Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
25
PRÓG ZWALNIAJĄCY na ul. ŻYWIECKA przy Klubie KS BOREK

PRÓG ZWALNIAJĄCY-KOPERTOWY na ul. ŻYWIECKA przy Klubie KS BOREK- Stadion piłkarski.

15
Poidełka w zieleni- źródełka wody pitnej w Parku Solvay

Poidełka to bezpłatny dostęp do wody pitnej. Ogólnodostępne ujęcia wody mają służyć mieszkańcom i wszystkim korzystającym z uroków Parku Solvay. Urządzenia zasilane będą z miejskiej sieci wodociągowej.

21
Edukacja dla najmłodszych w Parku w Łagiewnikach

Projekt obejmuje budowę układu przyrodniczo-dydaktycznego w obrębie Parku w Łagiewnikach przy ul.Fredry. Stworzenie układu ścieżek i stanowisk dydaktycznych, dla dzieci i młodzieży.

4
Park w Łagiewnikach - etap IV

Projekt przewiduje budowę parku "Park w Łagiewnikach " pomiędzy ul. G.Roi, Turowicza, Fredry oraz istniejącym ogródkiem jordanowskim i boiskami sportowymi.

30
Woda energii doda - poidełko przy Ogródku Jordanowskim

Projekt zakłada montaż poidełka miejskiego, tzw. zdroju/pitnika z wodą pitną przy Ogródku Jordanowskim.

38
Przywrócenie 2 ławek ul. Karabuły i 6 nowych w Lasku Zaborze

Zadanie - montaż ławek parkowych z oparciem dla seniorów 60+ po sąsiedzku z koszami na śmieci. Lokalizacja lasek Zaborze i obrzeża przylegające do Polany Żywieckiej. Mieszkańcy korzystają z Lasku Zaborze seniorzy i ludzie młodzi z dziećmi.

34
WIĘCEJ ZIELENI - KRAJOBRAZ ODMIENI!

Projekt zakłada wymianę starych, wybrakowanych żywopłotów z ligustru na nowe z Irgi błyszczącej Cotoneaster lucidus (roślina miododajna).

16
ATRAKCYJNA REKREACJA w Parku Solvay

Projekt pn. „Atrakcyjna Rekreacja w Parku Solvay” to montaż dodatkowych urządzeń i architektury parkowej na terenie rekreacyjnym w Parku Solvay, zagospodarowanym dzięki projektowi lokalnego BO z 2017. Jest często odwiedzany przez mieszkańców.

12
Owocowy sad na osiedlu Cegielniana

Projekt zakłada posadzenie sadu owocowego na niewielkiej, obecnie niezagospodarowanej działce między ulicami Cegielnianą a Zakopiańską

33
BORKOWSKIE OGRODY - JAKO ZIELONY FILTR ANTYSMOGOWY

Projekt zakłada rewitalizację zieleni osiedlowej i przestrzeni publicznej, poprzez nasadzenia roślin i krzewów, które będą stanowiły pokarm dla pożytecznych ptaków i owadów oraz dostarczą tlenu i pomogą w walce ze smogiem

22
800 biletów dla Seniorów w Kinie Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Dzielnicy, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

11
Park Solvay ma dość

Projekt zakłada nie robienie już niczego nowego więcej w Parku Solvay, na terenie którego co roku zgłaszane są kolejne pomysły w Budżecie Obywatelskim

5
Dodatkowe patrole policji

Dodatkowe patrole policji w Dzielnicy IX Łagiewniki – Borek Fałęcki zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przemieszczających się w tym rejonie.

13
Sortujmy na polu!

Zadziałajmy na rzecz środowiska i wizerunku miasta! W miejscach najbardziej uczęszczanych przez spacerujących mieszkańców postawmy 3 praktyczne a estetyczne kosze do segregacji odpadów.

9
Na ratunek wróblom! Sadzimy krzewy owocowe

Projekt zakłada nasadzenia krzewów owocowych, które będą stanowiły schronienie i pokarm dla wróbli i innych małych ptaków.

29
Więcej cienia i więcej zabawy

Projekt zakłada doposażenie placu zabaw przy ul. Fredry oraz dosadzenie kilku dużych drzew, aby można było z niego korzystać również w upalne dni.

18
Energooszczędne oświetlenie parkowe na oś. Cegielniana

Lampy parkowe na oś. Cegielniana w Krakowie przy ul. Cegielnianej, Do Wilgi, Nowotarska/Kołobrzeska, Oraczy, Brożka. Zadanie polegałoby na modernizacji, wymianie lamp oświetleniowych przy ciągach pieszych na terenie oś. Cegielniane w Krakowie.

6
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

26
Wyniesione skrzyżowanie ulic: Żywiecka/Nowogródzka/ Zdunów/M.Mireckiego

Zamiana istniejącego przejścia dla pieszych na ulicy Żywieckiej - skrzyżowanie z ulicami Zdunów, Nowogródzka na wyniesione skrzyżowanie . Istniejące przejście nie zapewnia bezpiecznego dojścia dzieci i młodzieży do pobliskiej szkoły nr 49.

24
KARUZELA W PARKU SOLVAY

KARUZELA W PARKU SOLVAY obok Placu zabaw przy ulicy Żywiecka boczna , przy powstających Trampolinach.

28
SKATEPARK w PARKU SOLVAY.

SKATEPARK w PARKU SOLVAY miejsce dla uprawiania sportu dla naszej Młodzieży.

17
Rekreacja ruchowa w Lesie Borkowskim

Kilka drewnianych urządzeń do ćwiczeń ruchowych, ustawionych wzdłuż ścieżek na obszarze lasu. Całość tworzy zestaw, łączących elementy biegu, skoków przez przeszkody, wspinaczki, ćwiczeń kształtujących równowagę przeznaczony dla osób w każdym wieku.

8
Domki dla JEŻY z Łagiewnik

“Domki dla JEŻY z Łagiewnik” to projekt, który zakłada stworzenie jeżom przyjaznych i bezpiecznych warunków do życia w miejscach ich siedlisk.

14
Ogródek Pani Halinki na Osiedlu Żywieckim w Borku Fałęckim

Projekt zakłada budowę parku kieszonkowego na terenie Osiedla Żywieckie. Inwestycja poprawi estetykę i bezpieczeństwo przestrzeni publicznej, stworzy miejsce przyjazne różnym grupom wiekowym i przyczyni się do integracji społeczeństwa.

19
Jaśniej i bezpieczniej na oś. Cegielniana

Wymiana starych lamp ulicznych na na ledowe przy ul. Borsuczej, Odrzańskiej, Cegielnianej, Kołobrzeskiej oraz Hoffmanowej.