizacji
Sprzęt dla strażaków z Westerplatte

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego (przeciwpożarowego) mieszkańców dzielnicy I poprzez zakup sprzętu do walki z pożarami dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę I Stare Miasto, w tym obszar Kazimierza.

35
Ekologia na okrągło

Projekt zakłada organizację rodzinnych wyjazdów, pikników oraz warsztatów dotyczących ekologii. Ekologia może być atrakcyjna i ciekawa!!!

22
Przyjęty do realizacji
Wydarzenia otwarte Festiwalu "Wschód-Zachód"

Wydarzenia otwarte w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" pozwolą na zbliżenie się z ukraińską kulturą mieszkańcom Dzielnicy i będą możliwością na kontakt z własną kulturą dla Ukraińców mieszkającym w Dzielnice

7
Ku pamięci bohaterów - odnawiamy groby żołnierskie na Cmentarzu Rakowickim

Projekt zakłada odnowienie i remont zaniedbanych grobów polskich żołnierzy, uczestników walk o niepodległość Polski w latach 1914-1920 oraz weteranów Powstania Styczniowego, zmarłych w latach 20-tych i 30-tych XX wieku w Krakowie, znajdujących się w wojskowej części Cmentarza Rakowickiego przy ul. Prandoty. Zadbajmy o miejsca pochówku tych, którzy oddali Polsce swoje życie.

1
Przyjęty do realizacji
Nowe chodniki na Kazimierzu i nie tylko…

Projekt zakłada remont zaniedbanych chodników krakowskiego Kazimierza w trzech następujących lokalizacjach: ul. Meiselsa, ul. Skałeczna oraz ul. Augustiańska.

13
Przyjęty do realizacji
Ratujemy życie od najmłodszych lat

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup sprzętu do nauki resuscytacji krążeniowo oddechowej dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Projekt adresowany jest do wszystkich mieszkańców Krakowa, a w szczególności dzielnicy I.

36
Przyjęty do realizacji
Park Kieszonkowy "Olimpijka" - stwórzmy piękną przestrzeń

Wspólnie stwórzmy zieloną przestrzeń w centrum miasta. Skwer przy Dietla 80-82 to jedno z najbardziej zaniedbanych miejsc w ścisłym centrum Krakowa. Celem projektu jest poprawa estetyki przy zachowaniu wszystkich istniejących miejsc parkingowych.

18
Tam gdzie przyszły Papież JP II przekroczył próg Synagogi!

28 II 1969 roku podczas wizytacji kanonicznej Parafii Bożego Ciała ówczesny Metropolita Krakowski – kardynał Karol Wojtyła nawiedził także dwie czynne synagogi: Remuh i Tempel. Zakłada się upamiętnienie tego w formie tablicy wbudowanej w chodnik.

12
Przyjęty do realizacji
POPULARYZACJA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ NA STARYM MIEŚCIE

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy I poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej. Z projektu skorzystać mogliby mieszkańcy dzielnicy I, a zwłaszcza dzieci, które wezmą udział w szkoleniach i spotkaniach ze strażakami z JRG 1

26
Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox

Pokazy Filmów Ukraińskich w Kinie Paradox dadzą możliwość mieszkańcom Dzielnicy poznać ukraińską kulturę filmową różnych gatunków, a także zwiększą ofertę kulturalną dla mieszkańców Dzielnicy w ciekawe wielokulturowe wydarzenia filmowe.

4
Wrocław ma krasnale, a krakowskie Stare Miasto… SMOKI

Projekt zakłada stworzenie staromiejskiego szlaku SMOKÓW (4 rzeźb) wzorowanego na wrocławskich krasnalach. Jego dopełnieniem byłoby wyposażenie rzeźb smoków w kod QR (informacja o kontekście historycznym i kulturowym lokalizacji rzeźb).

20
Przyjęty do realizacji
PRAWO DO FIKOŁKÓW na Bulwarach!Zieleń!Architektura do zabawy

PRAWO DO FIKOŁKÓW na Bulwarach! Zieleń i architektura do zabawy. Prawo do fikołków dla każdego! Dla tych młodszych i dla tych starszych! Odświeżmy i udoskonalmy sąsiedzkie i kameralne miejsce na Bulwarach Wiślanych.

28
Przyjęty do realizacji
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina. W ramach inicjatywy każdy senior będzie pójść, za darmo do kina.

24
Krakowska Akademia Longboardowa

Lubisz tańczyć? Czy chcesz wypróbować nową aktywność na świeżym powietrzu? Longboard dancing to bardzo wizualna i kreatywna aktywność którą może wykonywać każdy niezależnie od wieku i poziomu umiejętności.

25
Joga na trawie. Darmowe zajęcia nad Wisłą.

Darmowe, cykliczne zajęcia jogi na trawie. Od maja do września na trawie w okolicach ulicy Skawińskiej i placu zabaw. Dzięki temu ćwiczyć będą mogli też rodzice towarzyszący dzieciom w zabawie.

23
Piłkarskie marzenia na Starym Mieście

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, w tym strojów sportowych, szkolenie z przepisów przepisów piłki nożnej przeprowadzone przez sędziego MZPN oraz organizację turnieju.