Projekty 2023 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
Logo kategorii
ZALEW NOWOHUCKI – reaktywacja - DZIAŁANIA PROEKOLOGICZNE 🍀

Projekt poświęcony jest w głównej mierze działaniom proekologicznym nad Zalewem Nowohuckim oraz innym ważnym zagadnieniom porządkującym temat rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego.

Logo kategorii
ZIELONE ALEJE 🌳🌳🌳 w Grodzie Kraka 👳 i Wandy 👩

Drzewa wzdłuż kluczowych ulic wpłyną pozytywnie na problem SMOGU, HAŁASU, przyczynią się do poprawy ŚRODOWISKA NATURALNEGO produkując TLEN, będą absorbowały WODĘ oraz przyczynią się do obniżenia temperatury w naszym mieście w miesiącach letnich.

Logo kategorii
🌳🌳🌳ZIELONY PLAC ŚW. MARII MAGDALENY 🌳🌳🌳

🎯 Celem projektu jest zazielenienie Pl. Św. Marii Magdaleny a także zamontowanie ławek pod drzewami na wzór krakowskich plant, aby mieszkańcy i turyści mogli w upalne dni zatrzymać się i odpocząć w cieniu drzew.

Logo kategorii
DRZEWA NA PLACE!

Wzorem zeszłorocznego wygranego projektu „Posadźmy drzewa na Rynku Głównym!” chcemy zazielenić też pozostałe place w mieście! Drzewami i zielenią walczymy z panującą na nich betonozą, która tworzy miejskie wyspy ciepła uniemożliwiające szczęśliwe żyć

Logo kategorii
Kraków Silent Disco Festival - bijemy Rekordy Guinnessa

Funk, pop, trance a może disco-polo? To Ty zdecydujesz w rytm czego będziesz tańczyć! Zorganizujmy największą w historii imprezę silent disco w historii! Razem, bez różnic i podziałów!

Logo kategorii
Zielony Bitcoin dla Krakowa!

Seria wykładów dla mieszkańców Krakowa dotyczących bezpiecznego lokowania oszczędności w Bitcoinie oraz jego wpływie na zużycie energii i ekologię.

Logo kategorii
Ławka "Przyjaźni polsko-ukraińskiej"

Dzieliło nas wiele, ale połączyła wojna i walka o wolność. Postawmy symbol przyjaźni polsko-ukraińskiej - ławkę, na której będziemy mogli się spotykać i rozmawiać. Na przeciwko konsulatu Federacji Rosyjskiej

Logo kategorii
Stojaki na rowery i wiata hulajnogowa

Zakup i montaż 10 stojaków rowerowych i wiaty na hulajnogi przy Szkole Podstawowej im. Bogdana Jańskiego.

Logo kategorii
Wykonanie monitoringu na terenie "Starych Dębnik"

Wykonanie ok. 20 szt kamer podłączonych do miejskiego monitoringu monitorujących okolice Rynku Dębnickiego i Bulwarów Wiślanych

Logo kategorii
Stworzenie "Parku Leśnego Starego Dębu"

Proponuję utworzenie parku chroniącego przyrodę naturalnego lasu w obrębie naszego miasta i umożliwiającego wypoczynek i rekreację dla mieszkańców Krakowa - o nazwie "Park Leśny Starego Dębu".

Logo kategorii
Skwer w Podgórkach Tynieckich

Zadanie polega na rekultywacji terenu porośniętego drzewami, zgodnie z projektem opracowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Logo kategorii
Zielony Świat, Ścieżka Edukacyjno-Naukowa Brzegiem Wisły.

Ścieżka prowadzi wzdłuż rzeki Wisły, brzeg Wisły łączy kilka dzielnic Krakowa i ma na celu wskazać faunę, florę żyjącą w symbiozie z rzeką, z rodzajami drzew rosnących wzdłuż rzeki oraz zabytkami otaczającymi rzekę.

Logo kategorii
----==== OTWIERAMY DOMY KULTURY DLA MIESZKAŃCÓW ====----

Projekt zakłada udostępnienie pomieszczeń w domach kultury dla mieszkańców Krakowa, szczególnie w soboty i niedziele. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy będą mieli zaplecze do organizacji spotkań, eventów, przyjęć czy innych podobnych inicjatyw.

Logo kategorii
Boiska sportowe do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej

Budowa boisk o sztucznej nawierzchni do gry w siatkówkę i piłkę nożną dla dzieci i mieszkańców Krakowa na terenie miejskiej działki gdzie aktualnie znajduje się zaniedbane boisko trawiaste stanowiące ze względu na swój stan wręcz zagrożenie.

Logo kategorii
Kontrapas dla rowerzystów ul. Bulwarowa

Projekt zakłada utworzenie kontrapasu dla rowerzystów na chodniku przy ul. Bulwarowej od strony osiedla Sportowego na odcinku od al. Róż do ul. Wojciechowskiego.

Logo kategorii
Park Rzeczny Białucha

Staraniami Rady Dzielnicy oraz kilku radnych miasta, zabezpieczone zostały środki w kwocie ponad 4 mln zł na realizację Parku Rzecznego Białucha. Niestety przez opieszałość środki przepadły, więc trzeba ratować co się da i rozpocząć realizację

Logo kategorii
Rewitalizacja nabrzeża przystani jachtowej przy YKP Kraków

Rewitalizacja nabrzeża przystani jachtowej na brzegu rzeki Wisły przy klubie sportowym - Yacht Klub Polski Kraków

Logo kategorii
BEZPIECZNY RATOWNIK - BEZPIECZNY NOWOHUCIANIN

Zadanie polega na doposażeniu 4 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Dzielnicy XVIII w sprzęt ratowniczy.

Logo kategorii
Sylwestrowa potańcówka Rynek Podgórski i Aleja Róż

Celem projektu jest zorganizowanie imprez plenerowych w noc sylwestrową dla mieszkańców Krakowa w lokalizacjach: Rynek Podgórki, Aleja Róż.

Logo kategorii
Zielona energia –niższy rachunek za prąd

Jak dobrze wiemy, od wybuchu wojny na Ukrainie rachunki za prąd poszły w górę – jest to spowodowane głównie niedoborem paliw kopalnych. Poprzez instalację solarów poprawimy czystość powietrza i obniżymy Twoje rachunki za prąd.

Logo kategorii
Szkoła 142 modernizacja placu zabaw

Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci przy szkole 142 Wolica.

Logo kategorii
Wieża widokowa na najwyższym MIEJSKIM punkcie n.p.m. Krakowa

Projekt przewiduje budowę modułowej wieży widokowej (ponad koronę drzew) na jednym z najwyższych punktów n.p.m. na terenie Krakowa przy forcie 49a "Dłubnia".

Logo kategorii
Nowa tężnia solankowa w Krakowie

Budowa tężni solankowej w zachodniej części miasta z dogodnym połączeniem dla mieszkańców Bronowic, Krowodrzy i Zwierzyńca.

Logo kategorii
Wzgórza Krzesławickie Remont Parkingu Betonowego

Wzgórza Krzesławickie Remont Parkingu Betonowego na działce gminnej nr 925 obr 10 Nowa Huta

Logo kategorii
Najazdy rowerowe na schodach kładki nad torami przy Bagrach!

Projekt zakłada zamontowanie najazdów/szyn rowerowo-wózkowych na schodach kładki nad torami kolejowymi przy Zalewie Bagry, zarówno od strony Podgórza jak i Bieżanowa-Prokocimia. Zróbmy w końcu te najazdy aby żyło nam się łatwiej i przyjemniej!

Logo kategorii
Zróbmy nowe ścieżki spacerowo - biegowe w Lasku Wolskim!

Ścieżki spacerowo - biegowe w Lasku Wolskim. Projekt zakłada utworzenie oraz oznakowanie tras spacerowych, biegowych oraz rowerowych o wartościach przyrodniczych, krajobrazowych i edukacyjnych w Lasku Wolskim.

Logo kategorii
Zazieleniamy trasę tramwajową na terenie Prądnika Białego

Projekt zakłada zazielenienie terenów wzdłuż nowo budowanej linii tramwajowej na Górkę Narodową.

Logo kategorii
Miejski system znaków kierunkowych dla rowerzystów

Montaż spójnego z identyfikacją wizualną systemu znaków kierunkowych dla użytkowników dróg i ścieżek rowerowych, ułatwiający przemieszczanie się do konkretnych dzielnic i ważnych punktów i instytucji publicznych.

Logo kategorii
SAFE PLACE

Młodzi Krakowianie czują się zagubieni, osamotnieni, cierpią na depresje. Oni potrzebują naszej pomocy! Stwórzmy dla nich Safe place - bezpieczne miejsce, w którym można się schować, porozmawiać z psychologiem, odnaleźć siebie.

Logo kategorii
Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowej Hucie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowej Hucie? Zróbmy to razem! Niech świąteczny bożonarodzeniowy klimat zagości do serca Nowej Huty!

Logo kategorii
Wzgórza Krzesławickie ul. Architektów remont nakładki asf.

ul. Architektów około 250 mb - remont nakładki asfaltowej od ul. Jarzębiny do ul. Kocmyrzowskiej

Logo kategorii
Zieleńmy przystanki MPK !

Projekt zakłada wykonanie nasadzeń drzew/krzewów na Przystankach MPK.

Logo kategorii
UTWARDZONE POLE DO PROWADZENIA RÓŻNYCH GIER, W TYM BOULE

Projekt zakłada zagospodarowanie nieużywanego placu ze zniszczoną nawierzchnią. Po wymianie nawierzchni, na boisku będzie można uprawiać wszystkie dyscypliny nie wymagające profesjonalnych boisk jak przykładowo ringo, mölkky, boule czy podobne.

Logo kategorii
Zielony plac zabaw Bagry Żołnierska

Projekt "Zielony plac zabaw" zakłada stworzenie wielofunkcyjnego ogrodowego doswiadczalnego placu zabaw przeznaczonego dla dzieci z ekologicznym podłożem zielonym ogrodzeniem Zadbanie o atrakcje wschodniej częściej zalewu gdzie brak infrastrury

Logo kategorii
Ku pamięci Bronisława Cieślaka (07 zgłoś się!)

Projekt zakłada umieszczenie tablicy pamiątkowej z brązu w chodniku przed budynkiem przy ul Krakowskiej 13, gdzie urodził się i spędził lata młodości Bronisław Cieślak legendarny por. Borewicz z filmowego serialu "O7 zgłoś się".

Logo kategorii
✅POWIĘKSZMY PARK STACJA-WISŁA!🌿

CELEM PROJEKTU JEST POWIĘKSZENIE PARKU STACJA-WISŁA O NATURALNY PLAC ZABAW, KTÓREGO PROJEKT POWSTAŁ W 2021. NIESTETY OD TEGO CZASU, WCIĄŻ BRAKUJE BUDŻETU NA REALIZACJĘ, KTÓRA, ZE WZGLĘDU NA ROSNĄCĄ LICZBĘ MIESZKAŃCÓW ZABŁOCIA JEST PALĄCA!

Logo kategorii
777 000 zł na Park Kurdwanowski

Dofinansowanie prac związanych z rewitalizacją Parku Kurdwanowskiego. W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie całego terenu parku poprzez m.in. remont alejek, montaż nowych ławek i koszy, atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Logo kategorii
Przejdźmy bezpiecznie przez Bulwarową

Połaczmy dzielnice! Zadanie ma na celu wykonanie przejścia dla pieszych przez ul. Bulwarową ( w okolicy skrzyżowania Bulwarowa/Odmogile) . Ulica jest granicą między dz. 16 i 18- co wyklucza wykonanie zadania z dzielnicowego budżetu.

Logo kategorii
Gry do szpitali

Zorganizowanie gier planszowych bądź karcianych na oddziały szpitali dla dorosłych w Krakowie.

Logo kategorii
Rondo Kocmyrz./Czyżyńskie - kostka brukowa/podpórka rowerowa

Projekt przewiduje usunięcie kostki brukowej z drogi rowerowej znajdującej się przy ul. Kocmyrzowskiej oraz ul. Bieńczyckiej w pobliżu Ronda Kocmyrzowskiego oraz montaż podpórki rowerowej na Rondzie Czyżyńskim w kierunku Al. Pokoju.

Logo kategorii
Camp Defence

Założeniem przygotowanego projektu jest zorganizowanie cyklu szkoleń strzelecko - medycznych, skierowanych do młodzieży z szkół średnich wiek 17-19lat. Prowadzonych przez doświadczonych Instruktorów z bogatą wiedzą, praktyczno-teoretyczną.

Logo kategorii
ZIELONY i kwitnący PRĄDNIK

Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń krzewów, mieszanki bylin, traw ozdobnych, grup kwiatowych, drzew, roślin cebulkowych oraz roślin mających zdolność do pochłaniania zanieczyszczonego powietrza na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony.

Logo kategorii
Niechże się każdy dowie, że remontujemy Dwór w Wadowie

Niechże się każdy dowie, że zbieramy fundusze na remont Dworu w Wadowie. W ramach projektu zakłada się rozpoczęcie prac remontowych zgodnie z wydana decyzja o pozwoleniu na budowę nr 611/6740.2/2022

Logo kategorii
Uratujemy Smoka Wawelskiego i nie zawahamy się go użyć !

Zadanie polega na renowacji lub wymianie instalacji odpowiedzialnej za to że smok zieje ogniem. Częste awarie smoka, zawiedzeni spacerowicze i turyści to efekt awaryjności instalacji, która podobnie jak smok w ubiegłym roku skończyła 50 lat.

Logo kategorii
KRAKÓW ZRYWA Z BETONEM - III edycja

W wybranych lokalizacjach Krakowa (do ustalenia z odpowiedzialną jednostką miejską): - zerwijmy płyty chodnikowe, - poszerzmy okienka drzew, - stwórzmy trawniki: zasiejmy trawę (NIE KORĘ), posadźmy krzewy - zasadźmy drzewa, gdzie to tylko możliwe

Logo kategorii
Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!

Projekt pn. "Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!" zakłada remont bieżni istniejącej na obiekcie Centrum Sportu Parkowa - dawnego stadionu Korony Kraków, wraz z wykonaniem prac dodatkowych.

Logo kategorii
Przytulny kącik dla mamy i malucha

Stworzenie w parkach specjalnych stref do komfortowego karmienia dzieci piersią wraz z przewijakiem.

Logo kategorii
Miejski portal konsultacji online

Rozszerzenie funkcjonalności portalu obywatelski.krakow.pl o system online pozwalający zbierać wnioski mieszkańców w ramach prowadzonych konsultacji w jednolity i wygodny sposób.

Logo kategorii
Senioraki na Kajaki - Szkółka Kajakowa dla Seniorów

Seniorze! Chcesz na nowo odkryć lub po raz pierwszy zażyć Kajakowej Przygody? Zapraszamy na Wakacyjną Szkółkę Kajakową dla Krakowskich Seniorów na Zalewie Nowohuckim! Poznaj ABC Kajaka i wyrusz z instruktorem na prawdziwy spływ kajakowy rzeką Dłubnią

Logo kategorii
Żywopłoty lub krzewy zamiast słupkomanii na chodnikach

Nasze miasto stawia tysiące słupków i ogrodzeń. Chronią one ciągi piesze przed parkującymi na chodnikach autami i uniemożliwiają wjazd autem na nie, Taką funkcję kiedyś pełniły pasy zieleni. Żywopłoty i krzywy mogłyby zastąpić stalowe słupki.

Logo kategorii
Czyste Miasto Kraków

Wyposażenie koszy ulicznych w piktogramy informujące o możliwości umieszczania w nich odchodów zwierzęcych.

Logo kategorii
Zielone Rondo Mogilskie

Zmiana Ronda Mogilskiego z wyspy ciepła w wyspę zieleni. Zastąpienie powierzchni brukowanej w możliwie największym stopniu roślinami oraz posadzenie min. 10 nowych drzew. Zamiast ciasnych "okienek" dla zieleni, alejki dla pieszych i rowerzystów.

Logo kategorii
Rewolucja parkingowa Naszego miasta - Krakowa!

Parkuj szybciej, łatwiej i sprytniej w mieście dzięki naszemu systemowi inteligentnego parkowania - już nie trać czasu na szukanie wolnego miejsca! Powstanie aplikacja oraz kompleks kamer i czujników, które pomogą znaleźć wolne miejsca parkingowe.

Logo kategorii
100 drzew na 50 przystanków

Drzewa poprawiają estetykę i komfort oczekiwania na autobus czy tramwaj. Na każdym przystanku mogłoby rosnąć drzewo, lub drzewko w zależności od szerokości przystanku.

Logo kategorii
🌳MŁYNÓWKA KRÓLEWSKA: URATUJMY STARE DRZEWA I POSADŹMY NOWE!

🌳NIEKTÓRE STARE DRZEWA ROSNĄCE WZDŁUŻ MŁYNÓWKI KRÓLEWSKIEJ SĄ JUŻ W ZŁYM STANIE. WSPÓLNIE MOŻEMY JE JEDNAK URATOWAĆ. JEŚLI WYKONANE ZOSTANĄ ODPOWIEDNIE ZABIEGI PIELĘGNACYJNE, JEST SZANSA, ŻE OCALEJĄ. DODATKOWO POSADŹMY TEŻ NOWE DRZEWA!🌳

Logo kategorii
Park przy Forcie w Bronowicach etap 2

Kontynuacja zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego z roku 2022. Projekt przewiduje kolejne inwestycje mające na celu stworzenie zielonego miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

Logo kategorii
Budowa zbiornika retencyjnego Kraków Tonie

Budowa otwartego zbiornika wodnego. Służyć on będzie zwierzętom, rośliną i ludziom. Zabezpieczy też dzielnice Prądnik Biały i Prądnik Czerwony przed powodzią.

Logo kategorii
Naprawa krakowskich ścieżek spacerowych

Dziurawa jak ser szwajcarski Aleja Waszyngtona, skorodowane kładki na Łąkach Nowohuckich, zniszczone alejki w parkach: Lotników Polskich, Jordana oraz Dąbie to niektóre tylko przykłady zadań wymagających podjęcia działań naprawczych.

Logo kategorii
Przedszkolaki na Kajaki

Rodzicu! Chcesz zabrać dziecko na spływ kajakowy ale nie wiesz czy będzie się bało? Sprawdź to! Na rodziców z dziećmi w okresie wakacji na Zalewie Nowohuckim będą czekały kajaki z osprzętem aby spróbować kajakowej przygody.

Logo kategorii
Budowa teżni solankowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą

Budowa małej tężni. Tężnia solankowa ma charakter prozdrowotny. Powietrze, wokół tężni jest nasycone cennymi mikroelementami, stosuje się je w różnego rodzaju kuracjach. Korzystanie z nich ma na celu poprawienie kondycji naszego organizmu i dobroczyn

Logo kategorii
Taneczny korowód ulicami miasta.

Taneczny korowód ulicami miasta. Projekt ma na celu zorganizowanie tanecznego korowodu ulicami miasta na zakończenie lata. Zakłada integrację krakowskiej społeczności i propagowanie ruchu i zdrowego stylu życia.

Logo kategorii
Nówki Radiowozy dla Krakowskiej Policji

Projekt zakłada zakup radiowozów dla Krakowskiej Policji. Nowoczesne samochody to komfort pracy dla Policji, oraz podniesienie poziomu świadczonych usług bezpieczeństwa na rzecz mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii
Rowerem do Skawiny

Budowa brakującego odcinka ścieżki rowerowej o dł.800m przy ul.Skotnickiej od ul.Trockiego do granicy Kraków-Skawina umożliwi połączenie rowerowe między tymi miastami, w celu rozładowania codziennej masowej komunikacji związanej z dojazdami do pracy.

Logo kategorii
Plac zabaw na Plantach

Projekt ma na celu stworzenie placu zabaw w miejscu wyasfaltowanego skweru na Plantach Krakowskich, niedaleko zejścia podziemnego w kierunku Dworca Głównego, od strony ul. Westerplatte.

Logo kategorii
Potańcówka na Placu przy Poczcie

Zorganizujmy Potańcówkę na Placu przy Poczcie jak za dawnych lat. W końcu to pierwszy „rynek” Nowej Huty. To tutaj koncentrowało się życie mieszkańców i to tu organizowano słynne na cały Kraków potańcówki. Zróbmy to wspólnie raz jeszcze!

Logo kategorii
Muzyka i Sacrum - kultura dla każdego

Bezpłatne koncerty dla mieszkańców Dzielnicy XII i nie tylko! - klasycznie - gospelovo - patriotycznie. Blisko-Bezpłatnie-Bez barier.

Logo kategorii
Podróżuj z nami

Organizacja 14 wycieczek dla emerytów i rencistów - celem poznania miejscowości, skorzystania z atrakcji , nawiązania kontaktów międzyludzkich, innej formy spędzania czasu

Logo kategorii
Strawa pod Kopcem Wandy

Poznaj historię miejsca i prasłowiańskie tradycje podczas wyjątkowego plenerowego wydarzenia: Strawa pod Kopcem Wandy!

Logo kategorii
Park DWORCOWY TERAZ. Opracowanie projektu - ETAP I

Sfinansujmy z Budżetu Obywatelskiego projekt parku przy Dworcu PKP przy placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Ustalmy wszystko z konserwatorem zabytków, aby za rok w BO walczyć o środki na jego realizację.

Logo kategorii
DZIECIACZKOWO na MOGILSKIEJ

Zadanie obejmuje utworzenie miejsca zabaw dla dzieci i budowę nowego chodnika dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Mogilskiej i Kosynierów. Brakuje tam ok. 100m bezpiecznego przejścia dla pieszych.

Logo kategorii
Park Białe Morza-etap II

Park Białe Morza-ogólnodostępny park dla wszystkich mieszkańców Krakowa- etap II. Projekt parku realizowany będzie zgodnie z wynikami konsultacji społecznych przeprowadzonych w 2022 r.

Logo kategorii
Rewitalizacja Parku Jalu Kurka

Projekt jest kontynuacją inicjatywy wyrażanej przez Mieszkańców, od lat upraszających się o ogólnodostępność parku, Radnych wnoszących mnóstwo interpelacji w tej sprawie oraz pobliskich placówek szkolnych, które niegdyś miały do niego swobodny dostęp

Logo kategorii
Bezpieczne Obrady Rady Miasta Krakowa

Celem projektu jest wymiana zamków w toaletach w Pałacu Wielopolskich w Krakowie w celu zapobieżenia zatrzaskiwaniu się radnych podczas głosowania podczas sesji Rady Miasta

Logo kategorii
Przejście przez ul. Stella-Sawickiego na wys. Orlińskiego

Wykonanie przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną przez ul. Izydora Stella-Sawickiego na wysokości ul. Bolesława Orlińskiego w Krakowie.

Logo kategorii
W zdrowym ciele zdrowy duch

Zadanie zakłada usunięcie niepraktycznych elementów siłowni plenerowej a w jej miejsce budowę placu do Street workout oraz stojaków na rowery. Całość zostanie zwieńczona nasadzeniami drzew, krzewów ozdobnych i bylin.

Logo kategorii
Udar - rozpoznaj go na czas!

Projekt ma na celu stworzenie kampanii informacyjnej na temat sposobów rozpoznawania udarów i tym samym zapobiegania ich skutkom.

Logo kategorii
KROWODERSKA ŚWIETLICA SĄSIEDZKA

zakłada budowę wielofunkcyjnego pawilonu, oddanej do użytku lokalnym aktywistom, organizacjom i mieszkańcom z Krowodrzy.

Logo kategorii
Diagnostyka w Schronisku dla Zwierząt

Czas na kolejny krok dla Schroniska. Po samochodzie, sprzęcie do rehabilitacji, klatkach dla kotów oraz wybiegu dla psów przyszedł czas na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego.

Logo kategorii
Rozbudowa portalu BO

Rozbudowa możliwości systemu informatycznego BO umożliwiająca m.in. audyt społeczny, współtworzenie projektów, zbieranie list poparcia online i raportowanie stanu realizacji projektów.

Logo kategorii
Aleja Przyjaźni do remontu | cz. I | od Andersa do al. Róż

Co z aleją Przyjaźni? Minęło już 7 lat od remontu jej 200 metrowego odcinka przy alei Róż a reszta pozostaje nadal tylko w planach. My chcemy działać! Projekt zakłada remont kolejnego odcinka alei Przyjaźni od alei Andersa w kierunku alei Róż.

Logo kategorii
Zaśnij pod drzewem (na zawsze)

Projekt inspirowany cmentarzami-parkami, które stają się coraz bardziej popularne w zachodniej Europie -zamiast nagrobka drzewo z tabliczką zmarłego pochowanego pod drzewem.

Logo kategorii
ZIELONE TOROWISKO WZDŁUŻ PAWIEJ

Wprowadźmy zielone torowisko tramwajowe wzdłuż ulicy Pawiej – wystarczy zerwać obecną kostkę brukową! Projekt zakłada też podniesienie prędkości przejazdu dla tramwajów oraz likwidację skomplikowanej sygnalizacji świetlnej wraz z wyznaczeniem rond.

Logo kategorii
Kolorowe schody

Projekt przewiduje odnowienie kolorowych (tzw. tęczowych) schodów na ul. Tatrzańskiej. Zakres prac obejmie punktowe remonty stopni, budowę nowego oświetlenia oraz wykonanie nowej stylizowanej poręczy schodów oraz odświeżenie zniszczonego malowania.

Logo kategorii
Pokonajmy raka - bezpłatne badania krwi

Dzięki projektowi każdy za darmo będzie mógł wykonać badania krwi, które pozwalają zdiagnozować nowotwór we wczesnej fazie rozwoju. Zostanie również przeprowadzona kampania zachęcająca do profilaktyki raka. Wspólnie możemy komuś uratować życie.

Logo kategorii
Stacje naprawy ROWERÓW 🚴 na każdą porę roku

Usterka w rowerze może zepsuć cały dzień i pokrzyżować wiele planów. Nie zawsze mamy przy sobie podstawowe narzędzia do jej szybkiego wyeliminowania.

Logo kategorii
Bursztynowy Szlak Rowerowy Greenways Nowa Huta - Niepołomice

Projekt zakłada odnowienie oznakowania oraz weryfikację przebiegu rowerowego Bursztynowego Szlaku Greenways na odcinku Nowa Huta-Niepołomice dającego możliwość dotarcia mieszkańcom Krakowa m.in. do kąpieliska w Przylasku Rusieckim i nowych atrakcji.

Logo kategorii
Rodzinny piknik sportowo-rekreacyjny

Projekt Rodzinny piknik sporotowo-rekreacyjny ma na celu pokazanie rodzinom że wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu w sposób aktywny może uwolnić od stresu dnia codziennego oraz uwolnić endorfiny. Dla każdego znajdzie się coś sportowego

Logo kategorii
MIESZKAŃCY RAZEM Z KLUBEM "KARINO"

Zadanie polega na integracji mieszkańców Chałupek i okolicznych osiedli.

Logo kategorii
Plakaty normalizujące feminatywy

Projekt zakłada umieszczenie w widocznych miejscach plakatów z żeńskimi formami nazw zawodów, by przechodnie oswajali się z nimi w przestrzeni publicznej.

Logo kategorii
Tężnia solankowa na Rżące

Celem projektu jest prowadzenie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Krakowa poprzez budowę małej tężni solankowej wraz z małą architekturą w południowej części Krakowa - na osiedlu Rżąka.

Logo kategorii
WSZYSCY RAZEM ZE SZLAUFEM na Kraków! Umyjmy Nasze Miasto!

Zróbmy coś dla Naszego Miasta! Umyjmy Kraków! WSZYSCY ze SZLAUFEM na Kraków! Projekt zakłada umycie najbardziej uczęszczanych przez Mieszkańców i turystów miejsc w Krakowie. Umyjmy m.in. Rondo Mogilskie, przejście podziemne do Galerii Krakowskiej...

Logo kategorii
Konferencja pt.: Sport to Zdrowie każdy senior Ci to powie.

Konferencja pt.: "Sport to Zdrowie każdy senior Ci to powie." Konferencja jest połączona z: - wystawą fotografii z 50 Marszobiegów po Zdrowie dla Rodziny wokół Błoni Krakowskich, - pokazem ćwiczeń i rozgrzewki nordic walking.

Logo kategorii
Budowa rolkowiska/ lodowiska miejskiego

Budowa zadaszonego, całorocznego obiektu dla krakowskich miłośników jazdy na rolkach i łyżwach w każdym wieku.

Logo kategorii
POSADŹMY LASY KIESZONKOWE W RÓŻNYCH ZAKĄTKACH KRAKOWA

Dzięki projektowi w wielu miejscach powstaną prawdziwe zielone oazy, które pozwolą mieszkańcom odpocząć od miejskiego zgiełku. Gęsto posadzone drzewa i krzewy stanowiłyby skuteczną izolację przed spalinami, a latem skwer wypełniałby przyjemny chłodek

Logo kategorii
Piłka nożna - spać nie można!

Rozwój i promocja aktywności ruchowej poprzez uprawianie piłki nożnej bez podziału na płeć. Celem zadania jest popularyzacja ruchu poprzez uprawianie piłki nożnej i organizację 6 turniejów szkoleniowo - treningowych dla dziewczynek i chłopców.

Logo kategorii
STWÓRZMY WSPÓLNIE LAS* KRAKOWIAN

PROJEKT ZAKŁADA POWIĘKSZENIE TERENÓW LEŚNYCH W MIEŚCIE

Logo kategorii
SKRZYŻOWANIE WYNIESIONE przy szkole 49 na skrzyżowaniu ulic.

Budowa skrzyżowania wyniesionego przy szkole 49 na skrzyżowanie ulic Montwłła-Mireckiego,Żywiecka Kościuszkowców, Mila.

Logo kategorii
3x3 Parkowa streetball - koszykówka na Parkowej

Projekt pn. "3x3 Parkowa streetball - koszykówka na Parkowej" zakłada zakup dwóch mobilnych boisk do koszykówki 3x3 (nawierzchnia układana jak puzzle z kolorowego tworzywa) wraz z 2 koszami oraz piłkami do koszykówki.

Logo kategorii
🌳PRZYWRÓĆMY ZIELEŃ NA PLACU ŚW. MARII MAGDALENY🌳

🌳CELEM PROJEKTU JEST PRZYWRÓCENIE ZIELENI NA PLACU ŚW. MARII MAGDALENY. ZANIM TEN PLAC ZOSTAŁ "ZREWITALIZOWANY" (CZYLI WYBETONOWANY) BYŁ TO ZIELONY SKWER Z DUŻYM DRZEWEM, KTÓRY DAWAŁ CIEŃ W UPALNE DNI.🌳

Logo kategorii
Nowohuckie Pikniki Podwórkowe

Projekt zakłada organizacje integracyjnych pikników podczas których mieszkańcy nowohuckich dzielnic będą mogli się poznać bliżej i zacieśnić sąsiedzkie więzy.

Logo kategorii
Rozwój terenu na cele sportowo rekreacyjne przy Fortecznej

Zagospodarowanie terenu na cele sportowo-rekreacyjne zgodnie z projektem koncepcyjnym wykonanym na zlecenie Zarządu Infrastruktury Sportowej

Logo kategorii
Plenerowe spotkania z kulturą

Zadanie obejmuje cykl 5 spotkań od maja do września dla mieszkańców miasta Krakowa w postaci rodzinnych tematycznych pikników połączonych z kinem plenerowym z repertuarem dla całych rodzin oraz atrakcjami dla najmłodszych.

Logo kategorii
1,5 mln na zabytki Krakowa

Projekt zakłada przeznaczenie 1,5 mln złotych na odnowę i rewitalizację zabytków i dóbr kultury Krakowa znajdujących się w rękach prywatnych właścicieli i mieszkańców, których często nie stać na samodzielne pokrycie kosztów odnowy zabytków.

Logo kategorii
Miejskie podróże edukacyjne

Projekt MPE ma pomóc opiekunom dzieci w wieku 2-5 lat w wykorzystywaniu podróży komunikacją publiczną do poznawania pojazdów, słów i miejsc związanych z podróżami oraz wymianę dobrych praktyk z odkrywania ich znaczeń.

Logo kategorii
Wolni od miejskiego zgiełku - wewnętrzny spokój i cisza

Zorganizowanie 10 plenerowych i 10 stacjonarnych zajęć psychoedukacyjnych. Wyjazdy i warsztaty dla 15 osobowych grup w miejsca takie jak użytki ekologiczne miasta Krakowa i inne miejsca zielone dostępne na terenie gminy miejskiej Kraków.

Logo kategorii
Ścieżka rowerowa na Radzikowskiego

Projekt zakłada budowę lub wyznaczenie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Radzikowskiego od Ronda Ofiar Katynia, do skrzyżowania z ul. Stachiewicza, tak aby rowerzyści mogli ominąć bezpiecznie i szybko, występujące tam codziennie korki.

Logo kategorii
Wzgórza Krzesławickie dz nr516/2 obr11 NH wykonanie nakładki

Wzgórza Krzesławickie działka drogowa nr 516/2 obr 11 NH wykonanie nakładki asfaltowej

Logo kategorii
Ogród przy Domu Pomocy Społecznej im. Helclów w Krakowie

Celem zadania jest rewitalizacja ogrodu na terenach przylegających do Budynku Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów przy ul. Helclów 2 w Krakowie, z którego korzystają osoby starsze mieszkające w ośrodku.

Logo kategorii
Szybciej i wygodniej tramwajem przez Rondo Grzegórzeckie!

Projekt zakłada wydłużenie peronów tramwajowo-autobusowych na Rondzie Grzegórzeckim w celu skrócenia czasu przejazdu i umożliwienia obsługi przystanków przez dwa tramwaje/autobusy jednocześnie. Obecna długość peronów ogranicza przepustowość ronda.

Logo kategorii
Podjazd rowerowy i wejście na wał wiślany od ulicy Sierpowej

Projekt zakłada utworzenie infrastruktury umożliwiającej bezpieczne dostanie się na asfaltową ścieżkę na wale od strony ulicy Sierpowej - z kierunku ul. Lema i Parku Lotników.

Logo kategorii
Remont alejki na małej pętli biegowej w Parku Lotników

Projekt zakłada całkowity remont nawierzchni alejki parkowej z wymianą podłoża i położeniem nowego asfaltu w obrębie wytyczonej już małej pętli biegowej oraz wykonanie malowania poziomego wyznaczającego na alejce część przeznaczaoną dla biegaczy

Logo kategorii
Park Łąk

Przeznaczenie niezagospodarowanych terenów zielonych pod ogólnodostępny Park Miejski.

Logo kategorii
Park Mogilski TERAZ. Opracowanie projektu - ETAP I

Sfinansujmy z Budżetu Obywatelskiego projekt parku Mogilskiego na płycie Ronda Mogilskiego. Ustalmy wszystko z konserwatorem zabytków, aby za rok w BO walczyć o środki na jego realizację.

Logo kategorii
Zadbajmy o wolno żyjące koty

Projekt ma na celu wspomóc mieszkańców w ich staraniach dotyczących opieki nad kotami wolno żyjącymi w szczególności zapewnieniu kotom odpowiedniego pokarmu w okresie jesienno-zimowym.

Logo kategorii
Rewitalizacja parku przy Dworze Czeczów

Zwiększenie budżetu na rewitalizację parku przy Dworze Czeczów w Krakowie Bieżanowie

Logo kategorii
Antykoncepcja gołębi - stwórzmy lepsze miasto do życia.

Nadmierna liczba gołębi w mieście jest uciążliwa dla mieszkańców i tragiczna dla gołębi, które głodują, chorują i są ofiarami przemocy ze strony zdenerwowanych ludzi. Stwórzmy nam czystą przestrzeń, a gołębiom lepsze życie w mniejszych stadach.

Logo kategorii
Rodzinny LajkBike

Zakup rowerów towarowych ze wspomaganiem elektrycznym do przewozu dzieci, czyli wyposażonych w skrzynię, siedzisko i pasy bezpieczeństwa. Takim rowerem można przewieźć zarówno dwójkę dzieci, jak i duże zakupy. Rowery wzbogacą ofertę LajkBike.

Logo kategorii
ZAZIELEŃMY PL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY!

🌿CELEM PROJEKTU JEST WPROWADZENIE ZIELENI NA CZĘŚCI PLACU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I UWOLNIENIE W TEN SPOSÓB CHODNIKA ORAZ DROGI POŻAROWEJ OD PARKUJĄCYCH NA NIEJ POJAZDÓW, CO JEST ZGODNE PRZEPISAMI PRAWA, JAK I POLITYKĄ TRANSPORTOWĄ MIASTA 🚋

Logo kategorii
Zróbmy tężnię solankową w Parku Maćka i Doroty!

Projekt polega na budowie tężni solankowej w Parku Maćka i Doroty. Tężnia byłaby ogólnodostępna dla każdego. Wspierałaby ona zdrowie mieszkańców w szczególności w zakresie chorób układu oddechowego oraz działała prozdrowotnie.

Logo kategorii
Rolki - sport dla Każdego

Akcja "Rolki - sport dla każdego" ma promować zdrowy i sportowy tryb życia wśród całych rodzin, pokazać jazdę na rolkach oraz sporty wrotkarskie jako aktywność dla wszystkich, opcję spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu i w miłym towarzystwie

Logo kategorii
Płonący samochód elektryczny - czy wiesz, jak się zachować?

🔥Przeszkolenie mieszkańców w zakresie sposobu zachowania się w przypadku pożaru samochodu elektrycznego.

Logo kategorii
OGRÓD EQ Centrum kultury i rozwoju w Parku Kleparskim

Przystosowanie budynku w Parku Kleparskim do wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Prowadzenie i działania wokół OGRÓD EQ stworzą bezpieczne środowisko umożliwiające rozwój indywidualny i aktywizację dla społeczności LGBTQ+ w Krakowie.

Logo kategorii
Ocalić od zapomnienia –historia sportu w KS Korona

Odtworzenie historycznych wnętrz budynku Korony. Wskrzeszenie historycznej sali spotkań. Ekspozycja historii sportowego Krakowa w celach edukacji młodzieży i integracji środowiskowych.

Logo kategorii
Disc golf w Parku Lotników

Stwórzmy razem pierwsze pole do disc golfa w Krakowie Zagłosuj na projekt stworzenia ogólnodostępnego 9-dołkowego pola do gry w disc golfa, aktywności dla osób w każdym wieku, które szukają alternatywy dla zwykłych spacerów.

Logo kategorii
Student w Akcji

Projekt ma na celu zachęcenie studentów krakowskich Państwowych uczelni do aktywności fizycznej, w wolnym czasie. Każda uczelnia otrzyma 1000 bezpłatnych wejściówek na semestr dla swoich studentów na aktywności tj. siłownia, fitness, basen oraz sauna

Logo kategorii
Renowacja Grobu, Pomnika Ofiar Dąbia na Cmentarzu Rakowickim

Projekt zakłada renowację wg zaleceń konserwatorskich Grobu Pomnika Ofiar Dąbia znajdującego się na Cmentarzu Rakowickim nieopodal Alei Zasłużonych w kwaterze LXVII, w rzędzie wschodnim, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła rozstrzelanych na Dąbiu.

Logo kategorii
Reaktywacja Vert Rampy przy ul. Lipskiej

Projekt zakłada odnowienie nawierzchni istniejącej Vert Rampy, poprzez wymianę płyt jezdnych oraz organizację warsztatów z jazdy na desce, rolkach lub hulajnodze.

Logo kategorii
Podgórze w Kulturze

Celem projektu jest organizacja cyklu wydarzeń kulturalnych na terenie 6 „podgórskich” dzielnic Krakowa.

Logo kategorii
POŁUDNIK KOPERNIKA na ulicy Kopernika; w Roku Kopernika 2023

W związku z Rokiem Kopernika 2023, projekt POŁUDNIK KOPERNIKA proponuje oznaczenie na chodnikach i zieleńcach przy ulicy Kopernika linii krakowskiego południka zerowego, z którego korzystał Kopernik pisząc dzieło "O obrotach sfer niebieskich".

Logo kategorii
Uwolnić autobusy na ul. Powstańców Wielkopolskich

Uwolnienie z zatorów autobusów na ul. Powstańców Wielkopolskich - poprzez zmianę organizacji ruchu oraz drobne poprawki geometrii jezdni.

Logo kategorii
ZADBAJMY O KRAKOWSKIE PARKI- PŁUCA NASZEGO MIASTA!

Projekt zakłada nasadzenia nowej roślinności, naprawę alejek oraz montaż urządzeń małej architektury w krakowskich parkach. Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności obszaru oraz zachęci mieszkańców do spędzania czasu w parkach.

Logo kategorii
Defibrylator (AED) - uratuj komuś życie!

Defibrylator (AED) może ocalić komuś życie. Sam powie, jak go obsługiwać, w kilka sekund zbada pracę serca oraz wygeneruje impuls elektryczny. Projekt ma na celu rozpropagowanie wiedzy stosowaniu i lokalizacji defibrylatorów w Krakowie.

Logo kategorii
Historia pisana eko-muralami

Stwórzmy nową atrakcję turystyczną Krakowa! Wymalujmy historię miasta na murach krakowskich estakad. Historia zostanie napisana antysmogowymi muralami tworzonymi przez polskich artystów.

Logo kategorii
🚾NOWOCZESNE TOALETY W PARKU JORDANA: PRZYJAZNE DLA RODZIN👪

🚾DZIĘKI TEMU PROJEKTOWI W PARKU JORDANA ZOSTANĄ WYREMONTOWANE TOALETY TAK, BY BYŁY DOSTOSOWANA DO POTRZEB RODZICÓW Z DZIEĆMI I OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI 👪👩‍🦽

Logo kategorii
Zróbmy z tego budżetu użytek (ekologiczny)

Użytek ekologiczny to forma ochrony przyrody, którą można objąć niewielkie obszary mające znaczenie dla zachowania różnorodności biologicznej. Do tej pory ustanowiono ich w Krakowie 17, ale terenów, które na to zasługują jest znacznie więcej!

Logo kategorii
Strefa ciszy i relaksu na Bielanach przy alei Wędrowników

Projekt zakłada montaż dodatkowych ławeczek, leżaków, hamaków przy alei Wędrowników w Krakowie. W drodze do Lasu Wolskiego każdy będzie mógł komfortowo odpocząć, posłuchać śpiewu ptaków oraz relaksować się w otoczeniu winorośli oraz kasztanowców.

Logo kategorii
U-DA-SIE ! Rewitalizacja Schodów Kalwaryjska-Zamoyskiego

Celem projektu jest rewitalizacja schodów między ulicami Kalwaryjską a Zamoyskiego w Podgórzu polegająca na wymianie istniejącej nawierzchni, oświetlenia (wymiana opraw) oraz elementów małej architektury i zieleni.

Logo kategorii
Karetka wodna dla ratowników Krakowskiego WOPR

Zadanie obejmuje zakup specjalistycznej łodzi kabinowej wraz z wyposażeniem z zakresu ratownictwa wodnego, medycznego oraz defibrylatorem i środkami łączności. Karetka wodna pozwoli na szybkie dotarcie i udzielenie pomocy poszkodowanym.

Logo kategorii
Odbudowa pomostów na Łąkach Nowohuckich

odbudowa istniejących, zniszczonych, drewnianych pomostów widokowych na Łąkach Nowohuckich

Logo kategorii
Szlak Kajakowy Dłubnia - Nowa Huta z przystankiem

Projekt zakłada utworzenie miejsca spoczynku na Szlaku Kajakowym Dłubnia - Nowa Huta wyposażonym w małą architekturę turystyczną oraz dającą schronienie przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi.

Logo kategorii
Psy ratownicze na pomoc zaginionym mieszkańcom Krakowa

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa przez zwiększenie skuteczności działań Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Kraków, specjalizującej się w poszukiwaniach zaginionych osób przy użyciu certyfikowanych psów ratowniczych.

Logo kategorii
Rewitalizacja i budowa pomocy naukowych – warsztaty.

Obecnie bardzo popularne jest organizowanie warsztatów poświęconych nadawania „drugiego życia” przedmiotom uznanym za już niepotrzebne. Składany projekt ma objąć pomoce naukowe ze sprzętem optycznym w roli głównej (przede wszystkim mikroskopy).

Logo kategorii
Wielicka jak Konopnickiej! Więcej nowych drzew dla Krakowa!

Celem projektu jest jest wykonanie nasadzeń zieleni (drzewa + krzewy) wzdłuż ulicy Wielickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Teligi do skrzyżowania z ul. Bieżanowską. Efekt ma być podobny do działań ZZM na ul. Konopnickiej.

Logo kategorii
Higiena = godność

Postawienie przenośnych kontenerów sanitarnych służących jako łaźnie dla osób w kryzysie bezdomności.

Logo kategorii
SKATEPARK w Parku SOLVAY -budowa

Budowa SKATEPARKU w Parku SOLVAY dla NIE tylko dzieci i młodzieży.

Logo kategorii
Uwolnić Wolnice! Więcej zieleni na placu Wolnica

Plac Wolnica od wielu lat nie może doczekać się obiecywanej przebudowy. Lata mijają, a Plac Wolnica mimo wielu koncepcji dalej wygląda tak samo. Najwyższy czas to zmienić!

Logo kategorii
Konsultacje laktacyjne dla mam oraz warsztaty edukacyjne

Założeniem realizacji projektu jest wsparcie specjalistów oraz edukacja z zakresu laktacji i karmienia noworodków dla mam oraz przyszłych mam. W Krakowie nie funkcjonuje ani jeden bezpłatny punkt konsultacyjny dla kobiet karmiących.

Logo kategorii
🌳💡 Nowe latarnie i zieleń od Smolki do Matecznego!

Projekt zakłada nasadzenia drzew 🌳, krzewów, doświetlenie przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 26 oraz wymianę opraw 💡 ponad 40 opraw latarni od ul. Smolki aż do Ronda Matecznego - by było bezpiecznie i przyjaźnie dla Krakowian!

Logo kategorii
Koszykarska Liga podbija Kraków

Finałowe rozgrywki koszykarskie w ramach Koszykarskiej Ligi Szkolnej i otwarty turniej koszykarskich zespołów 3x3 dostępny dla wszystkich w Tauron Arenie Kraków. Głównym celem projektu jest dbałość o zdrowie i promocja kultury fizycznej.

Logo kategorii
Pomagamy zwierzakom – zakup aparatu USG dla schroniska

Celem projektu jest zakup aparatu USG z doposażeniem kardiologicznym i nowoczesnymi głowicami dla krakowskiego schroniska.

Logo kategorii
Więcej Wiosny w Nowej Hucie

Projekt zakłada obsadzenie wiosennymi roślinami cebulowymi i kwitnącymi krzewami nowohuckich podwórek, skwerów i ciągów komunikacyjnych na terenie 5 dzielnic Nowohuckich: Bieńczyc, Czyżyn, Mistrzejowic, Wzgórz Krzesławickich i Nowej Huty.

Logo kategorii
DOMKI DLA PSZCZÓŁ MURAREK

Projekt zakłada zakup i rozdanie mieszkańcom drewnianych oraz "rurkowych" domków dla pszczół murarek wraz z instrukcją gdzie i jak zawiesić.

Logo kategorii
#PROJEKT103 Zaplecze dla Centrum Sportów Miejskich

#Projekt103 pozostaje cały czas w realizacji. Korzystający z niego będą potrzebować także zaplecza technicznego takiego jak toaleta, magazynki / schowki dla poszczególnych dyscyplin, oświetlenie.

Logo kategorii
Kopiec Wandy do remontu!

Kopiec Wandy potrzebuje szybkiego remontu. Projekt zakłada przeprowadzenie odwlekanego w czasie remontu Kopca Wandy.

Logo kategorii
Nowe boisko przy szkole!

Modernizacja starych, niewyremontowanych boisk i urządzeń sportowych przy Szkole Podstawowej nr 38 i XIII Liceum Ogólnokształcącym w celu poprawy bezpieczeństwa i zapewnienia komfortu podczas aktywności fizycznej uczniów oraz mieszkańców

Logo kategorii
Wiem gdzie jest mój autobus/tramwaj

Nie stoję w słońcu, deszczu czy w zimnie. Mam możliwość sprawdzenia w aplikacji gdzie jest autobus/tramwaj, którym chcę pojechać. Mogę zaplanować swoją podróż na podstawie rzeczywistej lokalizacji autobusów, tramwajów, pociągów czy busów.

Logo kategorii
ŁACZYMY BRONOWICKIE PARKI

Projekt zakłada kontynuację realizacji zwycięskiego projektu polegającą na przygotowaniu infrastruktury parków oraz realizacji zajęć sportowych i rekreacyjnych na terenach zielonych w Bronowicach.

Logo kategorii
🚋 UL. DŁUGA BEZ ZATRZYMAŃ TRAMWAJÓW: TAK, TO MOŻLIWE!🚋

🚋CELEM PROJEKTU JEST CAŁKOWITA ELIMINACJA ZATRZYMAŃ TRAMWAJÓW NA UL. DŁUGIEJ POPRZEZ UNIEMOŻLIWIENIE PARKOWANIA POJAZDÓW W MIEJSCACH, W KTÓRYCH NAJCZĘŚCIEJ DOCHODZI DO ZATRZYMAŃ 🚋

Logo kategorii
SMOVEY - RADOŚĆ z RUCHU

Smovey - radość z ruchu - to propozycja poznania - smovey (VIBROSWING SYSTEM). Codzienna aktywacja z pierścieniami smovey, staje się nową aktywacją fizyczną wpływającą nie tylko na ciało, ale również na umysł. Zapraszam do Krakowskich Parków i Lasów

Logo kategorii
Lekcje teatralne o komedii dell'arte dla młodzieży szkolnej

Projekt zakłada organizację cyklu 20 lekcji teatralnych dla młodzieży. Lekcja łączy poznanie z doświadczaniem teatru. Historycznie odległy teatr, ożywiony poprzez performatywną i interaktywną formę, odkrywa korzenie wielu tradycji teatralnych.

Logo kategorii
Brzegiem wzdłuż Bagrów

Projekt zakłada budowę pomostów umożliwiających spacerowanie i wypoczywanie wzdłuż brzegu nad Bagrami Wielkimi w Krakowie.

Logo kategorii
POMÓŻ NAM RATOWAĆ - AMBULANS DLA GRUPY RATOWNICTWA PCK

Celem projektu jest zakup ambulansu wraz z wyposażeniem dla Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie.

Logo kategorii
Ścieżka rowerowa wzdłuż ulic Brodowicza, Olszyny i Pilotów

Projekt zakłada budowę bezpiecznego, dwukierunkowego ciągu rowerowego, łączącego Rondo Mogilskie z Rondem Młyńskim, od ul. Misiołka, przez całą długość ulic Brodowicza, Olszyny i Pilotów, do wysokości skrzyżowania okrężnego z ul Młyńską i Meissnera

Logo kategorii
Odkryj w sobie artystę - warsztaty musicalowe dla młodzieży

Warsztaty musicalowe mają na celu pobudzanie wyobraźni młodzieży, a także poszerzanie kompetencji interpersonalnych oraz poczucia własnej wartości i pewności siebie. Dają także możliwość wyrażania emocji i pomnażania zasobów kreatywności.

Logo kategorii
Drytooling na Zakrzówku

Wspinanie z czekanem i w rakach w centrum Krakowa - czemu nie? Popularyzacja drytooling'u i zachęcenie do aktywności na świeżym powietrzu. Zajęcia z instruktorami na Zakrzówku jako alternatywa do zimowych treningów na ściankach wspinaczkowych

Logo kategorii
Przeszkolenie mieszkańców w zakresie samoobrony(opcjonalne)

Propozycja zakłada przeprowadzenie dla chętnych cyklu szkoleń mieszkańców Krakowa, których zakres obejmowałby ćwiczenia teoretyczne jak i praktyczne z zakresu samoobrony, zwłaszcza w warunkach znacznej przewagi fizycznej napastnika.

Logo kategorii
Komiks o historii Krakowa

Historia naszego miasta w kolorowym komiksowym stylu. "Komiks o historii Krakowa" to projekt przeznaczony szczególnie dla młodszych mieszkańców naszego miasta, ale także tych starszych interesujących się Krakowem i jego historią oraz samym komiksem.

Logo kategorii
Orkiestra Pasjonatów Muzyki

Utworzenie orkiestry złożonej z muzyków – amatorów: zarówno absolwentów szkół muzycznych jaki i osób, które gry na instrumencie uczą się samodzielnie lub na lekcjach prywatnych, ale nie grają w profesjonalnych orkiestrach.

Logo kategorii
Nordic Walking 2024 z nagrodami za systematyczną aktywność

MiędzypokoIeniowa inicjatywa nordic walking w dwóch lokalizacjach na trasie ok. 3,5 km, start godz: - 10,00 w soboty pod Jordanówką - wokół Błoni Krakowskich lub/oraz - 16,30 we wtorki przy kawiarni - wokół Zbiornika Zakrzówek

Logo kategorii
Akcja „Żywe, długoletnie choinki na miejskie place”.

Po co, co roku ścinać 10-, a nawet 15- metrowe świerki, transportować je do miasta , stabilizować na wypadek wiatru. W tych miejscach posadźmy świerki, które będą cieszyć nas przez lata i będą dekorowane na 3 miesięczny świąteczny czas.

Logo kategorii
Wesoła Hyde Park

Projekt zakłada zaprojektowanie i wybudowanie altany w formie rotundy z zadaszeniem na części działki miejskiej nr 12/19, obręb 52 Śródmieście będącej poszpitalnym terenem rekreacyjnym w okolicy ul. Śniadeckich (ilustracje).

Logo kategorii
Pierwsze Nowohuckie Sianokosy - Piknik dla Natury w Krakowie

Podtrzymanie tradycji ręcznego koszenia łąk terenów podmokłych poprzez organizację Mistrzostw Krakowa w Tradycyjnym Koszeniu Łąk Nowohuckich - Nowohuckie Sianokosy w formie pikniku dla mieszkańców.

Logo kategorii
Park rzeczny wzdłuż Białuchy - trójstyk Dzielnic I, II i III

Zadanie polega na utworzeniu trasy spacerowo-rowerowej, łączącej Wisłę z Ojcowem ciągłym pasem naturalnego koryta rzeki. Park obejmie trójstyk trzech dzielnic Krakowa

Logo kategorii
Sensoceramiczne spacery i zabawy w krakowskich parkach

Proponuję 15 spotkań sensoceramicznych w trzech krakowskich parkach, w czasie których tworząc z naturalnego materiału jakim jest glina będziemy pobudzać dłonie dotykiem, umysł słowem, dźwiękiem i zapachem a oczy cudowną parkową zielenią.

Logo kategorii
Budowa kładki rowerowo-pieszej przy ul. Wrocławskiej

Wybudowanie kładki dla rowerzystów i pieszych, łączącej rozdzielone dotychczas odcinki drogi dla rowerów i chodnika, przy skrzyżowaniu ulic: Wrocławskiej/Stachiewicza z Radzikowskiego/Wybickiego.

Logo kategorii
Boisko ze sztuczną nawierzchnią typu Orlik w Opatkowicach

Głównym celem zadania, jest umożliwienie dzieciom grania w piłkę w warunkach na jakie zasługują!!!

Logo kategorii
Bulwary Wiślane dla wszystkich! Podjazdy przeciw wykluczeniu

Projekt przewiduje wykonanie zjazdów na Bulwarach Poleskim i Wołyńskim, jako uzupełnienie schodów łączących różne poziomy ścieżek. Podjazdy pomogą poruszać się użytkownikom wózków inwalidzkich, rowerów czy wózków dziecięcych.

Logo kategorii
Remont Poradni Psychologicznej na ul.Konfederackiej 18.

Celem zadania jest remont pomieszczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla dzieci przy ul. Konfederackiej 18 w Krakowie. Poradnia służy pomocą psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną dla dzieci i ich rodzin. Obecne wnętrza wymagają remontu.

Logo kategorii
KSIĄŻKOMAT w Twojej okolicy

Projekt zakłada montaż 4 ogólnodostępnych przez 24h książkomatów dla mieszkańców. Książkomat będzie działał na takiej samej zasadzie jak paczkomat. Będzie to łatwy i przyjemny sposób zamówienia książki z miejskiej biblioteki.

Logo kategorii
KRZEWIENIE SPORTU W OSIEDLACH PERYFERYJNYCH

Projekt polega na organizacji turnieju piłkarskiego w dwóch miejscach w Dzielnicy XVIII bez względu na przynależność klubową. Turniej nieodpłatny dla wszystkich chętnych dzieci, przez co spełnia zasadę ogólnodostępliwości.

Logo kategorii
Budowa parkingu dla mieszkańców osiedla Dąbie.

Propozycja dotyczy budowy parkingu osiedlowego dla samochodów osobowych. Teren ten dostępny jest dla wszystkich mieszkańców. Jest to działka miejska nr 161/9 teren betonowy, budowa nie niszczy rosnącej zieleni.

Logo kategorii
Pokolorować Przedszkole

Projekt ma na celu wyposażenie przedszkoli samorządowych w artykuły papiernicze typu: kolorowe brystole, dziurkacze ozdobne, kolorowy papier, plastelinę itp. w zależności na co dana placówka ma zapotrzebowanie.

Logo kategorii
Dni Zdrowia Seniora w Krakowie

Przedsięwzięcie polega na zorganizowaniu Dni Zdrowia Seniora w Krakowie, a także organizacji imprez towarzyszących. Celem wydarzenie będzie edukacja seniorów w zakresie zdrowia, aktywności fizycznej i aktywizacji społecznej.

Logo kategorii
Krakowski festiwal kultury i sportu

Zadanie zakłada organizacje eventu kulturalnego-sportowego dla mieszkańców Krakowa bez znaczenia jaka jest ich metryka, pochodzenie. Polegać będzie na organizacji gry terenowej. W punktach będą na nich czekać pytania lub aktywność ruchową.

Logo kategorii
budowa chodnika przy ul. L.Podbipięty

budowa chodnika przy ul. L. Podbipięty na odcinku od pętli autobusowej Lesisko do skrzyżowania z ul. Sołtysowką

Logo kategorii
Kody do e-booków w naszej bibliotece

Zapewnienie mieszkańcom dostępu do literatury poprzez zakup kodów do platformy e-booków i nowości wydawniczych (książek, audiobooków, komiksów i gier planszowych), organizacja wydarzeń, np. spotkań z pisarzami i artystami w filiach Biblioteki Kraków

Logo kategorii
Zielona Twierdza – Wiślany Fort dla mieszkańców

Dzikie drzewa, naturalne ścieżki, pędzące tyrolki, ekologiczne ławki – to wszystko znajdzie się w zielonej przestrzeni przy ul. Golikówka. Obszar wokół zabytkowego Fortu nieopodal brzegu Wisły będzie połączeniem historii, rekreacji i wypoczynku.

Logo kategorii
Lotnicze symbole na estakadzie koło dawnego lotniska

Namalowanie na estakadzie nad rondem Polsad koło dawnego lotniska lotniczych symboli - godeł eskadr 2 Pułku Lotniczego i polskich dywizjonów z Zachodu, które podlegały pod patrona estakady - gen. bryg. pil. Mateusza Iżyckiego

Logo kategorii
Rozszerzenie chodnika przy ul. Rogozińskiego

Chodnik przy ul Rogozińskiego na odcinku od Al. Pokoju do sklepu Biedronka ma szerokość 2 płytek tj. 1 m. W związku z dużym ruchem piesi nie mogą się na nim wyminąć co powoduje konieczność zejścia na jezdnię lub wydeptywania ścieżki na trawniku.

Logo kategorii
Park Stacja Wisła - kontynuacja, park i plac zabaw

Kontynuacja Parku Stacja Wisła na Zabłociu. Projekt jest gotowy, został zlecony przez Zarząd Zieleni Miejskiej, ale nie znalazły się fundusze na realizację. Mamy szansę to zmienić! Projekt zgłaszamy dzielnicowo i ogólnomiejsko, aby zwiększyć budżet.

Logo kategorii
Piłkarskie Mistrzostwa Krakowa dzieci

Krótki opis propozycji zadania Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu Piłkarskich Mistrzostw Krakowa dla dzieci w kategoriach skrzat, żak i orlik. Mistrzostwa w formie turniejów w okresie wiosna - jesień 2024.

Logo kategorii
Strefy Małego Ruchu na Osiedlu Oficerskim

Strefy Małego Ruchu skutecznie eliminują nadmierny i uciążliwy tranzytowy ruch samochodowy pozwalając jednocześnie dojechać autem do każdego domu. To rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo, jakość powietrza i obniżające poziom hałasu.

Logo kategorii
1,5 miliona złotych na nowe drzewa w każdej dzielnicy

Projekt ma na celu posadzenie kilkuset nowych drzew na krakowskich osiedlach

Logo kategorii
Budowa teżni solankowej na Bulwarach Wiślanych

Budowa małej tężni. Tężnia solankowa ma charakter prozdrowotny. Powietrze, wokół tężni jest nasycone cennymi mikroelementami, stosuje się je w różnego rodzaju kuracjach. Korzystanie z nich ma na celu poprawienie kondycji naszego organizmu.

Logo kategorii
Mówimy Stop szalonym rowerzystom i hulajnogistom na chodniku

Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym poruszającym się po chodnikach, często z dziećmi lub z psami. Zagrożeniem dla nich są rowerowi dostawcy towarów, a także inni rowerzyści lub hulajnogiści, którzy jeżdżą z duża prędkością.

Logo kategorii
"Miejsce, w którym praca i nauka nigdy się nie kończą!"

Jest to nowoczesna przestrzeń, z której użytkownicy mogą korzystać przez całą dobę. Miejsce funkcjonować będzie jako open space, dostępne dla każdego, kto potrzebuje cichego i sprzyjającego środowiska do pracy lub nauki.

Logo kategorii
Łapacze deszczu dla zieleni Krakowa

Zaprojektowanie 5 wzorcowych instalacji zbierania wody deszczowej dla ogrodów, gdzie nie ma dachów i powierzchni do zbierania deszczówki (opracowania techniczne). Realizacja modelowej instalacji w Ogrodzie Społecznym Park Kurdwanów.

Logo kategorii
50 darmowych spacerów z przewodnikiem po Krakowie

Projekt zakłada organizację 50 darmowych spacerów po wybranych dzielnicach Krakowa. Spacery będą odbywać się w każdy weekend, od maja do września. Udział w spacerach jest darmowy (po zarezerwowaniu bezpłatnej wejściówki).

Logo kategorii
Rowerem z Woli Duchackiej i Łagiewnik do Podgórze SKA.

Umożliwi ona dogodny dojazd rowerem z Woli Duchackiej i Łagiewnik w rejon skrzyżowania się dróg rowerowych u zbiegu ulic Wielickiej i Powstańców Wlp. umożliwiając przejazd w kierunku Nowej Huty oraz centrum Krakowa wzdłuż estakady kolejowej.

Logo kategorii
Żaba nie musi być plackiem!

Można nie lubić żab, jaszczurek czy zaskrońców, ale to nasi przyjaciele w mieście, którzy żywią się owadami, w tym komarami i osami. W projekcie zostanie przygotowany spis (inwentaryzacja) miejsc ich życia i zakupione urządzenia do ratowania im życia